Ubekendt Skagensmaler. rødkridtsskitse af ung kvinde

Varenummer: 5401133
Vurdering: DKK < 1.000

Ubekendt Skagensmaler. rødkridtsskitse af barn/ung kvinde med tørklæde og frakke. Sign JTC. Proveniens Skagen. Lysmål 20x24 cm. (24x28 cm.).(signatur vedhæftet i rammen udskåret af papir med samme vandmærke som motivet.) NB: Teksten ændret.

Auktionen afsluttes:  19-08-2019 18:49:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej