Vintage Omega herreur ca. år 1971 Ref. 1360098

Varenummer: 6370602
Hammerslagspris: DKK 2.800
Vurdering: DKK 3.600

Vintage Omega herreur ca. år 1971 Ref. 1360098. Forgyldt urkasse, sølvfarvet urskive med minut- og timeindeks, gyldne visere samt datogengivelse. Mekanisk værk med manuelt optræk, Cal. 613. Urværk: 336265**. Ø 35 mm. Nyere læderrem med forgyldt spænde. Kasse medfølger. Uret fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor.
Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 16:04:51

2266620 23-05-2023 12:03:10 DKK 2800