Vacheron Constantin. Vintage herreur i 18 kt. guld med 'teardrop'-horn, ca. 1940'erne

Varenummer: 6376543
Hammerslagspris: DKK 24.000
Vurdering: DKK 30.000

Vintage herrearmbåndsur fra Vacheron Constantin, cal. 458/1B, i urkasse af 18 kt. guld med teardrop horn, sølvfarvet skive med arabertal, separat sekundviser, plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 32 mm. Fremstår med brugsspor, renoveret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 19:58:54

1674594 26-05-2023 18:42:32 DKK 24000