Vurdering:
Vintage herrearmbåndsur fra Zenith, ref.nr.: 20.1290.274, cal. 2562C, i urkasse af forgyldt stål med bagkasse af stål, gylden skive med stregindeks, datoangivelse ved 4.30" position, plexiglas, monteret med original læderrem med forgyldt sp�nde, mekanisk urværk med manuelt optr�k. Ø. 34,8 mm. fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
07-12-2023 19:58:00