Vurdering
12345...31»   Varer pr. side   910 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
TUNTURI. To motionscykler model 6.1 samt Ergo cycle (2)
TUNTURI. To motionscykler best. af: model 6.1, højdejusterbart sæde, LCD-display med hastighed, puls og kalorie tracking. Samt Ergo Cycle med manuelt håndtering af gearskifte / belastning. 8 niveauer, digitalt display, strømforsyning medfølger. Fremstår med brugsspor, markant slitage på ...

Varenr: 6210957
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
15:50
Kettler. To motionscykler / spinningscykler model Giro GT samt Golf P Eco (2)
Kettler. To motionscykler / spinningscykler herunder model Giro GT med digitalt display med hastighed, puls samt kalorie tracking, kilerem. Samt Golf P Eco med digitalt display, 6 forudprogrammerede træningsprogrammer, modstand fra 1-15. Fremstår med brugsspor. Virker ved test. Lauritz.com ...

Varenr: 6211025
DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
16:49
DKK 450
Norman Foster isspand/champagnekøler - stål/golden
Stelton

 DKK 1.499,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Kettler samt Fitland. Crosstrainer model Mondeo samt motionscykel (2)
Kettler. Crosstrainer model Mondeo med digitalt display med hastighed, puls samt kalorie tracking. Samt Fitland med digitalt display med hastighed, puls og kalorie tracking. Fremstår med brugsspor, ene maskine med løshed på styr. Virker ved test. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. ...

Varenr: 6211036
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
17:22
Hans J. Wegner. Briks/daybed, model GE259, bøgetræ
Hans J. Wegner. Briks/daybed af fineret og massiv bøgetræ, betrukket med rødt uld, opklappelig ryg til opbevaring. Fremstillet hos Getama, model GE-259. D. 90 L. 206 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder, hul på stof, lettere leddeløs.

Varenr: 6210504
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
17:25
Børge Mogensen. Reolsystem / bogreoler, teaktræ, FDB (4)
Børge Mogensen. Reolsystem / bogreoler fineret med teaktræ, best. af fire moduler, front med justerbare hylder, underdel med sokkel. H. 74-133 B. 122 D. 26 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB. Litt: FDB møbelkatalog 1954. Fremstår med brugsslitage, ridser, udskæring på bagplade, samt en reol...

Varenr: 6211766
DKK 6.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
18:46
DKK 7.200
Peter Skovgaard. Abstrakt komposition (cd)
Peter Skovgaard (f. 1960). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign. Skovgaard. 100 x 120 cm. U.R

Varenr: 6197629
DKK 15.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:08
DKK 10.000
Ferrucio Laviani for Kartell. Par tube gulvlamper (2)
Ferruccio Laviani. Par gulvlamper med tube af klar plast samt blå nuance i toppen. Fremstillet hos Kartell. H. 172 Ø. 20 cm. Fremstår snavset med brugsspor herunder ridser og mærker samt små stedvise pletter og skjolder på ledning. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Virker ved test ...

Varenr: 6203836
19:15
Poul Volther for FDB. Armstol, teaktræ
Poul Volther for FDB. Armstol med stel af teaktræ, sæde betrukket med sort møbelstof. Sh. 45 cm. Fremstillet hos FDB. Fremstår med brugsspor, limninger ved ryg, flere finerafslag, revner i træ samt åbne samlinger.

Varenr: 6181224
19:19
Arne Jacobsen cocktail shaker 0,75 l
Stelton

 DKK 1.099,00
NYHED LAURITZshop

Dansk møbelproducent. Høj reol med skuffer
Dansk møbelproducent. Høj reol fineret med teaktræ, front med hylder, herunder tre skuffer, runde tilspidsede ben af egetræ, kantlister af laminat. 1960'erne. H.170, B. 89, D. 42. Fremstår med brugsspor

Varenr: 6182236
19:20
H. Brockmann-Petersen. Væghængt skab model 'Bro-Ca', teak
H. Brockmann-Petersen. Væghængt skab af fineret teaktræ med front af nedfældelig klap med glas og sjeneflet bag hvilke hylde samt nedfældeligt spejl samt fire skuffer. Fremstillet hos Royal Persiennen, model Bro-Ca. 1950'erne. H. 53 B. 78 D. 30 cm. Fremstår med slitage, let træghed på par ...

Varenr: 6189199
19:22
DKK 1.800
H. J. Wegner. Par højryggede lænestole, model GE375, teaktræ (2)
H. J. Wegner. Par højryggede lænestole med stel af massivt teaktræ, løse hynder betrukket med grønt og lyst møbelstof, senere nye monteret gjorder. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Getama, model GE-375. SH. 42 cm. Fremstår med pletter samt stedvist let slitage på stof, én stol med brud på ene ...

Varenr: 6212548
DKK 9.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:23
DKK 6.400
Chatol, egetræ, udskæringer, 1800'tallet
Mangler tekst Chatol af massivt egetræ med udskæringer, skråtstillede skriveklap, bag hvilken små skuffer og to låger, herunder fire skuffer. 1800'tallet. H. 94 B. 96 D. 56 cm. Fremstår med slitage, senere greb og nøgleblik, et løst ben og flere løse kantlister. Nøgler mangler.

Varenr: 6202416
19:24
Dansk møbelproducent. Lille kommode, teak
Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ med runde tilspidsede ben af massiv bøgetræ, front med tre skuffer. 1960'erne. H. 70 B. 76 D. 30 cm. Fremstår med ridser og mærker, aflåst øvre skuffe, manglende nøgle.

Varenr: 6181314
19:25
DKK 1.200
Dansk møbelproducent. Lille skab, teak
Dansk møbelproducent. Lille skab af fineret teaktræ med front af par låger bag hvilke hylder, senere monteret runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 68 B. 80 D. 40 cm.

Varenr: 6182687
19:26
DKK 1.800
Par krystal lystestager (2)
Par kantede, facetslebne krystal lysestager. Højde: 28 cm. (2)

Varenr: 6204214

DKK 1.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:27
Jean Grosperrin Grande Champagne Cognac No. 38
Jean Grosperrin Grande Champagne Cognac No. 38. 70 cl., 43 %, lot no. 761. I original emballage.

Varenr: 6194496
DKK 3.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:28
Poul Henningsen PH Den Lille Kommode - mahogni/rød (messing)
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Dansk møbelproducent. Kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent. Kommode af fineret teaktræ, front med seks skuffer, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. 1960'erne. H. 96 L. 62 D. 40 cm. Fremstår med brugsspor, mindre finerafslag, en mindre lus på side.

Varenr: 6202990
19:29
DKK 1.800
Dansk møbelproducent. Spisebord m. hollandsk udtræk, teaktræ
Dansk møbelproducent. Spisebord af massivt og fineret teaktræ med hollandsk udtræk. 1960'erne. H. 74 L. 134-238 B. 85 cm. Fremstår med almindelige brugsspor herunder ridser og mærker.

Varenr: 6205323
19:30
H.M. Dronning Margrethe. 'Et folkesagn', kunstbøger, kunstplakat mm. (6)
H.M. Dronning Margrethe. 'Et Folkesagn', 6 offset tryk af tegninger fra 1991, betitlet og tryksigneret, én mappe af oplag på 2000. Samt ubekendt kunstner. Motiv af H.M. Dronning Margrethe, litografi, usign. 32 x 28 (49 x 39) cm. Medfølgende er to plakater herunder enkelt udstillingsplakat af H.M ...

Varenr: 6203072
19:31
Kurt Østervig, tilskrevet. Lænestol
Kurt Østervig, tilskrevet. Lænestol betrukket med velour, løs sædehynde, runde tilspidsede lettere skråtstillede ben af massivt bejdset egetræ. 1960'erne. Antageligt fremstillet hos Rolschau Møbler. Fremstår med brugsspor, delvist løst net under sædehynde og en defekt gjorde.

Varenr: 6183760
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:32
Samling armbånd af diverse sten og læder (10)
Samling armbånd med perler af diverse sten og metaller samt læder. (10)

Varenr: 6197241

19:33
Dansk møbelproducent. Reol, teak
Dansk møbelproducent. Reol af fineret teaktræ med front af hylder samt åbne rum, monteret på senere massive runde og tilspidsede ben. 1960'erne. H. 111 B. 81 D. 24 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varenr: 6181550
19:34
Smykkesæt med brillanter: Ørestikker og halssmykke (4)
Smykkesæt udført i hvidguldsrhodineret sterlingsølv bestående af: Et par ørestikker - hver ørestik prydet med en brillantslebet diamant på 0.02 ct. - i alt 0.04 ct. Vedhæng i samme design prydet med centreret brillantslebet diamant på 0.015 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si. Højde på vedhæng:...

Varenr: 6199331

DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:35
DKK 1.800
Br. Jensen. Sæt vielsesringe af sterlingsølv (2)
Br. Jensen. Sæt vielsesringe udført i sterlingsølv prydet med gyldent bånd. Ringstr. 56 og 61. Bredde: 5 mm. Vægt: 12 gram. (2)

Varenr: 6197054

19:36
Poul Henningsen PH Armstol - valnød
PH Furniture

 DKK 19.900,00
NYHED LAURITZshop

Dansk møbelproducent. Reol, palisander
Dansk møbelproducent. Reol af fineret palisander, front med hylder, runde tilspidsede ben af massiv palisander. H. 144,5 L. 100 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor, tre huller i bagplade.

Varenr: 6176530
19:37
DKK 1.800
Dansk møbelproducent. Lille kommode, teaktræ
Dansk møbelproducent. Lille kommode af fineret teaktræ med front af fire skuffer med messinggreb, senere monteret runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 71 B. 58 D. 40 cm. Fremstår med ridser og mærker.

Varenr: 6189767
19:38
Dansk møbelproducent. Fire spisestole, bøgtræ / egetræ (4)
Dansk møbelproducent. Fire spisestole med stel af massiv bejdset bøgetræ, kopstykke af formbøjet bejdset egetræ, sæder betrukket med mønstret møbelstof. 1960'erne. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte mærker i træ. (4)

Varenr: 6161997
19:39
Samling krystal brevvægte med diverse motiver (13)

Varenr: 6204222

19:40
Samling øreringe, sterlingsølv (13 sæt)
Samling øreringe udført i sterlingsølv, heriblandt enkelte med rhinsten - 12 sæt og 2 stk. enkelte øreringe. Højde: 13-65 mm.

Varenr: 6204268

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26-05-2022
19:41
Erik Buch for Anderstrup Møbelfabrik. Seks spisestole, egetræ (6)
Erik Buch. Seks spisestole med stel af massivt egetræ , sæder og ryg betrukket med blåt møbelstof. Fremstillet hos Anderstrup Møbelfabrik, model 89. 1970'erne. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, en manglende montageskjuler, pletter i stof. NB. Ændret tekst. (6)

Varenr: 6133008
19:43
12345...31»