Vurdering
12345...503»   Varer pr. side   15070 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Vacheron Constantin. Herreur i 18 kt. guld med brillantbesat skive, ca. 1970'erne
Herrearmbåndsur fra Vacheron Constantin, ref.nr.: 7588, cal. 1001/2, i usædvanlig urkasse af 18 kt. guld, lys skive med brilantbesat punktindeks, mineralglas, monteret med senere firbensrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 32 mm. Fremstår med lettere brugsspor. Uret gik...

Varenr: 5909199
DKK 30.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
20:19
DKK 20.000
Safir-collier
Collier med facetterede safirrondeller, Ø ca. 3 mm - 5 mm, med sølvlås. Længde ca. 43 cm.

Varenr: 5911441
DKK 7.450 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-02-2021
20:20
DKK 298
Arne Jacobsen sukkerskål 0,20 l
Stelton

 DKK 449,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Flör, acrylic on canvas, Ringo Star
Flör, acrylic on canvas, 'Ringo Star', signature 'Flör' and date '2020' at lower right, H 100 cm, W 70 cm, D 4 cm. Surface is sealed with clear varnish. The depicted chair serves to show relative size and is not included in the auction!

Varenr: 5807163
DKK 11.175 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-02-2021
20:20
DKK 820
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af Cherry rav
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af Cherry rav med øsken af 14 kt guld. Vægt ca. 17 g. Mål ca. 6 x 3 cm. Vejl. udsalgspris 16.895 DKK / 2.253 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. ...

Varenr: 5740580

DKK 4.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
20:20
DKK 500
Bordlamper, model Roma, m/ kantede skærme (2)
Bordlamper, model Roma, m/ kantede skærme, lamper af forkromet metal m.m., H. 54 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varenr: 5778681

DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
20:20
C6 by Anne Cohen. 'Elemental' og 'Black Princess' carbon ringe (3)
C6 by Anne Cohen. To "Elemental small" carbon ringe fattet med en diamant på hhv. 0.01 ct. og 0.03 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VVS. Bredde: 4 mm. Vejledende udsalgspris: 5.200 kr. "Black Princess" small carbon ring prydet med en prinsesseslebet sort diamant på 0.11 ct. Bredde: 6 mm. ...

Varenr: 5936937

DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-02-2021
20:20
DKK 450
Niessing ring, model: Molto
Ring by Niessing, model: Molto. Made of 950 platinum (hallmarked), with 9 brilliant cut diamonds of 0.09ct. Colour: Top Wesselton (G), clarity: VS. Ring size: 56, diameter: 16 mm. Width: 6.5 mm. Weight: 11.6 g.

Varenr: 5909182
DKK 21.605 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-02-2021
20:20
DKK 372
Sofabord i hvid olieret eg
Sofabord med plade og ben i massiv hvid olieret eg, model Alberte med bladhylde. L. 130 cm. D. 75 cm. H. 48 cm. Fremstår ubrugt i original emballage.

Varenr: 5780189

DKK 5.600 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
20:20
Skriver Collection badeforhæng - grå
Skriver Collection

 DKK 899,00
NYHED LAURITZshop

Stig Blomberg Ystad-Brons "Fritidsflickan"
STIG BLOMBERG, Ystad-Brons, "Fritidsflickan", skulptur, brons, cmsignerad med initialer S.B samt stämplad Ystad-Brons Sweden, höjd 20,5 cm

Varenr: 5946482
DKK 8.498 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 27-02-2021
20:20
Se mere
Havekrukker i beton, model Pernille Large (2)
Havekrukker i grå beton udformet som kæmpe plantepotte, model Pernille. H. 56 cm. Ø. 72cm. Modelfoto. (2)

Varenr: 5824426

DKK 2.600 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
20:20
To østeuropæiske sabler, 1700-1800-tallet (2)
To østeuropæiske sabler i skeder af sort læder med messingbeslag, 1700-1800-tallet. Begge med inskriptioner i klingerne. Den ene med skede. L: 86-93 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og reparationer. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varenr: 5947023
DKK 3.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
20:20
emmanordic, sofabord af dansk egetræs plank
emmanordic, snedkerproduceret sofabord af dansk olieret egetræs plank, monteret på sortlakeret stålben. L. 102 cm. B. 48 cm. H. 39 cm. Pladetykkelse er 40mm. Olien der er brugt er smudsafvisende samt fødevaregodkendt. Der medfølger plejesæt.

Varenr: 5816042

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
20:20
DKK 450
Andersen Furniture, Bykato S1 lav skænk
Andersen Furniture, Bykato S1 lav skænk i sortlakeret eg med farvede fronter. L. 200 cm. D. 50 cm. H. 68 cm. Udstillingsmodel, fremstår med minimale brugsspor. Vejl. pris kr. 19.950,-

Varenr: 5439849

DKK 16.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-02-2021
20:20
Sven Engström født 1922 & Gunnar Myrstrand født 1925. Hvilestol, model Bågen
Sven Engström & Gunnar Myrstrand. Hvilestol, model Bågen af massiv bøgetræ med tremmeryg. hynde af brunt anilin læder. H. 93 B. 86 SH. 39 cm. Fremstillet hos Nässjö Stolfabrik.

Varenr: 5908403
DKK 13.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-02-2021
20:20
DKK 3.200
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel, Ø 48 cm
Poul Henningsen. Charlottenborg pendel med fire skærme af hvidlakeret metal, Ø 48 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med brugsspor, falmet med skævheder.

Varenr: 5947208
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
20:21
Arne Jacobsen. To stole 7'eren model 3107 (2)
Arne Jacobsen. To stole 7'eren model 3107, af formspændt finér monteret med sort læderovertræk, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor. (2)

Varenr: 5946771
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 27-02-2021
20:21
Poul Henningsen PH Pavestol - lys læder
PH Furniture

 DKK 26.900,00
NYHED LAURITZshop

House of Amber. Halscollier med ravperler
House of Amber. Halscollier/ halskæde med runde sherryfarvede ravperler i let doseret forløb, L. ca. 52 cm, perler Ø ca. 0,7 - 1 cm, vægt ca. 28 g. Vejledende udsalgspris 15.650 DKK / 2087 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of ...

Varenr: 5745629

DKK 4.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
20:21
Harrii Koskinen fotpall för Zanat
HARRII KOSKINEN, "Igman Ottoman", fotpall, Zanat, stomme i behandlat trä, sits i sadelläder, höjd ca 40, 66x56 cm

Varenr: 5946483
DKK 2.479 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 27-02-2021
20:21
Se mere
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Ni reol moduler samt tre sokler , massiv mahogni. (9+3)
Mogens Koch (1898-1992). Ni reol moduler af tapsamlet massiv mahogni. Bestående af : Tre moduler med låger hvilke bag hylder. Seks moduler med bogindretning ( vendbare) 3 sokler H. 5 cm. Hver sektion H. 76 cm. B. 76 cm. D. 28/36 cm, Nøgler medfølger. Fremstillet ved Rud. Rasmussen, mærkater...

Varenr: 5947304
DKK 35.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-02-2021
20:21
DKK 48.000
Grann & Laglye. Skønvirke bakke af hammerslået sølv, anno 1920
Grann & Laglye. Skønvirke bakke af hammerslået sølv, kant med perlestaffering, anno 1920. L. 31,5. B. 21 cm. Vægt ca. 464 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5942132
DKK 2.800 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
20:21
DKK 1.300
Håndvaske af natursten, model 'Sylvia Cream' (2)
Håndvaske af natursten, model 'Sylvia Cream', Udhugget og håndforarbejdet ud af et stykke sten i farven Cream Marble. B. 45 cm D. 45 cm. H. 15 cm. (2) Modelfotos, da håndvaskene er naturmateriale må små variationer forventes i farve samt åretegninger.

Varenr: 5799898

20:21
Anders Andersen-Lundby. Olie på plade. Parti fra Starnberger See ved badebro
Anders Andersen-Lundbye (1840-1923). Parti fra Starnberger See med personer. Olie på plade. Sign. A. Andersen-Lundby. H. 24.5 x 41 cm (38x54)

Varenr: 5946956
DKK 8.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-02-2021
20:22
DKK 6.000
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, original hvid læder
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, fempas stjernefod med drejefunktion, sæde og ryg betrukket med original hvid læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007.

Varenr: 5552845
DKK 6.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27-02-2021
20:22
DKK 500
House of Amber. Armbånd af polerede ravstykker, ca. 42 g
House of Amber. Armbånd med ovale polerede ravperler i gyldne og røde nuancer. H. ca. 3 cm, Ø ca. 6 cm. Vægt ca. 39 g. Vejl. udsalgspris 8.800 DKK / 1.173 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varenr: 5896967

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
20:22
Josephine Bergsøe cocktailring
Josephine Bergsøe

 DKK 14.800,00
NYHED LAURITZshop

Bing & Gröndahl servis Blå Måsen
BING & GRÖNDAHL, "Blå Måsen", 56 dlr, servis, porslin, bestående av 9 koppar, 13 fat, 15 assietter, 5 uppläggningsfat, 1 par ljusstakar, sockerskål med lock, mindre bricka, gräddsnipa, cigarettställ, 2 vaser, 6 askfat

Varenr: 5946484
DKK 1.416 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 27-02-2021
20:22
Se mere
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Mediterrane Szenerie'
Unbekannter Künstler, Öl auf Leinwand 'Mediterrane Szenerie' . Das Gemälde ist nicht auf einen Keilrahmen aufgezogen. Maße: H. 100 cm. B. 130 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5947520
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 27-02-2021
20:22
DKK 298
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, sort læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med sort læder, stel af forkromet stålrør. Ny siddehøjde 46,5 cm. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster. (6)

Varenr: 5947351
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
20:23
DKK 16.500
Färgetsning Johnny Friedländer
JOHNNY FRIEDLÄNDER (1912-92): Komposition, signerad Friedländer, numrerad 77/150, färgetsning, bildmått ca 19,5x14 cm

Varenr: 5946485
20:23
Se mere
Par art deco væglamper, 1930'erne (2)
Par art deco væglamper, 1930'erne. Kvindefigur af messing hvorbag cirkulær glasplade. Ø: 21 cm. D: 8 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt enkelte kanthak i glasset. (2)

Varenr: 5947171
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 27-02-2021
20:23
DKK 650
Cruiser herrecykel med 7 gear - Mørkeblå
Retro Cruiser MICARGI Pantera Herrecykel med mørkeblåt stel, 7 Shimano gear. Udstillingsmodel, cyklen leveres samlet som på billed, dog kun samlet til fotobrug, det anbefales at efterspænde alle dele inden kørsel. Det anbefales at notere stel nr. ned da Lauritz.com ikke gemmer disse. Modelfoto.

Varenr: 5848588

DKK 2.800 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-02-2021
20:23
DKK 1.900
12345...503»