Vurdering
12345...365»   Varer pr. side   10924 resultater Liste Galleri
Ring af 8 kt. guld, str. 52
Ring udført i 8 kt. prydet med 5 bånd, hvorimellem små guldkugler. Ringstr. 52. Vægt ca. 5,5 gram. Vejl. pris we 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6291441
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:46
DKK 1.800
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med ferskvandsperle og brillanter str. 55
Diamonds By Frisenholm. Ring af 9 kt. hvidguld med ferskvandsperle og brillanter, i alt 0,08 ct. GH / P1-P2. str. 55. Vægt 2,2 g.
Varenr: 6253599
Showroom: DK, Herlev

29-01-2023
12:46
29-01-2023
12:46
Par ørestikker med ferskvands kulturperle, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med hvid ferskvands kulturperle. Perlediam. Ø 8 mm. Vejl. pris er 4.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6264135
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:46
Iskos-Berlin. 'Fiber Armchair - Sled Base' armstol
Iskos-Berlin. Armstole, model 'Fiber Armchair', med stel af pulverlakeret stålrør, skal af sort fiberkomposit. H. 77 B. 54.5 D. 56 Sh. 46 cm. Udstillingsmodel, ridser og mærker kan forekomme.
Varenr: 6285342
Showroom: DK, Herlev

29-01-2023
12:47
DKK 500
Ring af 8 kt. guld, med sort keramik og cubic zirkonia, str. 52
Ring af 8 kt. guld, sort keramik og prydet med facetsleben cubic zirkonia. Ringstr. 52. Vægt ca. 5,1 gram. Vejl. pris er 2.175,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6280644
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:47
DKK 450
Vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med 3 facetslebne cubic zirkonia. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Denne vare hidrører ophørt guldsmed.
Varenr: 6318559
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:47
DKK < 1.000
Solitairering med brillant på ca. 0.03 ct. 14 kt. guld, str. 52
Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16,50 mm. = str. 52. Vejl. pris er 3.395,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6269838
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:48
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, diam. Ø 9 mm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6319628
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:48
DKK < 1.000
Vedhæng med ferskvands kulturperler af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng af 8 kt. guld, prydet med 2 hvide ferskvands kulturperler, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde er 45 cm. Vægt ca. 5,2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6260679
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:49
29-01-2023
12:49
Ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 58
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med diamanter, samlet ca. 0.06 ct. Ringstr. 58. Vægt ca. 2,5 gram. Vejl. pris er 3.895,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6325310
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:50
DKK 1.900
Hyndesæt til Børge Mogensens armstol model J52 (2)
Hyndesæt til Børge Mogensens armstol model J52. Betrukket med cognac læder. Monteret med bindestropper. (2)
Varenr: 6159842
Showroom: DK, Herlev

29-01-2023
12:50
Ring af 8 kt. guld, str. 52
Ring udført i 8 kt. guld. Moderne design. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6302776
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:50
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver i form af kæde med vedhæng med cubic zirkonia. L. på kæden bagved øret 7 cm. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6316451
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:50
DKK < 1.000
Armring med nitter af sterling sølv
Armring prydet med små "nitter" udført i sterling sølv. Indvendig omkreds ca. 6x5,2 cm. Vægt ca. 11 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6244441
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:51
DKK < 1.000
Maria Black. Samling smykker af forgyldt sølv (9)
Maria Black. Samling smykker af forgyldt sølv, bestående af: To single øreringe L. 1,45-4,3 cm. Et vedhæng 'R' L. 1,8 cm. En halskæde L. 50 cm. Fire ringe str. 56 og 58. Samt et armbånd L. 19 cm. (9) Vejl. udsalgspris samlet ca. 6.600 DKK Gør et kup ved at byde på auktioner fra ...
Varenr: 6325210
Showroom: DK, Herlev

29-01-2023
12:51
Armlænke med cubic zirkonia af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, prydet med 3 facetslebne onyx perler. L. justerbar på 16 og 18 cm. Vægt ca. 1,5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6273204
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:51
DKK 650
Vedhæng af 8 kt. guld, dertil halskæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld, dertil halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 44 cm. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6238223
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:51
Ring med blomst og cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt guld, i front i form af en blomst, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Str. 56. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6329565
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:52
DKK 700
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, dobbelt ringskinne med sommerfugle og prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 5,5 gram. Vejl. pris er 4.195,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.
Varenr: 6280638
Showroom: DK, Odense

29-01-2023
12:53
DKK 1.800
12345...365»