Wilhelm Ferdinand Xylander. Marine med sejlskibe i måneskin

Varenummer: 6199265
Hammerslagspris: DKK 4.200
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Wilhelm Ferdinand Xylander (1840-1913). Marine med sejlskibe i måneskin. Olie på plade. Sign. og dateret: 'W. Xylander 1874'. 49 x 80 (60 x 90) cm.
Fremstår med enkelte lette overfladeridser.

Proveniens: DieselHouse, København.

Auktionen afsluttes:  11-06-2022 19:50:26
Showroom:   Herlev, DK