Vintage Breitling Navitimer 3300 Jupiter, herreur af stål, Ø. 42 mm.
Vurdering:
6.000
Vintage Breitling Navitimer 3300 Jupiter, herreur af stål med sort urskive og logo, tre visere med digitalt display. Uret har original Breitling lænke med foldespænde, drejelig lynette og quartzværk. Ø. 42 mm (ekskl. krone). Uret er oprindeligt leveret til Iraqi Air Force (logo og tekst på urets bagkasse). Fremstår med brugsspor, mangler to kronografknapper. Uret gik ikke på vurderingstidspunktet og bateriskift må påregnes. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
16-06-2023 19:42:00