Eduard Saltoft. Pastel

Varenummer: 5789143
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Edvard (Eduard) Anders Christian Saltoft (1883-1939). Pastel på papir på plade. 'Mødet'. I kraftig ramme af forgyldt træ. 70 x 85 (90 x 105) cm. Proveniens: Bruun Rasmussen kunstauktioner. OBS Ændring af tekst og udløb.

Auktionen afsluttes:  17-10-2020 20:13:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej