Varenummer: 6364344
Vurdering: DKK 6.000

Viggo Johansen (1851-1935). Portræt af en ung dreng. Olie på lærred. Usign. Betegnet på bagsiden: 'Viggo Johansen'. 52,5 x 38 (61 x 46,5) cm.
Fremstår med krakeleringer; afskalninger og overfladeridser.
Auktionen afsluttes:  16-05-2023 19:50:00