Vase, gulvvase, Kina, porcelæn
Hammerslagspris:
EUR
45
335
Vurdering:
EUR
300
2.235
Vase, stor gulvvase, Kina, porcelæn. Høj balusterform med udtrukket mundingskant, hele vejen rundt store billedfelter med landskabsmotiver, vandløb, bjerge og pagoder, indridset blomstermønster, gule, hvide, sorte, rosa, blå og grønne nuancer, H. 137 cm - Ø 40 cm - åbningens Ø 33 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist små ridser og minimal farveslitage.
09-05-2018 20:35:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
32881
09-05-2018
20:30:22
EUR
45
279591
08-05-2018
20:22:07
EUR
40