Vurdering
   Varer pr. side   9 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Loose brilliant cut diamond 1.52ct
Loose brilliant cut diamond 1.52ct Colour: (Q-R) Very light Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate

Varenr: 6103492

DKK 44.700 BE, Antwerpen 09-12-2021
21:04
DKK 22.722
Stor engelsk bakke m/ hanke af plet, 1900-tallet
Stor engelsk bakke m/ hanke af plet, rigt dekoreret m/ blomster & bladværk m.m., stemplet G&R EPNS Made in England, 20. Årh., 38 x 66 cm. Fremstår m/ enkelte brugsspor.

Varenr: 6125281
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 11-12-2021
12:01
Erik Magnussen elkedel - 1,5 l
Stelton

 DKK 649,95
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Samling originale forlæg til juleplakater. Akvarel. (8)
Samling originale forlæg til juleplakater. Tivoliplakat, 2 stk Københavner motiver m.m. Akvarel. Mål 21x15 cm. til 43x31 cm. Usign. U. R. (8)

Varenr: 6129819
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 11-12-2021
18:08
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld med Old Cut diamant på ca. 0.55 ct
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med Old Cut diamant på ca. 0.55 ct. Farve: Champagne (K-R). Klarhed: SI. Bemærk: Afslag på rundisten. Vægt ca. 2,4 g. Front B. 0,6 cm. Ringstr. 54,5/17,25. Brugsspor.

Varenr: 6108111
DKK 8.600 DK, Vejle, Dandyvej 11-12-2021
18:33
DKK 6.600
R. Wengler m.fl. Kurvestol samt Butlers Tray (2)
R. Wengler. Kurvestol, H 95 cm. Mærket under bund. Butlers Tray af mahogni, stemplet med Danish Furniture Makers Control. (2)

Varenr: 6128758
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 11-12-2021
20:14
DKK 500
Julia Rion. Olie på lærred, komposition
Julia Rion (f. 1966). Olie på lærred. Komposition med figur og ballon. Sign. J. Rion, samt verso betitlet DeLuxe Edition. 55 x 46 U/R.

Varenr: 6127542
DKK 3.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-12-2021
20:45
Julia Rion (f. 1966). Olie på lærred. Komposition med figur og ballon. Sign. J. Rion, samt verso betitlet Impossible Possibility. 55 x 46 U/R.

Varenr: 6104367
21:00
Julia Rion (f. 1966). 'Life is Eternity', olie på lærred. Sign. J. Rion, samt verso sign., betitlet og dateret 2021. 150 x 100 U/R.

Varenr: 6104369
DKK 8.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 12-12-2021
21:15
Poul Henningsen PH Det Store Sminkebord - sort eg
PH Furniture

 DKK 59.900,00
NYHED LAURITZshop

Vedhæng med Ceylon safir og talrige brillanter, 18 kt. guld
Vintage vedhæng udført i 18 kt. guld prydet med en oval Ceylon safir omkranset af talrige baguetteslebne diamanter - i alt ca. 3.24 ct. og talrige brillanter - i alt ca. 1.27 ct. Farve: Light yellow- Top cape. (R-K) . Klarhed: Si. Højde: 31 mm. Vægt: 6.6 gram.

Varenr: 6120632
DKK 50.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-12-2021
21:52
DKK 40.000