Wilhelm Marstrand. Ung kvinde, tegning

Varenummer: 6331684
Vurdering: DKK 1.500

Wilhelm Marstrand (1810-1873). Ung kvinde, tegning i bly på papir, usign. med senere påtegnet kunstnernavn. Lysmål: 37,5 x 21,5 cm (58 x 40 cm). Fremstår med aldersrelateret patina.
Auktionen afsluttes:  01-02-2023 12:56:00