Vurdering
12345...44»   Varer pr. side   1300 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid  Næste bud
Peter J. Lassen for Montana. To reolmoduler med hjul (2)
Peter J. Lassen for Montana. To moduler, lakerede med reolindretning, monteret med hjul. Hvert modul; H 114, 82 x 40 cm. Fremstår med alm. brugsspor, ridser og mærker (2)

Varenr: 6276290
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
13:14
DKK 1.700
Motum. Elektrisk løbehjul - Classic N8
Motum. Elektrisk løbehjul - Classic N8. En tophastighed på 20 km/t. Rækkevidde på op til 20 km. Foldbart. Lader medfølger. Nogle brugsspor.

Varenr: 6276159
DKK 1.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
15:28
DKK 850
Getama. Daybed / briks, teaktræ, model GE-19
Getama. Daybed / briks med ben og kanter af massiv teaktræ, gavle monteret med messingbøjler; madras betrukket med knapsyet uldstof. Runde tilspidsede ben. Formgivet i 1950'erne. Fremstillet hos Getama, model GE-19. Madrasmål: 200 x 120 cm. NB. Stor model sjældent set.Betræk med slitage, stel ...

Varenr: 6272545
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
16:34
DKK 5.000
Nexgrill. Tilbehørssæt samt cover. Large
Nexgrill tilbehørssæt. Består af : pizzasten, grillhandsker, grillsæt, rotisseri, børste og overtræk. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfoto. Overtrækket passer til følgende modeller: 720-0896GE - 720-2896GA - 720-0882BF

Varenr: 6275827

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
17:48
Louis Poulsen. Badmintonpendel, hvide (2)
Louis Poulsen. Badmintonpendel, 1950'erne. Overskærm samt underskærm af lakeret metal. Ø 40 cm. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

Varenr: 6271597
18:31
DKK 1.200
Afghansk Kelim 375x83 cm
Afghansk Kelim, uld på uld. 375x83 cm

Varenr: 6248280

DKK 3.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:44
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er-stole (model 3107) 6 stk. Betrækkene er udført af cognac-farvet læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, der medfølger 6 stk. overtræk. Stol medfølger ikke. (6)

Varenr: 6269408

DKK 3.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:45
Moderne Kelim Indien, 198x150 cm

Varenr: 6248228

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:46
DKK 700
Persisk Patchwork 307x206 cm
Persisk Patchwork tæppe, fremstillet af ældre fragmenter. 307x206 cm

Varenr: 6248203

DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:47
DKK 2.800
Persisk Persisk Arak løber, 108x320 cm.
Persisk Persisk Arak løber, uld på bomuld. Nyvasket. 108x320 cm.

Varenr: 6176150
DKK 2.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:48
DKK 1.700
Georg Jensen. Ilse Crawford, vase, str. M
Georg Jensen. Vase af blankt rustfrit stål. Str. Medium. H. 23,7 cm. Ø 16,4 cm. Design Ilse Crawford. I original æske.

Varenr: 6254633

18:49
Persisk Shahreza tæppe, 220x287 cm.
Persisk Shahreza tæppe, uld på bomuld. Fremstår falmet. Nyvasket. 220x287 cm.

Varenr: 6167077
DKK 5.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:50
DKK 2.800
Georg Jensen. Fire skåle (4)
Georg Jensen. Fire små skåle af messing. Designet af Ilse Crawford. H. 6,2 cm. Ø. 12,5 cm. (4)

Varenr: 6254801

18:51
Georg Jensen. Fire skåle (4)

Varenr: 6254687

18:52
Persisk Hamadan løber, 108x365 cm
Persisk Hamadan løber, uld på bomuld. 108x365 cm

Varenr: 6176159
18:53
DKK 1.800
Lænestol, model Flora
Lænestol, model Flora. Betrukket med Maya Cream. Ben af sortlakeret metal. H. 80, B. 84, Sh. 40 cm. Udstillingsmodel nedpakket i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6264000

DKK 1.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:54
DKK 1.200
Peter J. Lassen for Montana. To moduler, lakerede med reolindretning, monteret med hjul. Hvert modul; H 114, 82 x 40 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker (2)

Varenr: 6273867
18:55
DKK 1.700
Persisk Ardebil tæppe, 123x202 cm
Persisk Ardebil tæppe, uld på bomuld. Fremstår falmet. Nyvasket. 123x202

Varenr: 6176332
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:55
DKK 1.800
Persisk Heriz tæppe, 265 x 360 cm.
Persisk Heriz tæppe, nordvest Persien. Uld på bomuld. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med slitage og brugsspor. 265 x 360 cm.

Varenr: 6262861
DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
18:56
DKK 6.000
Tune Bass Maniac guitar samt Ashdown Tourbus 10 forstærker (2)
Tune Bass Maniac guitar samt Ashdown Tourbus 10 forstærker. Plate på bagsiden med manglende skruer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 6267709
18:56
Bang & Olufsen. Beovision 6 med fjernbetjening (2)
Bang & Olufsen. Beovision 6 type 9200, på stand. Beo4 fjernbetjening medfølger. Ej testet. Hvis pinkode påkræves medfølger den ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varenr: 6268688
18:57
Persisk Hamadan tæppe, 100 x312 cm
Persisk Hamadan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 100 x312 cm

Varenr: 6176146
18:58
DKK 1.800
Persisk Hamadan løber, 111x323 cm
Persisk Hamadan løber, uld på bomuld. Nyvasket. 111x323 cm

Varenr: 6176162
18:59
Persisk Hamadan tæppe, 98x 297 cm
Persisk Hamadan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 98x 297 cm

Varenr: 6176153
19:00
DKK 2.800
Arne Jacobsen. Otte syverstole model 3107, cognacfarvet anilinlæder (8)
Arne Jacobsen. 8 stole model 3107 "Syveren" af formbøjet krydsfiner og forkromede ben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde ca. 44 cm. Nybetrukket med cognacfarvet anilinlæder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel dansk møbelpolstrer. Anilinlæder med naturlig ...

Varenr: 6168039
DKK 25.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:01
DKK 18.500
Toan Nguyen for Wendelbo. Lænestol. Model: Sail lounge chair.
Toan Nguyen for Wendelbo. Lænestol. Model: Sail lounge chair. Betrukket med Navona col. 12. Mål: H 85, B 93, SH 39 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor efter opbevaring.

Varenr: 6235273

DKK 7.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:02

Varenr: 6168038
19:03
DKK 18.500
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol. Model Vista.
Anderssen & Voll for Wendelbo. Lænestol. Model Vista. Betrukket med Tivoli col. 12. Stel af sortlakeret eg. Mål: H 65, SH 39. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 10.945 dkk.

Varenr: 6234714

DKK 6.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:04
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, sort læder
Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK-22. Sort læder. Kanvas medfølger. Bemærk. Stolen medfølger ikke. Strips/Snore medfølger ikke til montering af kanvas/betræk.

Varenr: 6245930

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:05
DKK 1.800
365° North for Wendelbo. Lænestol. Model Chill low back chair
365° North for Wendelbo. Lænestol. Model Chill low back chair. Betrukket med gråt møbelstof. Stel af sortlakeret stål. Mål: 82 x 83 x 72 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6234676

DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-09-2022
19:06
12345...44»