Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Haslev møbelsnedkeri. Sofabord / klapbord, bejdset egetræ
Haslev møbelsnedkeri. Sofabord / klapbord af bejdset egetræ, plade med to klapper. H. 54 cm., L. 110 cm., B. 56/100 cm. Fremstår med brugsspor, mærke på topplade, tørrevne.
Varenr: 4973535
DKK < 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
14:44:00
Duba B8. Luna cafeborde (2)
Duba B8. Par "Luna" cafeborde med cirkulær bordplade fineret med bøgetræ, affaset kant. Monteret på krom stel med firpasfod. Højde: 73 cm. Ø: 120 cm. Modelfoto. Ligger usamlet i papemballage. (2)
Varenr: 4961256

DKK 3.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
15:50:17
Håndvask af natursten
Håndvask, af natursten, L. 49 cm, H 15 cm. Vasken er udhugget af en blok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade.
Varenr: 4919505

16:00:22
24 ruller - Ukrudtsdug UV-bestandig polypropylene - 288m2
Ukrudtsdug UV-bestandig polypropylene - 288 m2 (24 stk.) Ukrudtsdug i ruller udført i polypropylene der lader vand og mineraler fra jorden vandre igennem, men reducere lyset så meget at ukrudt ikke kan gro. Ny forbedret udgave der er UV-bestandig, for ekstra lang levetid. Anvendes under ...
Varenr: 4976387

DKK 1.600 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
16:13:00
DKK 1.300
Flemming Bo Hansen for Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II'
Rosendahl. Digital dame armbåndsur, model 'Watch II' 43129. Design: Flemming Bo Hansen. Æske og emballage medfølger.
Varenr: 4927408

17:16:00
Seppo Mattinen. (6)
Seppo Mattinen f. 1930. Figurkomposition 34,5 x 25 cm (52 x 38), træsnit 32/400, samt 5 træsnit u./nr., usign. Indrammede i glasrammer, rammemål 28 x 30, forskellige trykmål. Fremstår med aldersspor/syrepletter. (6)
Varenr: 4966819
17:16:00
Poul Spanggaard. Blomsterkomposition
Poul Spanggaard (f. 1950). Blomsterkomposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2016. 90 x 90 cm. UR
Varenr: 4974552
DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
19:15:00
Henrik S Holck cd. I Skovens Lysning
Henrik S. Holck f. 1961 cd. Abstrakt komposition. 'I skovens lysning'. Akryl på lærred. Sign. H. Holck. 88 x 76 cm.
Varenr: 4968112
19:21:00
Poul Spanggaard. Landskabskomposition
Poul Spanggaard (f. 1950). Landskabskomposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2015. 90 x 90 cm. UR
Varenr: 4974578
19:21:00
To landskaber (2)
Ubekendt kunstner. Landskab med træer, 40 x 50cm ( 66 x 50) olie på lærred samt Ubekendt kunstner. Abstrakt landskab, 51 x 60cm (55 x 64) olie på lærred. (2)
Varenr: 4968122
19:22:00
René Roalf. 'Steder - Krakow'
René Roalf (f. 1962). 'Steder - Krakow', digital farvefotografi, inkjet på archival matte paper 1/10, sign. og dat. René Roalf 2018. 39 x 29 cm (52,5 x 42,5 cm). Prisbelønnet kunstfotograf René Roalf med Kunstnernes Påskeudstilling i 1989 bag sig og en del danske og udenlandske udstillinger ...
Varenr: 4943326

DKK 2.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
19:22:00
Claus Thurøe. 'Street Poster Art nr. 8'
Claus Thurøe (f. 1965). 'Street Poster Art nr. 8', collage, sign. på bagsiden Claus Thurøe. 31 x 31 (32,5 x 32,5) cm. Billederne består af plakatrester fra Berlin, som kunstneren pillede ned i sommers 2017. De skal ses som en form for dokumentering af Berlins kulturliv.
Varenr: 4965908
DKK 1.500 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
19:31:00
Artwood. Langbord, massiv Sipo mahogny
Langbord af massiv Sipo mahogny. Fremstillet hos Artwood. Højde: 77 cm. Længde: 190 cm. Bredde: 93 cm. Tykkelse på bordplade: 3.5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser/mærker, tørkesprækker m.v.
Varenr: 4974749
DKK 2.600 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
19:35:00
Poul Kastrup. Landsby ved vintertid, cd
Poul Kastrup (1920-1987). Landsby ved vintertid, olie på lærred, sign. Poul Kastrup. 35 x 45 cm. (50 x 60 cm.). cd
Varenr: 4974928
19:40:00
Sæt pragtrammer, forgyldte (4)
Sæt pragtrammer af udskåret forgyldt træ. Mindste ramme måler: 60x60 cm. Største ramme måler: 135x114 cm. Fremstår med brugsspor i form af afslag, sprækker m.v. (4)
Varenr: 4974605
19:44:00
Carlo Hornung Jensen. Gårdparti, cd
Carlo Hornung Jensen (1862-1960). Gårdparti, olie på lærred, sign. monogram. 31 x 44 cm. (40 x 53 cm.), cd
Varenr: 4974929
19:44:00
Henrik Westergaard. Komposition. Mixed media på lærred
Henrik Westergaard (f. 1962). Komposition. Mixed media på lærred. Sign. på bagsiden. 60 x 80 cm. UR.
Varenr: 4968241
19:45:00
Vilh. Groth. Fjordlandskab
Vilhelm Groth (1842-1899) Voerså. Parti fra fra et åudløb. 25 x 38 40 x 52) cm, olie på malepap, signeret og betegnet Voersaa, 3-2-84. Fremstår med afskalning, øverste højre hjørne, patina.
Varenr: 4972316
DKK 1.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
19:52:00
DKK 650
Poul Spanggaard. Komposition
Poul Spanggaard (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2016. 80 x 80 cm. UR
Varenr: 4974814
19:54:00
Th. Skovgaard. Marinemotiv
Marrine, Theodor Skovgaard (1913-1993) Marinemotiv; Skonnert ved Kronborg 66 x 69 cm (74 x 104). Olie på lærred. Sign. Th. Skovgaard. (cd)
Varenr: 4972503
19:57:00
Poul Spanggaard. Komposition
Poul Spanggaard (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2014. 80 x 60 cm. UR
Varenr: 4974823
19:58:00
Poul Spanggaard. Komposition
Poul Spanggaard (f. 1950). Komposition, akryl på lærred, sign. Poul Spanggaard 2014. 80 x 80 cm. UR. Rep. på bagside af lærred.
Varenr: 4972326
19:59:00
Poul Kastrup. Landsby ved vintertid
Poul Kastrup (1920-1987). Landsby ved vintertid, olie på lærred, sign. Poul Kastrup, 50x70 cm. (68x88 cm.), cd
Varenr: 4950213
20:02:00
Varenr: 4974659
20:04:00
Stor samling LP plader m.m. klassisk musik
Stor samling LP plader m.m. klassisk musik. Bla. Franz Schubert, Mozart, Johannes Brahms, Rachmaniov, Beethoven, Fona klubben, Joseph Haydn og mange andre. Fremstår i blandet stand, brugsspor. (ca. 145)
Varenr: 4973193
DKK 1.400 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
20:06:00
DKK 650
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. Figurkomposition. Kul og pastel på krydsfinér
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. (f. 1965). Figurkomposition. "Kvinde". Kul og pastel på krydsfinér. Sign. med monogram og dat. 17. 110 x 110 cm. Ophæng medfølger
Varenr: 4973624
DKK 5.000 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
20:10:00
Stor samling LP plader m.m. primært 1970-1980erne. (ca. 440).
Stor samling LP plader m.m. primært pop/rock 1970-1980erne. Bla. The Doors, The Beatles, Joe Cocker, Kim Larsen, Pink Floyd, Creedence Clearwater Revival, Simon and Garfunkel, David Bowie, Jethro Tull, Røde Mor, Bob Dylan og mange andre. Ca. 60 LPer med klassisk musik. Technics SL-D2 ...
Varenr: 4973066
20:11:00
DKK 7.800
Ukendt møbelproducent. Sæt på 5 stole af valnød (5)
Ukendt møbelproducent. Sæt på 5 stole, stel og kopstykke af valnød. Sæder betrukket med grønligt uldstof. H. 78 cm., B. 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor, træ trænger til olie. (5)
Varenr: 4970753
20:16:00
DKK 950
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. Figurkomposition.
Niels Kjeld Tvermoes Jensen. (f. 1965). Figurkomposition. "Savage Rose tour bus". Kul, pastel og collage på krydsfinér. Sign. med monogram og dat. 17. 130 x 93 cm. Ophæng medfølger
Varenr: 4973646
20:16:00
Frimærker. Samling udland i 14 albums med 103 forskellige lande.
Samling udland i 14 albums med 103 forskellige lande. Samlingerne er opsat i indstiksbøger efter alder, de forskellige lande er ret godt besatte dog uden de helt dyre mærker, samlingerne er både stemplet og postfrisk. der medfølger optegnelse på indeholdte i albummene.
Varenr: 4885418
DKK 2.400 DK, Herning, Engdahlsvej 20-04-2018
20:18:00
DKK 450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>