Ane Brügger. Strandparti med mænd ved en båd (cd)

Varenummer: 6134417
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ane Brügger (1908-1995). Strandparti med mænd ved en båd, olie på lærred, sign. ABrügger 42. 74 x 92 cm (84 x 102 cm). Fremstår med stedvise krakeleringer og enkelte afskalninger.

Auktionen afsluttes:  26-12-2021 20:40:53
Showroom:  Vejle