Varenummer: 6365788
Vurdering: DKK 6.600

W. Green. Oval bakke af sterlingsølv, udført med ombukket kant samt prydet på hanke med gennembrudt stiliseret bladværk. Stemplet W. Green (muligvis forhandler stempel), 925S samt med Københavns bymærke, anno 1939. L. 37,5 cm. Vægt: ca. 773 gr. Bakken fremstår med aldersrelateret brugspræg, heraf ridser.
Auktionen afsluttes:  04-06-2023 19:42:37