Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 412  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Fem karafler af glas (5)
Fem karafler af glas. En karaffel med sølvmontering H. 21 cm. To grønne karafler H. 17-25 cm. To karafler af klart glas H. 15-25 cm. Fremstår med mærker samt brugsspor. (5)
Varenr: 4950331
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:34:00
Brosch med blå emajl dekor
BROSCH, 18 k guld med en seedpärla samt blå emajl dekor, G Dahlgren & Co, Malmö, 1917, längd ca 3.2 cm, totalvikt ca 3.7 g
Varenr: 4978965
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 25-04-2018
12:34:00
Se mere
Rollei, Voigtländer m.m. Samling kameraer (6)
Rollei, Voigtländer m.m. Samling kameraer, bestående af Voigtländer Vito BL m/ obj. Voigtländer COLOR-SKOPAR 1:3.5/50 i etui, Voigtländer Vitomatic II a m/ obj. Voigtländer ULTRON 1:2 / 50, Rollei 35 no 3127012 m/ Carl Zeiss nr 4894018 Tessar 1:3,5 f= 40 mm i Rollei etui m/ defekt lynlås, ...
Varenr: 4979525
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
12:34:00
DKK 500
Loose marquise cut diamond 0.69ct
Loose marquise cut diamond 0.69ctColour : (D) River Clarity: VS2 Accompanied by a IGI Certificate
Varenr: 4913036

DKK 17.120 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:36:00
DKK 9.676
Gudmar Olovson skulptur
GUDMAR OLOVSON (1936-2017): "Les deux arbres". signerad Gudmar, kallbrons, höjd ca 27 cm
Varenr: 4978966
DKK 13.899 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 25-04-2018
12:36:00
Se mere
Bang og Olufsen Beocenter 2200
Bang og Olufsen Beocenter 2200 uden fjernbetjening. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4978090
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:37:15
Vitrinskåp Louis XV-stil
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, Louis XV-stil, 2 dlr, fanérat i valnöt, beslag i mässing, höjd ca 182, 106x40 cm
Varenr: 4978967
DKK 2.317 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
12:38:00
Se mere
Die Schaffenden. 1923 - 1929. Graphiken signiert (6).
Die schaffenden. Konvolut von sechs Lithographien aus der Zeitschrift 'Die Schaffenden' (6). 1923 bis 1929. Alle Drucke - auf Büttenpapier - sind signiert, teils datiert. Maße ca. 40 x 31 cm. Darunter: - Konstantin Tereschkowitsch: Mädchen mit Obstkorb, 1923. - Albert schamoni, Radierung ...
Varenr: 4967972
DKK 2.233 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-04-2018
12:39:00
DKK 893
Monica Backström glasskålar 2 st
MONICA BACKSTRÖM, skålar, 2 st, Kosta, förgylld invändigt, handmålad utvändigt, signerad MB..., etikettmärkta, höjd ca 12, diameter ca 16 cm
Varenr: 4978968
12:40:00
Se mere
Bang & Olufsen. Beogram 5500 grammofon / pladespiller
Bang & Olufsen. Beogram 5500 grammofon / pladespiller. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varenr: 4977090
12:40:52
Georgine Rinnerer-Altmann oljemålning
GEORGINE RINNERER-ALTMANN (Österrike, Klosterneuburg, 1900-tal): Blomsterstilleben, signerad C. Rinnerer Altmann, olja på duk uppklistrad på pannå, ca 41x51 cm
Varenr: 4978969
DKK 1.544 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
12:42:00
Se mere
18kt diamond pendant approx. 1.00ct
18kt diamond necklace approx. 1.00ct 18kt rhod.white gold, tested Diamond necklace decorated with 1 brilliant-cut diamond in center approx. 0.20ct H/VS2 Also set with 48 single-cut diamonds approx. 0.80ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: VS2-P1 Some stones are ...
Varenr: 4880705
DKK 3.722 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:43:00
DKK 2.977
Map of Russia Haas ca 1730
RUSSIA. HAAS, J. M. Imperii Russici et Tatariae universae... Nürnberg (Homann Heirs) 1730-39. . . Coloured engraved map with cartouche in black and white. Engraved by S. Dorn. C. 485x540 mm.
Varenr: 4978970
12:44:00
Se mere
Brillant solitairering af 9 kt guld, ca 0.20 ct
Solitairering af 9 kt guld, prydet med en brillant, ca. 0.20 vægten stemplet indvendigt på ringskinne, farve: Wesselton (H), klarhed: VS. Ringstr. 53,5. Med buk på ringskinne.
Varenr: 4978776
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 25-04-2018
12:45:00
Royal Copenhagen. Crystal fad 'bellis'
Royal Copenhagen. designet af Torben Jørgensen. Crystal fad, centrifugeret. 'bellis blomst'. H. 3,5 Ø. 32 cm.
Varenr: 4978568
12:45:08
Annette Fromm. To vaser og to skulpturer af stentøj (4)
Annette Fromm. To div. vaser af delvist glaseret stentøj, H. hhv. H. 25 cm. og 38 cm. Største vese med afslag på siden. To skulpturer i form af fugle (4)
Varenr: 4978745
12:45:30
DKK 500
Buddha på stand, støbt kunstmateriale, 20 årh.
Buddha på stand, støbt kunstmateriale, 20 årh. Stand med limede reparationer. Antageligt fremstillet i Italien. H. 34. B. 29 cm. incl. stand.
Varenr: 4966050
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
12:45:56
Bænk , sølvfarvet, 20årh.
Bænk af sølvfarvet træ. Stående på svungne ben med kloformet sko af bronze. Betrukket med mønstervævet stof. H. 58 L. 148 D. 45 cm. Fremstår med pletter på stof.
Varenr: 4978878
DKK < 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2018
12:46:00
DKK 700
Martin Åberg oljemålning
MARTIN ÅBERG (1888-1946): Landskap med figurer, signerad och daterad Martin Åberg 27, olja på duk uppklistrad på pannå, ca 32x41 cm
Varenr: 4978971
12:46:00
Se mere
Forbindingskasse fra 1950'erne
Forbindingskasse fra 1950'erne. Fra Københavns Privatflyveplads Skovlunde. Diverse udstyr medfølger. H. 12,5 cm. B. 38 cm. D. 26 cm. Fremstår med brugsspor.
Varenr: 4969766
12:48:00
Jydepejsen, brændeovn model Nord 3 samt komplet sort skorstenssæt til brændeovne 3,5 meter (2)
Jydepejsen. Brændeovn model Nord 3. Mål : H. 97 cm., B. 52 cm., D. 40 cm. Tilladt brændsel : kløvet træ Nominiel effekt: 5,9 KW Greb: Koldt greb i rustfri Røg udgang: Top eller bag Brænderumslåge: Standard Friskluftindtag: Ja Støbejernsstuds: Ja Støbejernsbund: Ja Askeskuffe: ...
Varenr: 4947235
DKK 13.500 DK, Odense, Kratholmvej 25-04-2018
12:50:00
DKK 7.400
Pink sapphire and cubic zirconia ring and earrings (3)
Pink sapphire and cubic zirconia ring approx. 0.65ctSterling silver, hallmarked 925. Ring decorated with 21 round-cut pink sapphire of a total 0.65ct.Also set with 1 round-cut cubic zirconiaRing size 53 Ø 17.00 mm.Sterling silver earrings 1.00ct. (2) . Earrings in sterling silver, butterfly ...
Varenr: 4985221

DKK < 1.000 BE, Antwerpen 25-04-2018
12:53:00
DKK 298
Royal Copenhagen, figur i form af isbjørn af porcelæn. Nr. 1137
Royal Copenhagen / Kgl. P. Figur i form af isbjørn af porcelæn. Nr. 1137. 1. sort. H. 16,5 L. 25 cm.
Varenr: 4976964
12:54:57
Lars Swane. Landskabsparti, olie på lærred
Lars Swane (1913-2002). Landskabsparti, olie på lærred. Signeret og dateret 'Lars Swane 69'. På bagsiden betitlet 'nr. 40 Sven Dahlstrøm' 30 x 42 cm (44 x 56 cm.)
Varenr: 4975335
12:58:00
DKK 500
Dansk Design. Par industrielle pendler af forkromet metal.
Dansk Design. Par industrielle pendler af forkromet og grå lakeret metal H. 42 cm. Ø 40 cm. monteret med ca. 2,5 meter stofledning og wire. Udstillings modeller der fremstår med håndterings spor, lette skrammer (2).
Varenr: 4951453

DKK 1.200 DK, Herning, Engdahlsvej 25-04-2018
12:58:26
Kranz & Ziegler, 3 STORY armbånd (3)
Kranz & Ziegler, 3 STORY armbånd, ene af perlemors/snakeskind. Længde ca. 56 cm. Samt armbånd af sort silke med et sterling sølv charms med cubic zirkonia. Længde ca. 18½ cm. Samt armbånd med facetslebne blå kvarts. L. 18 cm.Ligger i Story gaveæske samt satinpose fra Kranz & Ziegler. Vejl. pris...
Varenr: 4954068

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 25-04-2018
12:59:00
DKK 500
Earrings in 14K with brilliant cut diamonds 0.42ct
Earrings in 14K white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.42ctColour:(F-G) Top Wesselton Clarity: SI
Varenr: 4960069

DKK 7.071 BE, Antwerpen 25-04-2018
13:00:00
DKK 3.536
Garnityr 14 k röd/vitguld safirer diamanter
RING, COLLIER, ARMBAND, 14 k röd/vitguld, satinerat och blankslipat, halvledade länkar, med vändbara mittendelar och dekor med fasettslipade safirer och briljanter samt baguettslipade diamanter, safirer totalt 2,92 ct samt diamanter totalt 1,01 ct, enligt certifikat, ringstorlek ca 17,5 mm, armba...
Varenr: 4978972
DKK 9.266 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
13:00:00
Se mere
Stor samling kobbertøj (30)
Stor samling kobbertøj med pander, kedler, potter, kander, fade, gryder, brændespand m.m. 30 dele. Fremstår med brugsspor, flere dele med buler og skævheder. (30)
Varenr: 4977159
DKK 1.000 DK, Helsingør, Støberivej 25-04-2018
13:01:00
DKK 700
Girard Perregaux Sea-Hawk in 18 k
GIRARD PERREGAUX, wristwatch, Sea-Hawk 500m/1650ft, 18 k gold, approx 1991, automatic, sapphire crystal, date, diving bezel, case nr. 7100, N 0-26, original leather strap, original buckle in 18 k, diameter 38,5 mm, including original box
Varenr: 4978973
DKK 27.798 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-04-2018
13:02:00
Se mere
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 412  >>