Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Ubekendt kunstner. Tre akvareller. Skagen området start 1900-tallet (3)
:
6118987
Hammerslagspris
:
1.000
Vurdering
:
1.500
Ubekendt kunstner, starten af 1900-tallet. Tre akvareller, alle signerede Hjulman mm, dateret hhv: 1917, 1929 og 1933. Mål hhv: Oval, 44 x 33 cm, Blårgenen Blomstrer: 35 x 26 cm og blomster i vase 31 x 23,5 cm, incl. rammer.
Arvestykker fra det nordligste Jylland/ Skagensområdet,1900-tallets start.
19-12-2021 20:10:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
126705
19-12-2021
14:42:16
1000
Til toppen