Vedhæng af 14 kt guld med røgkvarts samt kæde af 8 kt guld (2)

Varenummer: 6293694

Næste bud: DKK 3.000
Vurdering: DKK 3.800

Halssmykke af guld, bestående af vedhæng af 14 kt guld pryde med røgkvarts (kan ligeledes benyttes som broche) H. 30 mm, B 24,9 mm stemplet mester samt 585 vægt 15,2 gram, hertil kæde af 8 kt guld L. 60 cm stemplet 333 samt mester, vægt 5,3 gram. Fremstår med almindelig brugsspor. (2)

Auktionen afsluttes:  10-12-2022 18:32:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej