Vurdering
12345...24»   Varer pr. side   720 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Jens Ulrich Petersen. Komposition med mennesker
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion med mennesker. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Varenr: 6161661
DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
10:18
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6188055

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
12:49
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6141046

13:20
Køkkenknivsæt i trææske
Køkkenknivsæt i trææske udført i 110 lags Japansk Damaskus stål og skæfte i ironwood bestående af Bunkakniv, Nakirikniv og Universalkniv. Knivblad 14-21 cm. Hårdhed 60-62 HRC.

Varenr: 6206134

13:33
DKK 3.600
Japansk køkkenknivsæt (5)
Køkkenkniv sæt udført i 67 lags Japansk Damaskus sål, kokkekniv, santokukniv, utilitykniv, nakirikniv. Knivblade fra 12 - 21 cm. Rosentræs skæfter. Magnetisk kniv holder i Akacietræ Ubrugte i originale æsker. (5)

Varenr: 6264471

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
13:46
DKK 1.800
Knivsæt samt Knivblok.(6)
Knivsæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål og skæfter i ibenholt træ samt Knivblok i akacietræ bestående af Brødkniv, Kokkekniv, Santokukniv, Universalkniv og Urtekniv. Knivblad 9-23 cm. Hårdhed 56 HRC. Alle med beskyttelsescover og i æsker(6)

Varenr: 6223610

DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
13:59
Japansk inspireret sushikniv/Sashimikniv 27 cm
Japansk inspireret sushikniv knivblad 27 cm. 110 lags Japansk Damaskus stål, skægte i Ironwood og Bøffelhorn, læderskede medfølger, Ubrugt i original æske.

Varenr: 6264467

DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
14:12
DKK 1.300
To Svenske lammeskind, mørke brune nuancer (2)
To Svenske lammeskind,mørke brune nuancer med røde toner, Lækker blød kvalitet.Mål ca.104/72 x 103/66 og cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk ...

Varenr: 6251178

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
14:25
Tre Europæiskegedeskind indfarvede sort og Grå
Tre Europæiske gedeskind indfarvede 1 stk. sort og 2 stk. musegrå gedeskind. Blød og lækker kvalitet, Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom

Varenr: 6220317

14:38
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural ' olieret egetræ 150 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Natural ' olieret egetræ. H. 45 cm., B. 150 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6188069

14:51
Bakoto, Gabon skulptur
Bakoto, Gabon skulptur i træ dekoreret med kobber. H uden sokkel 61 cm.

Varenr: 6276618
14:53
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Black oil' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'black oil' behandlet og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage. Modelfoto, Variationer i ...

Varenr: 6132192

15:04
To Svenske lammeskind, brune nuancer (2)
To Svenske lammeskind, mørkebrune brune nuancer, Lækker blød kvalitet.Mål ca. 109 x 67 og 109 x 69 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk ...

Varenr: 6251175

15:17
Rodin kopi efter. Skulptur i patineret bronze 'Adam'
Stor skulptur i patineret bronze iform af 'Adam'. Monteret på sokkel af marmor. Sign. Rodin. H. 87 cm kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917. Modelfoto

Varenr: 6137514

DKK 11.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
15:19
DKK 8.800
To svenske hvide lammeskind. (2)
To svenske lammeskind, hvide. Tyk og blød kvalitet, Mål ca.113 x 63 og 104 x 63 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. bænk medfølger...

Varenr: 6175786

15:30
To Relugan fåreskind (2)
To stk. Relugan fåreskind. Garvet med plantetanniner, uden brug af krom og klor. Varm gul farve, silkeagtig fluffy uld, termoregulerende egnsskaber. Fåreskind garvet på denne måde er kendt som 'medicinske' fåreskind, og anbefales af fysioterapeuter og reumatologer. Modelfoto

Varenr: 6123768

15:43
Skulptur af patineret bronze iform af kvinde
Skulptur af patineret bronze. Stemplet: Bronze garanti Paris J.B.Deposee H.14 cm. Sign. Nick Modelfoto

Varenr: 6211158

DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
15:44
Skulptur af marmor forestillende Medusa
Skulptur af marmor forestillende Medusa h. 57 cm. Obs.Tung

Varenr: 6137552

DKK 9.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
16:09
DKK 7.000
Berlinoir glas med båndslibning (28)
Samling Berlinoir /Chr.VIII-glas med båndslibning bestående af: 15 snapsglas h. 6.8 - 8.5 cm, 13 portvinsglas h. ca. 10 cm. (28)

Varenr: 6267286
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
16:34
Bo Sigvardson. tre kompositioner, litografi og gouache (3) (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Tre kompositioner, litografi og gouache, signeret. 37x26 cm. (3)

Varenr: 6229332
16:41
Aksel Kjersgaard. Tre blomsterkasser af palisander (3)
Aksel Kjersgaard. Tre blomsterkasser / blomsterkummer af fineret palisander, indsats af zink. To stk H. 42 cm. L. 100 cm. B. 35 cm. En stk H. 42 x 50 x 50 cm. Fremstår med brugsspor (3)

Varenr: 6276667
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:25
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Varenr: 6260335
DKK 3.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:25
Spisestue møblement, barokform 1900 tallet (8)
Spisestue møblement i barokstil af bemalet og patineret eg bestående af 6 højryggede spisebordsstole h.109 cm sh.46 cm, spisebord med understel af eg, senere løst monteret (aftagelig) forlænget bordplade af 10 mm MDF der bliver understøttet af bordets oprindelige tillægsplader, h.74,5 x 220 x 110...

Varenr: 6229111
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:37
DKK 5.000
Orrefors loftspendel 1950'erne
Orrefors loftspendel med stamme af messing og glas, dobbelt skærmsæt også af glas, 6 indvendige lyskilder. H. 50 cm Ø 55 cm. 1950'erne. Brugsspor.

Varenr: 6225537
18:39
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt
Cobra plakat 'Tegn og tegninger' Gallerie Green Sorgenfri 1966, litografisk trykt. H.53,5 x 51 cm. Aldersrelateret stand, monteringstape i hjørnerne.

Varenr: 6141651
18:41
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model, 'Cross' af massivt 'dark brown' olieret egetræ 270 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt ' Dark brown' olieret egetræ. kryds stel matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 270 cm., D. 90 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, Variationer i åretegning ...

Varenr: 6029175

DKK 9.600 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:43
DKK 6.800
Japansk Juichimen Kannon, Meiji 1868-1912
Japansk Juichimen Kannon af forgyldt, bronzeret og delvis bemalet metal. Siddende på Lotustrone, seks arme holdende attributter. Ottesidet trone udsmykket med dyr og ornamentik. Meiji 1868-1912. H. 73 cm.

Varenr: 6276617
DKK 12.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:44
DKK 7.200
Persisk Nain 80x138 cm
Persisk Nain 80x138 cm. Uld med silke på bomuld.

Varenr: 6268093

DKK 2.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:45
DKK 1.800
Bo Sigvardson. 3 kompositioner, akryl på plade (cd) (3)
Bo Sigvardson (1952-2019). 3 kompositioner, akryl på plade, ikke signeret. 30x25 cm. (3)

Varenr: 6207888
18:47
Jaguar XJ12 serie III, Sovereing. Årg. 1990
Jaguar XJ12 serie III, Sovereing. Årg. 1990 . Blålakeret. 5,3 l. motor. Km. stand 230.640. Automatgear. Indtræk i lyst læder og nøddetræ. Soltag. Seneste registret km. stand i servicebog 1997 på 146690 km. Batteri skal oplades eller skiftes. Renovering må påregnes. Benzintilførsel ( Fuelrail) ...

Varenr: 6253842
DKK 50.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-09-2022
18:49
DKK 21.000
12345...24»