Ubekendt kunstner. Tre akvareller. Skagen området start 1900-tallet (3)

Varenummer: 6118987
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt kunstner, starten af 1900-tallet. Tre akvareller, alle signerede Hjulman mm, dateret hhv: 1917, 1929 og 1933. Mål hhv: Oval, 44 x 33 cm, Blårgenen Blomstrer: 35 x 26 cm og blomster i vase 31 x 23,5 cm, incl. rammer.
Arvestykker fra det nordligste Jylland/ Skagensområdet,1900-tallets start.

Auktionen afsluttes:  19-12-2021 20:10:00

126705 19-12-2021 14:42:16 DKK 1000