Kategori  Vurdering
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >> ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Undertaci og Sebastian van Houwelingen. Figurkomposition
Undertaci og Sebastian van Houwelingen. Figurkomposition Undertaci (f. 1987) og Sebastian van Houwelingen (f. 1991). Figurkomposition, mixed media på lærred, sign. FAR og SVH. 40 x 40 cm. U.R.
Varenr: 4965907
DKK 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
14:25:00
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion. Fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli)
Varenr: 4904794

DKK 3.800 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
14:27:00
Jon Gislason, olie på lærred, 'Skoven ved Havet'
Jon Gislason (f. 1955). 'Skoven ved Havet', olie på lærred. Sign. JG samt sign. og dateret 2018 bag på lærred. 117 x 180 cm. U.R.
Varenr: 4973710
DKK 12.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
14:41:00
DKK 3.600
H. J. Wegner. Stabelstole/ spisestole (4)
H. J. Wegner. Stabelstole/ spisestole med stel af egetræ, formbøjet kopstykke fineret med egetræ, sæder med flettede gjorder. Fremstillet hos Getama. Formgivet i 1980. Fremstår med slitage og pletter, lettere slappe gjorder. (4)
Varenr: 4973870
15:54:00
Coph Furniture, Skammel, anilin læder
Coph Furniture, Skammel designet af Søren Stage, sæde af cognacfarvet anilin læder, ben af massivt asketræ. H. 36 Ø. 50 cm.
Varenr: 4967066

DKK 1.500 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
16:47:00
Varenr: 4967059

17:23:00
Browning, haglgevær, kaliber 12/70 o/u, s/n 26057
Browning, haglgevær, kaliber 12/70 o/u, s/n 26057. Singletick uden ejenctor, skæfte af olieret træ. Canada. Tl. 119 cm., Ll. 76 cm. Defekte for og bagskæfter, snavs i løb, stram i lås, defekt sikring. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4945571
DKK < 1.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
17:54:00
DKK 850
BoConcept pendel 'Trap'
Pendel fra BoConcept model 'Trap' med 4 skærme i hvidt silkeplissé. H130 cm. Ø14,1-46,5 cm. Fremstår usamlet i original emballage.
Varenr: 4959036

18:23:00
Jydepejsen, brændeovn model Nord 1 samt skorstenssæt 3,5 m. (2)
Jydepejsen, brændeovn model Nord 1. Mål : H. 100 cm., B. 52 cm., D. 32 cm. Tilladt brændsel : kløvet træ Nominiel effekt: 5,1 KW Greb: Koldt greb i rustfri Røg udgang: Top eller bag Brænderumslåge: Standard Friskluftindtag: Ja Støbejernsstuds: Ja Støbejernsbund: Ja Askeskuffe:...
Varenr: 4954273

DKK 10.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
18:40:00
DKK 7.200
Aurélien Barbry / Le Klint. Stor pendel, model La Cloche / 145 XL
Aurélien Barbry / Le Klint. Stor pendel, model La Cloche / 145 XL af hvidt plast med blindskærm af hvidt plexiglas. H. 88 Ø 66 cm. Fremstår med mindre buler.
Varenr: 4966950
DKK 5.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:05:00
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret aluminium. Ø 50 cm. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4975166
19:08:00
Invita udstillings køkken, model Europa
Invita udstillings køkken, model Europa af hvid laminat med egetræs kanter. Bordplade af laminat, 29 mm. Vask samt armatur medfølger. Vejledende udsalgspris 80.500. Hvidevare, lamper og udstillingsgenstande medfølger ikke, men kan tilkøbes hos Invita Hobro. Plantegning med mål vises i ...
Varenr: 4975412
DKK 30.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:10:00
DKK 6.200
Brouer møbelfabrik. Skænk, teaktræ
Brouer møbelfabrik. Skænk fineret med teaktræ, front med to skuffer og to låger, stående på sokkel. 1960'erne. H. 70 L. 135 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, lettere nuanceforskel på topplade. NB. Hylder medfølger.
Varenr: 4973684
19:22:00
Ivi Mo. 'The Scream'
Ivi Mo. 'The Scream', print på lærred, 18/50, sign. Ivi Mo. 90 x 70 cm. U.R.
Varenr: 4965902
19:24:00
DKK 1.300
Charles Eames. Otte skalstole, model DSS (8)
Charles Eames. Otte skalstole med skaller af sort plast. Monteret på originale stabelstel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra model DSS. Fremstår med mindre ridser på skaller. (8)
Varenr: 4961503
DKK 8.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:26:00
DKK 2.800
Tikka 412S, haglgevær, kaliber 12/76, s/n 286407
Tikka 412S, haglgevær, kaliber 12/76, s/n 286407. O/U, singlketrick med ejerctor, olieret skæfte, Tl. 112 cm., ll. 71 cm., Finland. Defekt sigteskinnem manglende løbsvælger, defekt bagskæfte, blanke løb. Jagttegn påkrævet.
Varenr: 4975303
19:27:00
DKK 850
Søren Nissen f. 1944 & Søren Gehl f. 1942. Emotion. 3-personers sofa af valnøddetræ, sæder af sort skind
Nissen & Gehl. 'Emotion'. 3-personers sofa af valnøddetræ, sæde, ryg og hynder med sort læder, på meder af stål. Fremstillet hos Nielaus. Designet i 2004. B. 223 cm. Få brugsspor.
Varenr: 4975080
19:28:00
DKK 3.800
Pendel i Tiffany stil
Pendel i Tiffany stil med skærm af farvet glas. Ø 47 cm. 2000'tallet. Fremstår med lettere brugsspor.
Varenr: 4969817
19:29:00
Invita udstillings køkken, model Newline
Invita udstillings køkken, model Newline af sort bejdset fineret eg. Bordplade af laminat, 29 mm. Vask samt armatur medfølger. Vejledende udsalgspris 52.000. Hvidevare, lamper og udstillingsgenstande medfølger ikke, men kan tilkøbes hos Invita Hobro. Plantegning med mål vises i ...
Varenr: 4975390
DKK 20.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:30:00
DKK 5.200
Jydepejsen Omega High brændeovn
Jydepejsen Omega High brændeovn har et elegant cirkulært design. Udarbejdet af sort stål. Selvlukkende låge samt mulighed for tilslutning til friskluft. Forberedt for Jydepejsens nye automatikker – DIR eller DIC.. Farve på stål: Sort Måler: H. 1540 x B. 490 x D 490 mm KW: 3-8 Opvarmer: 50 – ...
Varenr: 4956295

DKK 14.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:39:00
DKK 6.400
Jydepejsen, brændeovn model Nord 3 samt Komplet sort skorstenssæt til brændeovne 3,5 meter lang (2)
Jydepejsen. Brændeovn model Nord 3. Mål : H. 97 cm., B. 52 cm., D. 40 cm. Tilladt brændsel : kløvet træ Nominiel effekt: 5,9 KW Greb: Koldt greb i rustfri Røg udgang: Top eller bag Brænderumslåge: Standard Friskluftindtag: Ja Støbejernsstuds: Ja Støbejernsbund: Ja Askeskuffe: ...
Varenr: 4954268

DKK 11.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:39:00
DKK 3.400
Rud Thygesen og Johnny Sørensen: Modul opbevaringssystem 'City Bureau', mahogni
Rud Thygesen og Johnny Sørensen. Modul opbevaringssystem 'City Bureau' fineret med mahogni. Fire sektioner, front med sorte låger , låge i spejlskåret finer, glaslåge samt bakker og hyldeindretning. Til ophæng på væg ( ophæng medfølger) Fremstillet ved Erik Boisen. H. 38, B. 34 D. 44 cm. ( pr. ...
Varenr: 4974972
DKK 2.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
19:46:00
Louis Vuitton. Skuldertaske af monogram kanvas
Louis Vuitton. Skuldertaske af monogram kanvas med spændelukning, besætning og justerbar rem af kernelæder. Stort indvendigt rum, samt mindre rum. H. ca. 19, B. 21 cm. Fremstår med patina.
Varenr: 4974539
20:00:00
DKK 1.200
Dansk Oldtid Neolitikum, lancetdolk samt dolk. (2)
Dansk Oldtid Neolitikum. Lancetdolk med surringshak. L. 17,4 cm. B. 3,5 cm. T. 1 cm. spids brækket. Fragment af dolk L 12,5 cm. B. 2 cm, T. 6 mm. Spids knækket (2)
Varenr: 4974541
DKK 1.200 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
20:02:00
Apollo pendant, white. Seeddesign (2)
Apollo pendant, hvid. Ø 30. Stor fatning. Modelfoto. (2)
Varenr: 4953549

20:04:00
Ditlrev Karsten for Vantinge Møbelfabrik, reol, model Rebus (4)
Ditlrev Karsten for Vantinge Møbelfabrik, reol, model Rebus. Massivt egetræ, reolsystem bestående af to underskabe samt overskabe med glaslåger og indbygget lys. Underskabe L. 157 cm., H. 102 cm., D. 38 cm. Overskabe: L. 157 cm., H. 60 cm., D. 28 cm. (4)
Varenr: 4935858

DKK 16.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
20:05:00
DKK 3.200
Karaffel
Karaffel af blåt glas, prop af klart glas. H. 24 cm.
Varenr: 4959839
20:05:00
Mogens Hansen, model MH 102, lænestol
Mogens Hansen model MH 102, lænestol. Stel af massivt ubehandlet formbøjet bøg, betrukket med brunt semianalin læder.
Varenr: 4935851

20:06:00
DKK 450
Vintage Cartier, Santos Demoiselle, 18 k, dameur
Vintage Cartier, Santos Demoiselle, dameur. Minut- og timevisere, hvid urskive med romertal. Urkasse og urlænke af 18 k. guld., lænke med foldespænde. B. 20 mm. H. 20 mm. Optrækskrone med rund facetslebet syntetisk blå spinel, Quartz urværk. Bagkasse nummereret 77878 CE 2699. Nyligt serviceret, ...
Varenr: 4961139
DKK 40.000 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-04-2018
20:07:00
DKK 11.500
Børge Mogensen. Dobbeltkommode, egetræ
Dobbeltkommode af Børge Mogensen fineret med egetræ, front med dobbelt skufferække, greb af messing. H. 94 L. 122 B. 45 cm. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB. 1960'erne. Litt: FDB møbelkatalog 1954. Fremstår nyrenoveret.
Varenr: 4966532
20:10:00
DKK 6.200
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >>