Kategori  Vurdering

J. Holmstedt (pseudonym for Karl Kaufmanns). Solnedgang mellem bjerge

Varenummer: 4982655
Hammerslagspris: DKK 2.600
Vurdering: DKK 2.400
J. Holmstedt (pseudonym for Karl Kaufmanns 1843-1905). Fjordparti, solnedgang mellem bjerge, olie på lærred. Sign. J. Holmstedt. 73 x 100 (102 x 128) cm. Ramme fremstår med defekter, løsdele medfølger. Dubleret.

Bemærk: Kunstner tilføjet, vurdering korrigeret

Auktionen afsluttes:  10-05-2018 19:32:02
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej