Vægur / regulatorur, mrk. Gustav Becker, 1900-tallets 1. halvdel

Varenummer: 6270038
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.000

Vægur / regulatorur i kasse af bejdset bøgetræ aftagelig top, urskive m/ mrk. Gustav Becker. Nøgle samt pendul, medfølger. L. ca. 88 cm. Fremstår med brugsspor. Serviceret samt renset hos urmager d. 7/3 - 2022. Kvittering medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, samt defekt top i form af udskåret hest. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 08:23:22
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej