Vurdering
12345...22»   Varer pr. side   637 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spejl med ramme af hvid lakeret jern. H. 200 cm.
Spejl med ramme af hvid lakeret jern. H. 200. B. 100 cm. Kan hænge på langs og tværs. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 6090508
DKK 1.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
09:54
DKK 450
Motorstyret projektorlærred, 100 tommer 16:9
Motorstyret projektorlærred, 100 tommer 16:9 format. Lærredet åbnes elektronisk via fjernbetjeningen eller kontrolboks. Bagsiden er lavet af lystæt sort beklædning, og hvidt lærred med kontrastforstærkende sort ramme. Lærredet har en gain på ca. 1,2. Betragtningsvinklen er på 160°. ...

Varenr: 5516700

DKK 1.800 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
11:19
Poul Henningsen PH Lounge bord - sort eg
PH Furniture

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Vitrineskab af gråtlakeret jern, industrielt design.
Vitrineskab udført i grålakeret jern. Greb af grålakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 201 cm. B. 93 cm. D. 41 cm. Fremstår med male reparationer.

Varenr: 6089590
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
11:30
Fem spisestole af palisander, 1960'erne (5)
Fem spisestole med rygstykker af fineret palisander, stel af massiv palisander. Sæder betrukket med blå uld. 1960'erne . Sædehøjde ca. 44 cm. fremstår Brugsspor. CITES-certifikat fra Miljøstyrelsen til handel inden for EU medfølger (5) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for ...

Varenr: 6090352
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
11:38
DKK 6.400
Sofabord af stål og skiffer
Sofabord af stål og skiffer. Bordplade af skiffer og stel af stål. H. 40 B. 80 D. 80 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6090665
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
12:11
IGI certificeret Tanzanit, 5.95 ct, cushionslebet, intense blueviolet.
Intens blåviolet Tanzanit på ca. 5.95 ct, VVS klarhed. Cushions sleben. IGI certificeret og plomberet. Investerings objekt fra Blok D, Tanzania. Medfølgende IGI certifikat nr. 480172004. Mål: 12,87 x 10,38 x 5,58 mm.

Varenr: 6078079
DKK 18.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
12:12
DKK 13.000
Hollansk biedermeier sekretær af mahogni/nød
Hollansk biedermeier sekretær af mahogni. Rigt indlagt med intarsia i lyst træ i form af vaser lyre, putti og bladværk. Bag skriveklappen små skuffer, hylde og rum, herunder to døre. Der medfølger en nøgle til klap. H. 155 B. 110 D. 53 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.

Varenr: 6088339
DKK 2.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
12:13
DKK 3.200
Mahognifarvet minkpels, str. 42-44
Mahognifarvet minkpels i sildebensmønster, str. ca. 42-44. Mindre sjalskrave, to store lommer, indvendig stor skjult lomme. Længde ca. 80 cm, ærmelængde ca. 61 cm, brystvidde ca. 120 cm. Få brugsspor.

Varenr: 6072591
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
12:30
Dulong Kharisma øreringe med 10 brillanter - guld 18K (mellem)
Dulong Fine Jewelry

 DKK 18.000,00
NYHED LAURITZshop

Automatisk svingportåbner til dobbeltlåget port
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port. Specifikationer: Model 1102. 230V / 50 Hz. Motor 24 V DC. 385 mm sving. Fart 16 mm/s. Max vægt: 200 kg. Max bredde på port 300 cm. Der medfølger to portåbnere, to fjernbetjeninger samt en strømstyring. Fremstår i original emballage ...

Varenr: 5688154

13:06
Lænestol og skammel sort velour. (2)
Lænestol og skammel betrukket med sort velour, to puder medfølger. Stående på ben af træ nogle med hjul. Stol mål ca: H. 93 D. 101 B. 103 cm. Skammel mål ca. H. 47 D. 61 B. 94 cm. fremstår i original emballage. (2)

Varenr: 6034029

DKK 3.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
13:24
Havemøbler. Loungesæt (4)
Havemøbler. Loungesæt i pulverlakeret aluminiumsstel. Bestående af 2 pers Sofa , 2 stole og sofabord . Sofa og stole med kraftige siddehynder 10 cm , samt rygpuder med vandafvisende betræk. 2 pers. Sofa mål L 155 cm. D 75 cm Sh 43 cm. Stole mål. B 73 cm. D 75 cm Sh 43 cm. cm Bord mål L 120 cm. ...

Varenr: 6068988

DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
13:42
DKK 3.400
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 170 cm.
Spejl med ramme af guld lakeret jern. H. 170 cm. B. 80 cm. Kan hænge på langs og tværs.

Varenr: 6089473
13:55
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH-3/2 bordlampe, stemplet PAT. APPL
Poul Henningsen, 1894-1967. PH Bordlampe. Trebensstel monteret med 3/2 skærmsæt af kobber og et lags opalglas. Bruneret stel, afbryderhus og topdæksel. Gennemgående afbryderknap af bakelit. H. 44 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Stemplet PAT. APPL. H. 44 cm. Litteratur: Jørstian, m.fl.: Tænd!, ...

Varenr: 6086055
DKK 64.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
14:43
DKK 50.000
Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur
Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur. Urkasse af forgyldt stål, urskive med stregindeks, logo, tre visere samt dato. Mekanisk urværk med automatisk optræk. Ø 34 mm. Monteret med forgyldt omega lænke med foldespænde. Uret gik ved indlevering. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet og ...

Varenr: 6082599
DKK 3.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
14:48
Cushion sleben diamant, 1.03, klarhed IF. IGI certifikat.
IGI certificeret og plomberet 1.03 ct. cushionsleben diamant. Farve: Top Cape (K). Klarhed: IF. Excellent polish and symmetry. Investerings objekt. Medfølgende IGI certifikat nr. 480172004, samt laser inskription på rhondisten. Mål: 5,59 x 5,55 x 3,82 mm.

Varenr: 6078082
DKK 28.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
14:53
DKK 20.000
Skænk teaktræ
Skænk i teaktræ. Greb af lakeret metal. Tre skydelåger ramme i metal/træ, hvor bag hylde, derudover tre skuffer. Rustik stil H. 93 cm. L. 160 cm. D. 50 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 6075308

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
14:58
DKK 3.200
Bjørn Wiinblad Hurricane lysestage
Bjørn Wiinblad

 DKK 1.199,95
NYHED LAURITZshop

Arne Jacobsens 7´erstole model 3107 (6)
Arne Jacobsen 1902-1971. Sæt på seks stole model 3107 (Syveren). Med formspændt skal og forkromede ben. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde 44,5 cm. Nypolstret ved professionel møbelpolstrer med cognac pure anilinlæder. (6)

Varenr: 6085757
DKK 18.500 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:03
DKK 14.500
Pendel/Gulv. Håndlavet lampe af kobber.

Varenr: 6000585

DKK 3.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:08
Børge Mogensen. Hyndesæt til øreklapstol, model 2204/ 2202. (3)
Børge Mogensen. Hyndesæt af patineret læder til øreklapstol og skammel, model 2204/ 2202. Fremstår med patina. (3)

Varenr: 6050883
15:13
Buddha i jade m/ guldmonterig samt to asiatiske guldvedhng med guld manchet.Dansk halskæde medfølger.(4)
asiatisk buddha i grøn jade med guldmontering i 14 kt, H. 2 cm, Vægt 8 gram, dertil to asiatiske forgyldte vedhæng med guldmanchet i hhv. 14 og 18 kt guld, Ø. ca. 2,5 cm, Vægt samlet 4 gram. Dansk halskæde fra Bernhard Hertz medfølger i 14 kt guld, L. ca. 49 cm med integreret lås.(4)

Varenr: 6058132
15:15
Halskæde af grøn jade, 100 cm.
Halskæde udført af runde jadeperler, Ø. ca. 8 mm, længde halskæde ca. 100 cm. Monteret med lås af forgyldt sølv, midt 1900-tallet.

Varenr: 6083829
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:15
Minkpels, kort jakke, str. 42-44
Kort mink jakke af glansfulde sorte/ mahognifarvede skind i str. ca. 42-44. Fremstår med to ydre lommer samt 1 indvendig skjult lomme. Bemærk: Åbenstående uden hægter. Længde ca. 70 cm med sjalskrav. Brystvidde ca 116 cm, ærmelængde ca. 59/ 41 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Varenr: 6079122
15:18
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa, model EJ 56
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa polstret og betrukket med blåt uld. Løse hynder i sæde og ryg, ben af forkromet stål. L. 180 cm., model EJ 56. Fremstår med brugsspor, betræk med nuanceforskelle/solblegning.

Varenr: 5813896
DKK 2.200 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:23
DKK 1.200
Væghængt vitrineskab af sortlakeret jern
Væghængt vitrineskab udført i sortlakeret jern, Profileret top. Greb af sortlakeret jern. To låger hvor bag hylder. Industrielt design. H. 120 cm. B. 80 cm. D. 26 cm. Modelfoto.

Varenr: 6091028
15:24
DKK 500
Arne Jacobsen saltkværn
Stelton

 DKK 549,95
NYHED LAURITZshop

Calmacollection. Lænestol. Model 809
Calmacollection lænestol, Model 809. Produceret hos Danish Design Supply I Horsens. Blindstel bygget i 15 mm krydsfiner og knastfri fyrretræ. Alle trædele er FSC certificeret træ. Stående på massiv sort laseret egetræ - FSC certificeret. Betrukket med Gabriel Mood (1102) uldstof. Løse ...

Varenr: 6026494

DKK 7.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
15:28
Jens Juul Eilersen. Sofa, model LIFT
Jens Juul Eilersen. To-pers sofa, model LIFT, betrukket med sort læder, vinkel ben i børstet rustfri stål. Ryg hynder og puder med dunfyld, sæde med koldskum og duntop. Justerbart rygstykke. L. 150. D. 90 H. 82 cm. Fremstår professionelt nypolstret ved professionel møbelpolster med sort anilin ...

Varenr: 5783428
15:33
DKK 22.000
Væghængt vitrineskab. Hvidbemalet.
Væghængt vitrineskab. Udført i hvidbemalet træ. Profileret top. Glaslåger hvor bag hylder. Greb i patineret messing. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 21 cm. Modelfoto

Varenr: 6091039
15:34
Guldmonteret Caméskæring med halskæde, 14 kt guld, 10,9 gram (2)
Cameskæring med guldmonteeing i 14 kt guld, H. 4,8 cm, stemplet Ma.K/ 585, vægr ca. 5,4 gram med medfølgende halskæde ligeledes i 14 kt guld, længde ca. 44 cm, vægt ca. 5,5 gram. Samlet 10,9 gram (2)

Varenr: 6081886
15:35
Konsolbord , guld antikbemalet stel
Konsolbord udført i guld antikbemalet jernstel. Top plade af træ. H. 82 cm. B. 140 cm. D. 44 cm. Modelfoto. Udstillingsmodel, enkelte ridser. Konsolbord vipper.

Varenr: 6087752

15:38
To tyske porcelænsfigurer. (2)
To tyske porcelænsfigurer, Hamlet samt Moses. H. ca. 16 cm. Den ene figur med brækket stok. Stemplet i bund. Sidst 1800-tallet. (2)

Varenr: 5982453
15:43
12345...22»