Vurdering
12345...387»   Varer pr. side   11604 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Spegel rokoko
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, bronserad, 2-delat glas, ca 121x52 cm

Varenr: 5636107
DKK 4.124 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
11:42
Se mere
Soffbord
SOFFBORD Mahogny, 1900-talet senare hälft, benavslut i mässing, höjd 58 cm, 85x120 cm

Varenr: 5636108
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 09-04-2020
11:44
Se mere
Paolo Rizzatto & Alberto Meda for Luceplan.Tre sorte bordlamper, model Berenice (3)
Paolo Rizzatto & Alberto Meda for Luceplan. Tre sorte bordlamper, model Berenice. H. Armlængde. ca.50 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Varenr: 5625299
DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
11:44
Katarina Axelsson Sensommarlandskap olja på duk
KATARINA AXELSSON, "Sensommarlandskap", olja på duk, signerad, mått ca 41x27 cm

Varenr: 5636109
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
11:46
Se mere
Oidentifierad konstnär
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, möjligen Gustav Sjöberg, motivs med hus i landskap, olja på duk, signerad samt daterad G Sjöberg 1916, mått ca 70x48 cm

Varenr: 5636110
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
11:48
Se mere
Ring with brilliant cut diamonds 0.50ct
Ring in 14kt yellow gold set with brilliant cut diamonds 0.50ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P Ringsize: 54/17.2

Varenr: 5614876

DKK 11.175 BE, Antwerpen 09-04-2020
11:49
DKK 2.235
Pendel lampe, Menu, Franklin Chandelier
Lampe, fra Menu, designet af Søren Rose, som del af ‘Tribeca serien’, Hvid Fire lyskilder med justerbar arme. pære medfølger ikke. Ø ca. 56 cm. Leveres i original emballage, Modelfoto

Varenr: 5377757

DKK 2.800 DK, Helsingør, Støberivej 09-04-2020
11:50
DKK 450
Pappelina, plastmatta 300x180 cm
PAPPELINA, "Mono", plastmatta, etikettmärkt, ca 300x180 cm

Varenr: 5636111
11:50
Se mere
Reklamskylt 1900-talets första hälft
REKLAMSKYLT, 1900-talets första hälft, bemålad plåt, "S.Olssons matvaruaffär", dubbelsidig, ca 55x115 cm

Varenr: 5636112
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 09-04-2020
11:52
Se mere
Spejl, Menu, Darkly
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Vejl. Udsalgspris 6.999,- Modelfoto! ny og ubrugt original emballage

Varenr: 5378404

DKK 2.400 DK, Helsingør, Støberivej 09-04-2020
11:53
Glasservis
GLASSERVIS, 128 dlr., klar glasmassa, 1900-talets första hälft, slipad dekor, bestående av: 16 rödvinsglas, 8+2 vitvinsglas, 120 moselvinsglas, 34 starkvinsglas, 25 sherryglas, 9 champagneglas, 17 likörglas, 8 punschkoppar,

Varenr: 5636113
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 09-04-2020
11:54
Se mere
Ed Finnell fotografi föreställande Keith Richards
ED FINNELL (USA/Sverige, född 1956), Keith Richards, Rolling Stones, ''Tour of the Americas'', Los Angeles, July 9, 1975, signerat Ed Finnell, numrerat 3/50, analogt handtryckt fotografi, bladstorlek ca 40.6x50.8 cm

Varenr: 5636114
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
12:00
Se mere
Par kandelabre af forgyldt bronze (2)
Par kandelabre af forgyldt bronze med blad ornamentik og løvehoveder H. 44,5 cm. Fremstår med skævheder (2)

Varenr: 5636996
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
12:00
DKK 1.200
von Backhaus, damecykel 5119
von Backhaus damecykel med 7 gear og stel str. 50. Stel nr. WVBA03587G. Fremstår låst og med brugsspor, løs forskærm, defekt sadel, samt kraftig rust på kæde. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 5636997
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
12:01
Matsalsmöbel 9 del 1900-talets andra hälft
MATSALSMÖBEL, 9 del, 1900-talets andra hälft, fanerad med olika träslag, omfattande ord med två pelarfötter, 6 stolar och 2 karmstolar, fast stoppad sits, bordets höjd ca 75, 178x111 cm, iläggsskiva 38 cm

Varenr: 5636115
DKK 2.749 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 09-04-2020
12:02
Se mere
Gardiner, ett par
GARDINER, ett par, bomull, med dekor av växter i blått mot ljus fond, ca 260 x 260 cm vardera, mörkläggningsfunktion genom påsytt läggande mörkläggningstyg, upphängningskrokar

Varenr: 5636116
12:04
Se mere
Sonja Zeltner-Müller, akryl på lærred, 'Blue crowd'
Sonja Zeltner-Müller, akryl på lærred, 'Blue crowd', lærredet er ikke anbragt på kileramme. Mål ca.: H. 165 cm, B. 147 cm. Fremstår med små brugsspor. Lærredet er limet.

Varenr: 5612682
DKK 5.960 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09-04-2020
12:05
DKK 745
Gösta Werner akvarell
GÖSTA WERNER (1909-92): Slottsmiljö, akvarell med blyerts, bildmått ca 35x42 cm

Varenr: 5636117
12:06
Se mere
Lille pengeskab af metal
Lille pengeskab af metal, nøgle medfølger. H 45, 38 x 33 cm.

Varenr: 5637001
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 09-04-2020
12:06
Erik Bagger Furniture. Stol model 'Copenhagen Chair One'
Erik Bagger Furniture. Stol model 'Copenhagen Chair One', ben af sortlaseret ask, sæde betruket med gråt læder. Sh. 46 cm. Udstillingsmodel, ridser samt mærker fra tape. Vejl. udsalgspris 5.795 DKK

Varenr: 5631929

12:07
Hartmut S. Engel, Schreibtischleuchte / desk lamp für Brendel, Germany
Schreibtischleuchte / desk lamp, Design von 1985 durch Hartmut S. Engel für Brendel Leuchten, Germany. Am Reflektor bezeichnet. Mehrfach verstellbare Konstruktion mit Sockel, Stativ und Reflektor aus weiß lackiertem Metall bzw. weißem Kunststoff, ausgestattet mit einer Lampenfassung GY 6.35 für ...

Varenr: 5621261
DKK 1.118 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09-04-2020
12:07
DKK 298
Gottfrid Kallstenius oljemålning
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Skymningsmotiv i skärgården, signerad samt daterad 31, olja på duk, ca 72x99 cm

Varenr: 5636118
DKK 5.498 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
12:08
Se mere
Couchtisch auf Rollen / coffee table der 1960/70er Jahre
Couchtisch der 1960/70er Jahre. Bewegliche Konstruktion mit Seitenwangen aus massivem, mahagonifarbenem Buchenholz, Platten aus weiß laminierter Spanplatte, ausgestattet mit zwei Ablageflächen und Rollen. Maße ca. H. 41 cm, B. 98 cm, T. 98 cm. Altersbedingte Gebrauchsspuren, Wangen partiell mit ...

Varenr: 5625173
12:08
DKK 298
Ring silver sterling
BIRGER HAGLUND, ring, sterlingsilver, zirkon, storlek 13, vikt 9 g

Varenr: 5636119
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
12:10
Se mere
Tahiti pearl earrings in 18k gold
Tahiti pearl earrings in 18k yellow gold Color: Tahiti greenShape: RoundSurface: Clean Luster: ExcellentSize: 11x12mmJewellery box and certifcate included.

Varenr: 5635626

DKK 2.235 BE, Antwerpen 09-04-2020
12:10
DKK 372
GamFratesi for Gubi. Sofa- / sidebord model Paper tables.
GamFratesi for Gubi. Sofa- / sidebord model Paper tables af egetræsfiner. Tre benet stel. Ø. 42 cm. H. 50 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5636965

DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 09-04-2020
12:10
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108

Varenr: 5399393
DKK 5.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-04-2020
12:11
Hans-Peter Wehage , unikale Metallskulptur aus Werkzeugen ' Wiedehopf '
Hans-Peter Wehage (*1971), unikale Metallskulptur aus Werkzeugen ' Wiedehopf ' Figur aus zusammen geschweissten Metall-Werkzeugen, Oberfläche mit Graffiti-Farben besprüht, anschließend Klarlack-Finish. Am Sockel signiert. Maße: H. 45, B. 13, L. 25 cm. Geringe Gebrauchsspuren.Die Weinflasche...

Varenr: 5594026
DKK 2.980 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 09-04-2020
12:11
DKK 708
Snapsglas
SAMLING SNAPSGLAS 1800-1900-tal, totalt 30 dlr (fördelat på 16+14), snarlika modeller, höjd ca 10-11,5 cm

Varenr: 5636120
12:12
Se mere
Linie Design Lux matta
LINIE DESIGN, "Lux", matta, ca 240x170 cm

Varenr: 5636121
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 09-04-2020
12:14
Se mere
12345...387»