Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...25»   Varer pr. side   729 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Lædersnor med vedhæng af 8 kt. guld med cubic zirkonia
Lædersnor med forgyldte endedupper, der til en et dråbeformet vedhæng udført i 8 guld, prydet med cubic zirkonia. Selve vedhænget vejer 4,2 gram.

Varenr: 6144133

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:05
Kranz & Ziegler, Couture, ring med orange månesten, 14 kt. guld, str 56
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med en oval cabochonsleben orange månesten. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 4,1 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6035399

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:09
DKK 2.800
Marlene Juhl Jørgensen Spiral Hoop guld
Marlene Juhl Jørgensen

 DKK 1.600,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

(3) SCO herrecykel, stelh. 27½
SCO Herrecykel, 27½", matsortlakeret stel, 3 gear og 2 håndbremser, Fremstår med alders og brugslittage, smuds, stedvis rust. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.

Varenr: 6149002
DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:10
DKK 450
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm.

Varenr: 6036926

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:18
DKK 1.300
Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.08 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med 2 brillanter, samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vejl pris er 4.800,-.

Varenr: 6084571

DKK 3.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:18
Vedhæng af 14 kt. hvidguld med Tahitiperle og brillanter. dertil en lang kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en rund Tahitiperle, perlediam. Ø 10,9 mm, samt brillanter, samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en lang kæde af sterling sølv. Længde ca. 80 cm.

Varenr: 6033745

DKK 4.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:20
DKK 3.400
Kranz & Ziegler Couture, Soft solitairering med brillant på ca. 0.08 ct. - 14 kt. hvidguld, str. 56
Kranz & Ziegler Couture, "Soft" Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne, prydet med brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 5,8 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6038478

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:27
DKK 3.600
Aagaard ring med 5 diamantbesatte bånd, 14 kt. guld
Aagaard ring udført i 14 kt. guld, 5 bånd, hvor af de 2 er oxiderede, prydet med talrige små single-cut diamanter. Ringstr. Ø 16,75 mm. = str. 52-53. Vægt ca. 4 gram.

Varenr: 5800290

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:35
DKK 2.800
Collect Furniture VinkL hylde - Røget eg (venstre)
Collect Furniture

 DKK 1.295,00
NYHED LAURITZshop

Kranz & Ziegler Couture ring med cabochonsleben grå månesten, 14 kt. hvidguld, str. 54
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en oval cabochonsleben grå månesten. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 4,4 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Varenr: 6085860

15:36
DKK 2.800
Kranz & Ziegler ring med diamanter, 14 kt. hvidguld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med runde, dråbeformede, navettesleben og princess-cut diamanter. Samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Varenr: 6138504

DKK 6.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:45
DKK 4.800
Murano, Hadeland m.m. Samling vaser, figur m.m. (7)
Murano, Hadeland m.m. Samling Murano grøn vase m/ guld, Sia blå vase m/ hanke, svane figur i farvet glas (m/ rep.), lille Hadeland opsats, vase & oval skål i bøhmisk krystal (chip), kurv m/ rep., H. 5-24 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. ridser m.m. (7)

Varenr: 6122196
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:49
Axel Tankmar, landskab
Axel Tankmar (1880-1960), landskab, olie på plade, sign. A. Tankmar, 28x39 cm. (40x51 cm). Enkelte afskalninger.

Varenr: 6125460
15:50
Kranz & Ziegler Couture, halskæde med kulturperle og 3 brillanter, 14 kt. hvidguld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en barok dråbeformet kulturperle og tre brillanter, samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæden er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,8 gram. Vejl. pris er 5.800,-.

Varenr: 6034654

DKK 3.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:50
V. Jörgensen, 20 årh. Tre malerier, olie på lærred (3)
V. Jörgensen, 20 årh. Tre malerier, olie på lærred. Motiver i form af opstilling med blomster, skovstudie og optrukken jolle på en strand. Signerede V. Jörgensen. Daterede 1944,1948 og 1950. Aldersrelateret stand. Mål: incl rammer: 46 x 40, 49 x 61, 56 x 66 cm.(3)

Varenr: 6147621
15:52
DKK 450
Kranz & Ziegler Couture, ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. guld, poleret cirkulær front prydet med talrige diamanter. Samlet ca. 0.307 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Varenr: 6084541

DKK 7.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:54
DKK 5.600
Kranz & Ziegler Waves ring, 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Waves ring udført i 14 kt. blankpoleret guld. Ringstr. 16½ mm. Ø. = str. 52. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Varenr: 6087108

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
15:59
DKK 1.800
Reflections Copenhagen Grand Lauderdale flakon
Reflections Copenhagen

 DKK 7.500,00
NYHED LAURITZshop

Kranz & Ziegler Couture ring med 2 brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 54
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 = str. 54. Vægt ca. 5,3 gram. Vejl. pris er 8.495,-.

Varenr: 6085827

16:03
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia, bestående af ring, samt et matchende vedhæng samt et par ørestikker. Ringstr. Ø 17½ mm. = str. 55. Samlet vægt ca. 6 gram

Varenr: 5818162

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:05
DKK 1.800
2 svenske hvide lammeskind (2)
2 hvide svenske lammeskind. Mål ca. 112x80 cm. og 107x79 cm. Bemærk at stol medfølger ikke Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Stol medfølger ikke.

Varenr: 6046702

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:10
Moderne ring af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 2,9 gram.

Varenr: 5818877

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:12
Ring med cabochonsleben Obsidian, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben Obsidian. Ringstr. Ø 16 mm. = str. 50. Vægt ca. 6,1. Vejl. pris er 6.495,-.

Varenr: 6033689

16:21
DKK 2.800
Kurt Nielsen halskæde med hjertevedhæng samt et Ankervedhæng
Kurt Nielsen, halskæde med hjertevedhæng samt en Ankervedhæng udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 70 cm. men er justerbar. Mål på hjertet 40x27 mm. Ligger i en gaveæske

Varenr: 6098125

16:27
DKK 500
Bering, damearmbåndsur, guld finish & sortcoated rustfrit stål i org. æske
Bering, dameur el. dress watch af coated rustfrit stål m/ gold finish detaljer - 12131162. Urskive m/ logo, stregindeks m.m., quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø ca. 30 mm inkl. krone, org. rem af coated rustfrit stål L. ca. 18 cm. Bering gaveæske samt brochure medfølger. Uret gik på ...

Varenr: 6028656

DKK 1.700 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:43
Bering, Max René, damearmbåndsur, rustfrit stål i org. æske
Bering, Max René, dameur el. dress watch af rustfrit stål - 15531 SW3018. Urskive m/ logo, stregindeks m.m., quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø ca. 33 mm inkl. krone, org. rem af rustfrit stål L. ca. 18 cm. Bering gaveæske samt brochure medfølger. Uret gik på vurderingstidspunktet, men ...

Varenr: 6053591

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
16:59
Poul Henningsen PH Den Store Kommode - lys eg
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Kurt Nielsen, halskæde med hjertevedhæng samt kors
Kurt Nielsen, halskæde med hjertevedhæng samt et kors udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 70 cm. men er justerbar. Mål på hjertet 40x27 mm. Ligger i en gaveæske

Varenr: 6098122

17:15
DKK 500
Bering, Max René, dameur el. dress watch af rustfrit stål - 15531600. Urskive m/ logo, stregindeks m.m., quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø ca. 33 mm inkl. krone, org. rem af gul kunstmateriale L. ca. 18 cm. Bering gaveæske samt brochure medfølger. Uret gik på vurderingstidspunktet, men ...

Varenr: 5983116

17:31
Kurt Nielsen, Par manchetknapper af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, et par klassiske manchetknapper udført i sterling sølv, model " KNDK 78" oval blankpoleret front. Mål ca: 3,1x2,4 cm. Vægt ca. 30 gram. Vejl. udsalgspris er 1.590,-. Ligger i gaveæske.

Varenr: 6095460

18:36
DKK 500
2 lilla islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede lilla islandske lammeskind. Mål: 85x59 cm. 5og 91x60 cm. Bemærk stole medfølger ikke. Modelfotos (2)

Varenr: 5910686

18:37
Kranz & Ziegler vedhæng af 14 kt. hvidguld, med sorte og hvide diamanter, dertil en kæde af sterling sølv
Kranz & Ziegler vedhæng af 14 kt. hvidguld, med sorte og hvide diamanter, Samlet ca. 0.21 ct. Dertil en kæde af sterling sølv. Længde er justerbar på 42½ og 45½ cm. Vejl. pris er 8.400,-.

Varenr: 6033735

DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
18:38
DKK 3.400
Solitaire brillantring, med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 53
Solitaire brillantring, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 1,3 gram.

Varenr: 5719959

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2022
18:39
DKK 1.300
12345...25»