Eduard Saltoft. Pastel

Varenummer: 5789143
Hammerslagspris: DKK 1.700
Vurdering: DKK 1.000

Edvard (Eduard) Anders Christian Saltoft (1883-1939). Pastel på papir på plade. 'Mødet'. I kraftig ramme af forgyldt træ. 70 x 85 (90 x 105) cm. Proveniens: Bruun Rasmussen kunstauktioner. OBS Ændring af tekst og udløb.
Auktionen afsluttes:  17-10-2020 20:13:00