Vitrineskab af frugttræ 1900 tallet (2)

Varenummer: 6305033
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 2.000

Todelt vitrineskab af frugttræ, svanehalstop med forgyldt knop, front med to glaslåger, filtbeklædt interiør med tre hylder, underdel med krydssprosse og forgyldt knop. Nøgle. 1900 tallets anden halvdel. H.205 x 97 x d.33 cm. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 12:57:07
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej