Ubekendt maler, 1800-tallet. Olie på lærred. Marinemotiv

Varenummer: 5914910
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5936173
Ubekendt maler, 1800-tallet: Olie på lærred. Marinemotiv med forskellige skibe og motorskib for frisk vind.Tilsyneladende usigneret. Senere opklæbet på plade. Aldersrelateret stand. Bl.a. himmel med stedvise rep./retoucheringer. Lysmål: 27 x 44 (42 x 58 cm.)

Auktionen afsluttes:  27-01-2021 13:45:18
Showroom:  Odense