'Vejviser' København, 1829

Varenummer: 6320107
Vurdering: DKK 1.500

'Vejviser eller Anviisning til Kiøbenhavns, Christianshavns og Forstædernes Beboere for året 1829'. Redigeret, forlagt og udgivet af boghandler L. Thiesen. København 1829. Halvlæder. Fremstår med brugsspor, slitage, gulnede og plettede sider, enkelte sider med revne.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 11:23:30