Johannes Boesen skovparti med åløb

Varenummer: 5588739
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Johannes Boesen (1847-1916) skovparti med åløb, olie på lærred, uden sign. 46x66 cm. (50x70 cm). Fremstår med enkelte krakeleringer. Hidrører fra barnebarn til Johannes Boesen.

Auktionen afsluttes:  19-02-2020 11:44:37
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej