Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Anderssen & Voll. Outline Studio sofa, Sherry imiteret læder.
Anderssen & Voll for Muuto. Sofa, model 'Outline Studio'. betrukket med Sherry farvet imiteret læder stående på sorlakeret metal ben. Mål: H. 71 L. 140 cm. Udstillingsmodel Vejl. udsalgspris kr. 19.995,-
Varenr: 5442064

DKK 13.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:00:00
DKK 1.700
Christian S. Jørgensen. Guldarmbånd 14 kt. - 30,2 g.
Christian S. Jørgensen, København 1919-57. Armbånd af 14 kt. guld monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 18,5 cm. Vægt: 30,2 g.
Varenr: 5438566
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:00:00
DKK 3.400
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 40 H. 12,5 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380656

DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:20:00
Iskos-Berlin, 'Fiber Armchair - Tube Base' armstole (5)
Fem stk. Iskos-Berlin armstole model 'Fiber Armchair' Stel af rødlakeret stålrør, sæde med fiber skål, polstret med rødt stof. H. 77 B. 54.5 D. 56 SH. 46 cm. Udstillingsmodel.(5)
Varenr: 5363474

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:30:00
DKK 1.200
Guldarmring 14 kt. - 24,4 g.
Per Algot Enevoldsen, Rødovre 1950-2007. Oplukkelig armring af 14 kt. guld med ciseleringer, monteret med skjult kasselås. Indvendig diam. 6,5 cm. Bredde: 2,1 cm. Vægt: 24,4 g.
Varenr: 5309508
DKK 5.800 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:30:00
DKK 3.600
Smykkesæt med safirer og brillanter (2)
Smykkesæt af 18 kt. guld bestående af leddelt halscollier og armbånd, prydet med talrige carréslebne safirer samt 11 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.00 ct. Farve: Top Crystal (I), Klarhed: VS-SI. Længde: 45 og 19,5 cm. Samlet vægt: 54,3 g. Opbevaringsetui medfølger. (2)
Varenr: 5394694
DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:35:00
DKK 1.300
Diamond Star brillantørestikker - ca. 0.12 ct. (2)
Et par brillantørestikker af 14 kt. guld fra serien 'Diamond Star' prydet med to brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS. Diam. 4 mm. Diamantcertifikat, æske samt købskvittering på 4.300 kr. medfølger, dateret maj 2016. (2)
Varenr: 5391021
DKK 1.800 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
11:45:00
Tanzanit- og diamantcollier
Halscollier af 14 kt. hvidguld prydet i front med en trekantet facetslebet tanzanit på ca. 7.30 ct. flankeret af 14 baguetteslebne diamanter på tilsammen ca. 1.60 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: SI. L. 43,5 cm. Vægt: 21,8 g. Tanzanitten måler: 14,3x10,7x7,9 mm. Fremstår med mindre brugsspor. ...
Varenr: 5356212
11:55:00
DKK 7.200
Anderssen & Voll. Outline Highback, to-pers. sofa
Anderssen & Voll for Muuto. To-personers højrygget sofa, model 'Outline Highback' betrukket med gult/'karrygult' møbelstof, understel af sortlakeret metal. Mål: H. 115 L. 170 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5453162

DKK 16.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
12:19:00
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Varenr: 5282857

DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:09:00
Varenr: 5282862

13:10:00
Lang dobbeltradet perlehalskæde
Lang dobbeltradet halskæde af hvide ferskvandskulturperler med integreret vedhæng af rhodineret metal prydet med talrige facetslebne zirkoner. Perlediam. 8,5-9,0 mm. L. 91 cm.
Varenr: 5373428
DKK 1.700 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:20:00
Knabstrup, Dahl Jensen m.fl. Vase samt porcelænsfigurer (4)
Knabstrup. Dunk med hank, dekoreret med blå / bordeaux glasur, nr. 441. H. ca. 26 cm. Dahl Jensen. Figur af porcelæn i form af lille pige, nr. 1007. 4. sort. Desuden medfølger to udenlandske figurer af porcelæn i form af håndværker med hammer, skruenøgle og tandhjul samt russisk hund, L. 30 cm....
Varenr: 5459998
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:21:00
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Vejl. Udsalgspris 6.999,- Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5378396

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:22:00
Sort diamantring - ca. 0.90 ct.
En solitairering af 14 kt. guld prydet med en princess-cut sort diamant på ca. 0.90 ct. Ringstr. 51/Ø16,2 mm. Diamant fremstår med en mindre åbning på oversiden og rykker sig lidt i fatningen.
Varenr: 5438745
13:30:00
Ole Lynggaard. 'Blonde' vedhæng med 11 brillanter
Ole Lynggaard. Blonde vedhæng af 18 kt. satineret hvidguld prydet med 11 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VS. Mål: 25x28 mm. Dertil en grå Lynggaard silkesnor med endedupper af oxideret sterlingsølv. Original smykkepose medfølger.
Varenr: 5449210
DKK 6.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:30:00
DKK 1.300
Spisebordsstole, Menu, Harbour Side Chair (3)
Spisebordsstole, Harbour side Chair, Designet af Mantra.(3) 3 stole med hvidt stel og 1 stol med sortlakeret stel. Fremstår med minimale brugsspor. H. 80 B. 49 cm.
Varenr: 5375104

DKK 3.600 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:35:00
DKK 1.800
Mika Tolvanen for Muuto. Fire grålaserede stole, model Visu chair - sled base (4)
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole / stabelstole, model 'Visu chair - Sled base', skal af formbøjet grålaseret askefiner, monteret med medeben af grå pulverlakeret stål. H. 77 B. 48 Sh. ca. 44 cm. Udstillingsmodeller, ridser og mærker kan forekomme. (4) Modelfoto.
Varenr: 5389341

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:43:00
Skovby. Kommode af bøgetræ
Skovby. Kommode med fire skuffer. Af fineret bøgetræ. H. 87 B. 95 D. 47 cm. Med brugsspor.
Varenr: 5464769
13:43:00
Perlehalskæde med sølvlukke
Perlehalskæde af pudeformede, hvide ferskvandskulturperler med lyserødt/blåt skær, monteret med lukke af sterlingsølv. L. 49 cm. B. 16-20 mm. Fremstår uden brugsspor.
Varenr: 5373435
DKK 1.500 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
13:45:00
Torque. Guitar Combo guitarforstærker, model T100TR MKII
Torque. Combo guitarforstærker, 100Watt. model T100TR MKII. med12" enhed. H. 51 B. 60 D. 28 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5465689
13:48:00
Børnebøger m.m.
Børnebøger m.m. Samling ældre bøger, lige fra Jan-bøger til Oliver Twist (børneudgave fra 1910) Ogås Bo Bojesen satire fra perioden 1949 til 1972 m.m. Aldersbrugsspor
Varenr: 5460424
13:50:00
Anderssen & Voll for Muuto. 'Compose' tre-personers sofa
Anderssen & Voll for Muuto. Tre-personers sofa, model 'Compose'. betrukket med mørkeblåt møbelstof, ben af egetræ. H. 72 L. 240 cm. Udstillingmodel. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 5449324

13:50:00
DKK 6.200
Lang ravhalskæde 215 gram. (103 cm)
Lang ravhalskæde i forløb med 30 tromlepolerede ravperler i forskellige gule nuancer. Største måler: 4,3 x 2,4 x 2,2 mm. Længde: 103 cm. Vægt i alt: 215 g. Fremstår med mindre brugsspor. 1900-tallets midte.
Varenr: 5442329
14:00:00
DKK 1.300
Tre-pers. sofa, lysegrå møbelstof
Tre personers sofa, betrukket med lysegrå møbelstof, stående på ben af lakeret gummitræ. Mål: H. 78 L. 200 D. 81,5 cm. Leveres i original indpakning.
Varenr: 5290116

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
14:02:00
DKK 500
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 20 cm. H. 6,2 cm. Modelfoto! ny og ubrugt original emballage
Varenr: 5380727

DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
14:02:00
Thomas Bentzen for Muuto, 'Loft Bar Stool', barstole (2)
To stk. Thomas Bentzen, for Muuto Barstole, model Loft Bar Stool. Rosa/pink stel af metal, sæde og ryg af egetræfiner. H. 108,5 B. 42.5 D. 49 SH. 75 cm. Udstillingsmodel.
Varenr: 5220184

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 17-10-2019
14:05:00
Bordspejl / vippespejl af nøddetræ, ca. 1900
Vippespejl af massiv og fineret nød, spejl båret af udskårne balustreformede søjller, herunder fineret front med skuffe. H. 69 B. 55 D. 31 cm. Fremstår med aldersrelaterede spor, finerskader.
Varenr: 5462337
14:27:00
Saxbo - Edith Sonne Bruun. Vase af brunglasseret stentøj
Edith Sonne Bruun for Saxbo. Vase af brunglaseret stentøj. Sign Sonne i bunden. H. 12,5 Ø 11,5 cm.
Varenr: 5464793
14:27:00
Yamaha studiehøjtaler model NS-40M
Yamaha passiv studiehøjtaler model NS-40M. med 2 stk. 102 samt mellemtone og diskant. H. 30 B. 60 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, buler i diskant, misfarvet højtalerpap. Ene klemskrue til ledning er defekt. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 5464621
14:28:00
DKK 450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>