Ubekendte kunstnere, portrætter. 1800- og 1900-tallet (2)

Varenummer: 6272668

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendte kunstnere, portrætter, 1800- og 1900-tallet: Olie & pastel på lærred, uden sign. Olie på lærred med ulæselige betegnelser bagpå, samt årstallet 1850. 21x18 cm. 34x29 cm. (47x41,5 cm). Mindste med krakeleringer, hul i lærred samt flere afskalninger. (2)

Auktionen afsluttes:  30-09-2022 15:38:04
Showroom:   Odense, DK