Van Cleef & Arpels. 'Perlee' brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.80 ct

Varenummer: 6308741

Van Cleef & Arpels. bred 'Perlee' brillantring af 18 kt. hvidguld, front prydet med ca. 50 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.80 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS-VS. Stemplet VCA, 750, B5926D16 samt ydersiden med franske stempler.
Vægt ca. 10,6 g. Front B. 1,30 cm. Ringstr. 53,5/17. Lettere brugsspor på hvidguld.

Køb nu pris
DKK 83.800