Ubekendt maler, 19. årh.

Varenummer: 2055537
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendt maler, 19. årh. Landskab med slotsruin. Olie på lærred, usign. 27 x 39,5 cm. (38,5 x 51,5). Fremstår med krakkeleringer, retoucheringer og afskalninger.

Auktionen afsluttes:  18-11-2010 14:04:00
Showroom:  Vejle

112235 18-11-2010 09:17:29 DKK 325
5591 12-11-2010 12:28:01 DKK 300