Ubekendt maler. Guache på papir. Marine

Varenummer: 5393285
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 1.500

Marinemotiv udført i guache på papir forestillende "Hanne Katrine af Nestved, Capt. P.Jensen" sign. og dateret 1873. 46 x 62 cm (50x66) med minimalt hul og farvebortfald

Auktionen afsluttes:  30-07-2019 18:32:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej