Vurdering
12345...19»   Varer pr. side   566 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Samling Victorinox lommeknive (40+)
Samling på 30 stk umiddelbart forskellige Victorinox lommeknive samt diverse bæltetasker mm. Minimale brugsspor. (40+)

Varenr: 6089423
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
10:41

Varenr: 6089426
11:35
Poul Henningsen PH Lænestolen - lys
PH Furniture

 DKK 33.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Kenwood Major Classic røremaskine
Kenwood Major Classic røremaskine med røreskål, K-jern og piskeris. Virker ved test. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varenr: 6088880
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:00
Kählerfad dekoreret med kohorn 1920érne
Kantet fad fra Kähler´s keramiske fabrik i Næstved, dekoreret med kohorn i farverne blå, beige, grøn og brun. L. ca. 35.5 cm. Fremstår med alm. brugsspor/ glasur afstød

Varenr: 6090470
13:07
Royal Copenhagen, Kgl. P hvide middags tallerkner 2. sort. (16)
Royal Copenhagen, Kgl. P, 16 hvide middags tallerkner Ø 27 cm, alle 2.sort. (16)

Varenr: 6088635
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:09
Mahogni lænestol med delfiner ca.1880-90'erne
Lænestol af mahogni og bejdset eg med armlæn udskåret som delfiner, drejede forben (hjul mangler) og udskæringer, sømbeslået betræk af sort læderimiteret plastik, sølvplade med gravering og datering fra 1896. H.103 x 69 x d.63 cm, sh.40 cm. Aldersrelateret stand med kraftige brugsspor, mindre ...

Varenr: 6089642
DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:18
To skulpturer (2)
Skulptur af matteret glas L 39 cm samt skulptur af sten og glas (glas med afslag) Ø 16 cm. (2)

Varenr: 6089848
13:33
Jens Sørensen. Parti fra Bakken (cd)
Jens Sørensen (1887-1953). Parti fra Bakken, olie på lærred, sign. Jens Sørensen. 38 x 52 cm (44 x 58) cm.

Varenr: 6083305
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:36
DKK 650
Poul Henningsen PH Lænestolen - valnød
PH Furniture

 DKK 26.900,00
NYHED LAURITZshop

Camelback mahognisofa Hepplewhite stil
Camelback sofa af mahogni betrukket med sortstribet damask, engelsk Hepplewhite stil 1900 tallets første halvdel. H.98 x 230 x d.72 cm, sh.45 cm. Alm. brugsspor, enkelte meget små afslag, mindre område hvor betræk er gennemslidt.

Varenr: 6090513
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:37
Seks spisestuestole (6)
Seks spisestuestole med stel af formbøjet bøgetræ. Sæde og ryg beklædt med flet. H 80 cm, SH 44 cm. Brugsspor og snavs. (6)

Varenr: 6090567
13:37
Niel Erik Skovballe, kompositioner, olie på plade (2)(cd)
Niels Erik Skovballe f.1945. To kompositioner 'Rejse over land fra Vindinge Å til verdenshavet' nr.24 og 25, olie på karton, signerede og daterede 1995. H.10 x 10 cm (37 x 27 cm)

Varenr: 6087879
13:40
Kähler. Gulvvase med hvid glasur 1930'erne
Kähler. Gulvvase dekoreret med hvid gasur, H. 45 cm. Signeret HAK under bunden. 1930'erne. Fremstår med store og små afslag på øverste og nederste kant.

Varenr: 6087544
13:52
Bing & Grøndahl. 'Mågestel'. Service af porcelæn med og uden guldkant.(71)
Bing & Grøndahl. 'Mågestel'. Service af porcelæn med og uden guldkant bestående af9 Kaffekopper, en med lille kantslag21 Underkopper8 Kagetallerkner1 Kaffekande m/låg1 Bakke1 Flødekande1 Sukkerskål m/låg2 bladformede Skåle3 trekantede Fade, en i 1. sort.12 Sidetallerkner Ø. 17 cm, enkelte ...

Varenr: 6083319
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
13:59
Orientalsk flintlåspistol
Orientalsk flintlåspistol med mange indlægninger i træet. TL 42 cm. Mekanisk funktionel. Fremstår med brugsspor og mangler. Kan frit erhverves.

Varenr: 6090475
14:00
Kähler keramik. Steldele med kohorns dekoration (17)
Steldele fremstillet på Kähler´s Keramiske fabrik i Næstved, hornmalet med dekoration bl.a. tilskrevet Stella Kähler ca. 1915-1920 bestående af: 3 kander (et låg mangler) 3 overkopper, 5 underkopper, 1 sidetallerken, 1 sukkerskål, 1 flødekande. Der medfølger et ekstra låg. Delene fremstår ...

Varenr: 6090457
14:07
Jugend øreklapstol af mahogni ca.1910
Jugend øreklapstol af mahogni betrukket med stribet vissengrønt mohair, løs sædehynde ca.1910. H.117 x 67 x d.69 cm, sh.40/47 cm. Alm. aldersrelateret stand.

Varenr: 6090680
14:19
Dulong Kharisma øreringe med 10 brillanter - guld 18K (mellem)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 18.000,00
NYHED LAURITZshop

Officerssabel omkring 1830
Officerssabel omkring 1830 med messingskede med skjoldformede skedefjedre, hvoraf den yderste bærer Frederik 6.s kronede monogram omkranset af grene. TL 91 cm. Parerstang loddet. Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6090460
14:33
Dansk møbelproducent: Sofa
Dansk møbelproducent: Sofa beklædt med stribet møbelstof. H 80 cm, SH 37 cm, L 180 cm. Brugsspor.

Varenr: 6090569
14:37
Samling knive (18)
Samling knive bestående af: Spejderknive, lommeknive samt stor foldeknive L 73 cm. Brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet. (18)

Varenr: 6090773
14:53
Figur ' Kromand'
Keramik figur ' Kromand' fra Tuborg. H. 23 cm. Fremstår med alm. brugsspor.

Varenr: 6087789
15:01
DKK 950
24 fl. N/V De Muller, Mas de Valls, Cava Brut 12% (24)
24 fl. N/V De Muller, Mas de Valls, Cava Brut 12%. Druer: Chardonnay 50%, Macabeo og Perelada. Leveres i kasser med seks flasker i hver. Fragtfirmaet VinGaloppen tilbyder transport af vinen til nedenstående priser, som er incl. moms og afgifter: Priser pr. forsendelse, frit afhentet hos ...

Varenr: 5810376

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:01
DKK 1.700
To lammeskind musegrå med flere toner grå (2)
To europæiske lammeskind, mussegrå med flere toner af grå. Lækker blød kvalitet. Mål ca. 93 x 62 og 94 x 59 cm.Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk ...

Varenr: 6025741

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:02
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Natural oak' 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Varenr: 6009537

15:03
AXIO, Usa: ' Kawasaki Tekno Hardpack' . Motorcykel rygtaske
AXIO, Usa: ' Kawasaki Tekno Hardpack' . Rygtaske udviklet til motorcyklister. Aerodynamisk ydre skal, oversize skulderstropper med rum til mobiltelefon. Indvendig med mange rum, bl.a op til 17'' Mac-book eller 15'' notebook. Mål H. 45 B. 32 D. 20 cm. Fremstår ubrugt i original kasse.

Varenr: 5959781
15:04
Lyngby Porcelæn Lyngbyvase - guldstriber (25 cm)
Lyngby Porcelæn

 DKK 1.799,95
NYHED LAURITZshop

To Skandinaviske indfarvede ingefær/gylden lammeskind
To Islandske lammeskind indfarvede lys ingefær/gylden, med lyse islæt . Tyk blød langhåret kvalitet,str. Ca. 98 x 61 cm og 102 x 56 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Stol ...

Varenr: 6022794

DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:05
To XL skandinaviske hvide lammeskind. (2)
To skandinaviske lammeskind, hvide. Tyk og blød kvalitet, Mål ca. 112 x 52 og 11 x 69 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. bænk ...

Varenr: 5907173

15:06
Kähler keramik. Steldele med orange uranglasur (9)
Steldele med orange glasur fra Kählers keramiske fabrik i Næstved ca. 1930 bestående af: 2 fyrfad (revne i låg) 1 kop med sidetallerken, 1 kande, 1 flødekande, 1 sukkerskål. Alm. brugsspor, glasur afstød (9)

Varenr: 6090469
15:07
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' bejdset og olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i...

Varenr: 6009447

DKK 2.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-09-2021
15:07
DKK 1.800
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown' eg 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...

Varenr: 6009530

15:08
Fransk? briquet sabel
Fransk? briquet sabel.TL 85 cm. Brugsspor. Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varenr: 6090463
15:10
DKK 700
12345...19»