Zenith 'Classic'. Vintage herreur i forgyldt stål med original rem og spænde, 1970'erne

Varenummer: 6287554

Vintage herrearmbåndsur fra Zenith, ref.nr.: 20.1290.274, cal. 2562C, i urkasse af forgyldt stål med bagkasse af stål, gylden skive med stregindeks, datoangivelse ved 4.30" position, plexiglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 34,8 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 4.350