Vurdering
12345...307»   Varer pr. side   9198 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
DANMARK. Samling i Stender album (1852-1985) inkl. bl.a. begge Posthuse og flere andre klassiske mærker dog i blandet kval. Også lidt
DANMARK. Samling i Stender album (1852-1985) inkl. bl.a. begge Posthuse og flere andre klassiske mærker dog i blandet kval. Også lidt "BoB". Alt i stemplet kvalitet. Se fotoudsnit

Varenr: 6207314
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:37
DKK 700
Sven Haugaard. Armlænke af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter
Sven Haugaard, Kolding (1962-2013). Leddelt armlænke af 14 kt. hvidguld forsynet med indstikslås og dobbelt sikkerhedshasp samt prydet med syv brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.23 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: VS. Stemplet: Sv.H. Denmark 585. Længde: L. 17,5 cm. Vægt: ca. ...

Varenr: 6201687
DKK 4.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:37
David Thulstrup ARV Spisebordsstol
Brdr. Krüger

 DKK 10.495,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Øreringe og ring af 8 og 14 kt hvidguld, m. akoya saltvandskulturperle (3)
14 kt ring samt par skrue øreringe af 8 kt hvidguld prydet med akoya saltvands kulturperler. Stemplet: 14 kt, syretest fortaget, syretest til 8 kt fortaget. Ring str. 51-52 / 16,25-16,50 mm. Samlet vægt 4,50 gram. Fremstår med brugsspor. (3)

Varenr: 6207491
DKK 1.200 DK, Aalborg, Nibevej 16-05-2022
19:37
Tre sideborde / sofaborde, hvidbemalet (3)
Tre sideborde / sofaborde af hvidbemalet træ, varierende størrelser. Op til: H. 48 L/B. 41 cm. Fremstår med markante brugsspor samt afskalninger. (3)

Varenr: 6200760
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-05-2022
19:37
Margrethe Odgaard for Muuto. Ply Rug.
Margrethe Odgaard for Muuto. Ply Rug. Lavet af 100% uld fra New Zealand. Håndhævet i Indien. Mål: 400x400 cm. Udstillingsmodel. Udslagspris: 22.495 DKK 1. billed er modelfoto.

Varenr: 6156485

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:37
Horsens Sølvvarefabrik m.m. Samling bestik af sølv bl.a. Strand m.m. (4)
Horsens Sølvvarefabrik m.m. Samling bestik af sølv bl.a. Strand m.m., L. 13-27 cm. Brugsspor & graveringer. Samlet vægt for dele m/ sølv ca. 149 gr (4)

Varenr: 6207597
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2022
19:38
Par piedestaler af rødbroget marmor (2)
Par piedestaler af rødbroget marmor. Kanelleret søjle, base og top udsmykket med messing og bronzer. H. 102 cm. top 26 x 26 cm. Fremstår generelt med minimale brugsspor, enkelt afslag på ene top (2)

Varenr: 6191434
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-05-2022
19:38
Loungebænk med stel i sortlakeret stål.
Loungebænk med stel i sortlakeret stål. Sæde og ryg med meget fast hynde polsteret med sort/hvid nistet stof. Stel med stilleskruer i rustfrit stål. H. 79 Sh. 44 L. 152 D. 54 cm. Fremstår med overfladisk smuds/pletter.

Varenr: 6207370
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-05-2022
19:38
Skriver Collection Soul designmåtte, 60x85 cm
Skriver Collection

 DKK 699,00
NYHED LAURITZshop

Grann & Laglye. Skønvirke serveringsspade af sølv, anno 1922
Grann & Laglye. Skønvirke serveringsspade af let hammerslået sølv med gennembrudt dekoration, anno 1922. L. 25 cm. Vægt ca. 102 g. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6190341
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:38
DKK 700
Charles Jourdan. Kuffert
Charles Jourdan. Kuffert med monogram CJ, med brune læderdetaljer og hanke, lynlåslukning. 1900-tallets anden halvdel. 41 x 69 cm. Fremstår med slitage, skrammer og enkelte steder hul i hjørner på forstærkning.

Varenr: 6200832
19:38
Hiccups Design. Aktivitetsbord samt to stole. Model Freja (3)
Hiccups Design. Aktivitetsbord samt to stole udført af krydsfiner af birketræ og møbellinoleum på sæde, ryglæn og bord. Model Freja. Mål. Bord 60 x 78 x 50 Stol 30,6 x 35 x 29,5 cm. (3) Alle dele er udstillingsmodeller / demomodeller nedpakket i brudt original emballage. Vejl. udsalgspris 3.985 ...

Varenr: 6150454

DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:38
Recarlo, Valenza. Blomsterring af 18 kt. flerfarvet guld med brillanter, ca. 0.52 ct.
Ring af 18 kt. hvid- og rødguld, front udført med tre blomster prydet med brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.52 ct., de tre største diamanter hver på ca. 0.05 ct. Farve: i den ene blomst Fancy Light Brown og Light Brown, i anden blomst Top Wesselton-Wesselton (F-H), i tredje blomst ...

Varenr: 6174891
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:38
DKK 5.200
Tissot 'Visodate'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1950'erne
Vintage herrearmbåndsur fra Tissot, model Visodate, ref.nr.: 5701-1, cal. 27B-621, i urkasse af stål, lys skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med senere Hirsch læderrem, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 33,8 ...

Varenr: 6205557
19:39
Sæt vielses-/forlovelsesringe af sterlingsølv (2)
Sæt vielses-/forlovelsesringe udført i sterlingsølv. Bredde: 6 mm. Ringstr. 17.8/56 og 20.7/65. Vægt: 9.6 gram. (2)

Varenr: 6202360

DKK 2.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-05-2022
19:39
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107), 4 stk.. Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varenr: 6174474

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:39
DKK 1.800
Breitling 'J-Class'. Dameur i guld og stål med dybblå skive, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Breitling, model J Class, ref.nr.: D52063, i urkasse af guld og stål, dybblå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, lynette prydet med blåt glas, safirglas, monteret med senere læderrem med originalt spænde af stål, quartz urværk. Ø. 30 mm. Fremstår med ...

Varenr: 6183203
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:39
DKK 5.600
Poul Henningsen PH Slangestol - valnød læder
PH Furniture

 DKK 7.990,00
NYHED LAURITZshop

Campagnolo retro Racer, sort
Campagnolo retro Racer. Sammensat, opbygget fra bunden af med et slut 80'erne muffe stel. Omlakeret i flere omgange i sort slut finish farve. 20 speed Campagnolo Daytona. Stel str. 58 cm. Stel nr. WAK4960B. Vægt 9,5 Kg. Fremstår totalrenoveret.

Varenr: 6158163
DKK 14.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:40
DKK 9.000
Stort spejl med guldlakeret ramme i jern
Stort spejl med guldlakeret ramme i jern. Spejlet kan både stå på gulvet og hænges op vandret eller lodret. B 60 x H 160 cm. Spejlet udleveres i original emballage.

Varenr: 6181861
DKK 1.800 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2022
19:40
Thomas Sabo. Lot with 12 charms
Thomas Sabo. Lot with 12 charms in 925 silver with different models and decoration.

Varenr: 6207417

DKK 1.341 BE, Antwerpen 16-05-2022
19:40
DKK 820
Sort antikbemalet vitrineskab i massivt træ
Sort antikbemalet vitrineskab i massivt træ. Indvendigt hvidmalet. Front med to glasdøre bag hvilke 4 hylder. Beslag/greb af metal. H.198 cm. B.93 cm. D.38 cm. Vitrineskabene er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse samt mærker kan forekomme.

Varenr: 6175914
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2022
19:40
DKK 3.400
Hans Hansen. Arvesølv 4. 8 dessertskeer af sterling / sølv (8)
Hans Hansen. Arvesølv 4. 7 dessertskeer af sterlingsølv samt 1 dessertske af sølv , L. 17,5 cm. Enkelte brugsspor. Vægt for del m/ sølv ca. 41 gr. Samlet vægt for sterling ca. 362 gr. (8)

Varenr: 6201848
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-05-2022
19:40
DKK 1.200
Carl Vilhelm Brack. Keramisk fad af lertøj
Carl Vilhelm Brack. Keramisk fad af lertøj dekoreret med polykrom glasur. Sign. CVB, 7/1 Marianne M. Petersen III M.C. Ø 37 cm.

Varenr: 6207641
19:40
Avenue damecykel
Avenue damecykel med 9 gear. Shimano Sora bagskifter og shimano bremser. Stelstr. 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6207494
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 16-05-2022
19:40
DKK 1.200
Thomas Harlev for Farstrup Møbelfabrik. Lænestol af teaktræ, 1960'erne
Thomas Harlev. Højrykket lænestol med stel samt armlæn af massivt teaktræ, sæde og ryg betrukket med ternet uldstof. H. 90 cm. Sh. 40 cm. Udført hos Farstrup Møbelfabrik. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage. Til ompolstring.

Varenr: 6202363
DKK 1.200 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:40
Norman Foster termo stempelkande, 1 l - stål/golden
Stelton

 DKK 1.299,00
NYHED LAURITZshop

Brilliant- og rubin ring af 18 kt hvidguld, 0,21 og 0,05 ct
Brilliant- og rubin ring af 18 kt hvidguld prydet tre rubiner på i alt 0,21 ct samt tre brilliantslebet diamanter på i alt 0.05 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: (VS) Stemplet: 750, KH, GB. Ring str. 53,5 / 17 mm. Vægt 3,2 gram. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6173045
DKK 1.400 DK, Aalborg, Nibevej 16-05-2022
19:40
Merkur og Tekno byggesæt (+50)
Merkur og Tekno byggesæt bestående af: 2 sæt Merkur metalbyggesæt i originale æsker samt vintage tekno ingeniørsæt med to byggebøger. Heriblandt tre elmotorer hvoraf de to er i originale æsker. Rundsav og omskifter ligeledes i originale æsker. 1950'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. ...

Varenr: 6204940
DKK 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-05-2022
19:40
Louis Candolfi Bælgkamera (6)
Louis Candolfi Bælgkamera fremstillet af teak og messig bestående af kamerahus med tilbehør. 1900-tallet. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (6)

Varenr: 6204833
DKK 3.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-05-2022
19:40
Knivsæt. Sæt på tre kokkeknive - Santuko kniv, filetkniv, urtekniv (3)
Knivsæt. Sæt på tre kokkeknive af tysk enkeltlags højkvalitets stål, monteret med træskæfte af ibenholt. Stålet er 56 HRC på Rockwell skalaen. Knivsættet består af følgende knive: 1 stk. Santuko kniv L. 30,5 cm 1 stk. Filetkniv L. 29 cm 1 stk. Urtekniv L. 20,5 cm Hver kniv leveres i deres ...

Varenr: 6168422

DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-05-2022
19:40
3758-1 Georg Jensen. Herrechronograf i stål med hvid skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Georg Jensen, designet af Henning Koppel, dessin nr. 317, i urkasse af stål, hvid skive med punktindeks, datoangivelse ved 6" position, separat sekundviser, stopursfunktion, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af stål, quartz urværk. Ø. 38 mm. Fremstår med ...

Varenr: 6189807
DKK 3.600 DK, Vejle, Dandyvej 16-05-2022
19:40
DKK 2.800
Cecilie Manz for Mutto. Workshop Table
Cecilie Manz for Mutto. Workshop Table. Bordplade beklædt med ''Oak Veneer''. ben af eg. Mål: 200x92 cm. udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris: 16.496 DKK

Varenr: 6156581

DKK 8.600 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-05-2022
19:40
DKK 6.000
12345...307»