Vilhelm Arnesen (1865-1948) Marinemaleri

Varenummer: 6345501
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 1.000

Vilhelm Arnesen (1865-1948). 'Udsigt mod Helsingborg' marinemaleri på lærred, sign og dateret VA samt 83. 17,5 x 28 cm ( 27 x 37,5 cm ). Krakelering forekommer.
Auktionen afsluttes:  20-03-2023 18:28:38