Vintage herrearmbåndsur fra Zenith, i urkasse af 18 kt. guld

Varenummer: 6240355
Hammerslagspris: DKK 3.600
Vurdering: DKK 8.000

Vintage herrearmbåndsur fra Zenith, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med forgyldt punktindeks og arabertal, separat sekundviser, plexiglas, monteret med senere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34 mm. Vægt 34,4 gram.
Værknr. 3527894, kassenr. 412625. Fremstår aldersrelaterede med brugsspor, . Uret går kun i kortere tid . Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  04-03-2023 18:10:07

1543385 04-03-2023 14:37:08 DKK 3600