Vurdering
12345...39»   Varer pr. side   1169 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Cocktalring med turkis, 18 kt guld, str. 53
Cocktailring udført i 18 kt. guld, prydet med en større oval cabochonsleben turkis sat i forhøjet gennembrudt fatning. Ringstr. Ø 16,75 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Varenr: 6164191

DKK 3.800 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:00
Herrering / Signetring af 8 kt. guld
Herrering / Signetring udført i 8 kt. guld, oval satineret front. Ringstr. Ø 18½ mm. = str. 58. Vægt ca. 3,5 gram.

Varenr: 6164257

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:01
DKK 900
Herre / Signetring af 8 kt. guld, str. 60
Herrering / signetring, udført i 8 kt. guld, oval buet front. Ringstr. 19 mm. = str. 60. Vægt ca. 2,1 gram. Stemplet 333 samt i monogram.

Varenr: 6164254

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:02
DKK 850
Broche i form af fugl med turkiser, 14 kt. guld
Broche i form af orientalsk fugl, udført i 14 kt guld, ca. 1950-1960erne, prydet med cabochonslebne turkiser. Mål ca. 4,7x3,4 cm. Vægt ca. 5,5 gram.

Varenr: 6164197

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:03
Ring med brillant på ca. 0.03 ct. 8 kt. guld, str. 53
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm = str. 53. Vægt ca. 5.3 gram.

Varenr: 5718049

DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:04
DKK 1.900
Kranz & Ziegler ring med diamanter, 14 kt. guld
Kranz & Ziegler ring udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,10 mm. = str. 53½. Vægt ca. 2,3 gram.

Varenr: 6107795

08:05
DKK 1.800
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 53. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varenr: 6198206

DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:05
Ring af 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, Moderne design, ringstr. 54. Vægt ca. 0.8 gram. Vejl. pris er 1.895,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222301

DKK 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:06
DKK 650
Smykkesæt med vedhæng og par ørelokker af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt bestående med vedhæng og par matchende ørelokker prydet med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211670

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:07
Par ørestikker med diamanter, ca. 0.033 ct. 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med diamanter. Samlet ca. 0.033 ct. Samlet vægt ca. 1,6 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222866

08:08
Par hjerteørestikker med brillanter, 14 kt. guld og hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld og hvidguld, hver prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Samlet vægt ca. 1,9 gram. Vejl pris er 4.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228078

DKK 2.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:08
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld,prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,9 gram. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222303

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:09
DKK 1.200
Ring af 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med diamant på ca. 0.005. Ringstr. Ø 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 1,4 gram.

Varenr: 6222306

DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:10
Ring med Akoya Saltvands Kulturperle, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en hvid Akoya Saltvands Kulturperle. Ringstr. Ø. 17,25 mm. = str. 56. Vægt ca. 3 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211515

08:11
Vedhæng med cubic zirkonia, 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Længde på vedhæng incl. øsken. 2,5 cm. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Samlet vægt ca. 4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223158

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:11
DKK 3.200
Ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 54
Ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0,06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6224434

08:11
DKK 1.700
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med større og 8 mindre facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 1,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211516

DKK 1.100 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:12
DKK 700
Ring udført i 8 kt. guld., prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6211514

08:13
DKK 700
Bordlamper. model Marala Antique Messing (2)
Bordlamper, model Marala, lamper med slank stamme i antique Messing look/sort indlæg samt runde sorte chintz skærme. H. 59 cm. inkl. Skærme. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 6172940

08:14
Ring med månesten, omkranset af cubic zirkonia, 8 kt. rosa guld, str. 57
Ring udført i 8 kt. rosa guld, prydet med en cabochonsleben månesten, omkranset af cubic zirkonia. Ringstr. 57. Vægt ca. 2,1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6227585

08:15
Ring af 14 kt. guld, prydet med brillant, str 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 54. Vægt ca. 5,1 gram. Vejl. pris er 7.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228022

DKK 4.000 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:25
Vedhæng med diamant på ca. 0.05 ct., 14 kt. guld og hvidguld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med diamant på ca. 0.05 ct. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. L. 44 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223170

08:26
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.6 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6230238

08:26
DKK 850
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet hjerte af 14 kt. guld, samt med brillant på ca. 0.05 ct. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 4.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6222865

08:41
Ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med diamanter. Samlet ca. 0.033 ct. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,2 gram. Vejl. pris er 4.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223974

08:41
DKK 1.700
Vedhæng med ferskvands kulturperle og brillanter af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med hvid ferskvands kulturperle og 4 brillanter. Samlet ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. L. 44 cm. Vejl. pris er 5.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228959

DKK 2.800 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:42
Ring med 3 brillanter, ca. 0.06 ct. 14 kt. guld, str. 56
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med 3 brillanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Ringstr. 17,75 mm. = 56. Vejl. pris er 4.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6223756

08:56
DKK 1.900
Ring af sterling sølv med detalje af 14 kt. guld, prydet med brillant, str. 56
Ring af sterling sølv, moderne åbent cross-over design, med detalje af 14 kt. guld, prydet med en brillant. Ringstr. 56, Vægt, 4,4 gram. Vejl. pris er 2.795,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6229285

08:56
Fire forskellige ringe udført i sterling sølv. ene med onyx, en i åbent design, en med cubic zirkonia, samt en kolosalring. Ring str. 53.Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varenr: 6195347

08:57
Vedhæng med ferskvands kulturperle af 14 kt. guld. Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. guld prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. L. 44 cm. Samlet vægt ca.3,7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varenr: 6228007

DKK 3.200 DK, Odense, Kratholmvej 01-07-2022
08:59
12345...39»