Vurdering
12345»   Varer pr. side   148 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
AXIO, Usa: Swift 2.0 Hardpack , Grå med tryk
AXIO, Usa: Swift 2.0 Hardpack , grå med redbull/indianapolies tryk Rygtaske udviklet til motorcyklister. Aerodynamisk Polycarbonat skal, oversize skulderstropper med rum til mobiltelefon. Indvendig med mange rum, bl.a op til 17'' Mac-book eller 15'' notebook. Mål H. 48 B. 35 D. 24 cm. udpakket ...

Varenr: 6089678
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
08:24
Bronzeskulptur, egyptisk Sfinx
Bronzeskulptur, egyptisk Sfinx i patineret bronze, monteret på sokkel. Sign. Milo i bronzen. L. 24 cm. D. 13,5 cm. H. 20 cm.

Varenr: 5424091

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
09:10
Arne Jacobsen champagnekøler, ocean blue
Stelton

 DKK 1.299,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Bronzeskulptur, abstrakt figur af elskende par
Bronzeskulptur, abstrakt figur af elskende par i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. B. 18 cm. H. 24 cm.

Varenr: 5793456

DKK 1.600 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
09:40
Eschenbach. Kongaa. Diverse dele stel (82)
Eschenbach. Kongaa. Diverse dele stel af porcelæn, bestående af: 1 kaffekande m/ låg H. 22 cm 1 sukkerskål m/ låg & hanke H. 10 cm 1 flødekande H. 7,5 cm 1 vase H. 10 cm 1 cigaret bæger H. 6 cm 2 stager H. 5 cm 1 oval skål L. 24 cm 1 aflangt fad L. 34,5 cm 6 kuvert askebægre Ø 8 cm 10 ...

Varenr: 6095429
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
12:49
Otto Christensen, 'Otto C' tegninger fra København, kul på papir (6)(cd)
Otto Peter Nicolai Christensen (1898-1982) 'Otto C' kaldet, bladtegner på Berlingske Tidende. Tegninger fra det centrale København 1960'erne, kul på papir, signerede bortset fra en. Arkstørrelse fra 34,5 x 24 cm op til 48,5 x 31 cm, enkelte monterede på karton.

Varenr: 6089019
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
13:10
24 fl. 2018 Sidewood Estate Rosé, Adelaide Hills(OC) (24)
24 fl. 2018 Sidewood Estate Rosé, Adelaide Hills (OC) . Fremstillet på Tempranillo drue. Druerne til vinen kommer fra Sidewoods Ironestone Road vinmark i Echunga. alc. 12 %. James Halliday 95 point ( ud af 100). Leveres i kasser med 12 flasker i hver. Fragtfirmaet VinGaloppen tilbyder ...

Varenr: 5810391

DKK 5.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
13:33
Sterett-Gittings Kelsey. Balletpige af bronze. (cd)
Sterett-Gittings Kelsey (født 1941) for Royal Copenhagen. Figur af patineret bronze i form af balletpige, monteret på sokkel af træ. Højde inkl. sokkel ca. 24 cm. Nummereret 102/500. Se de andre Sterett-Gittings Kelsey figurer på auktionSe auktionerne her

Varenr: 6099065
DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
14:40
DKK 650
Jens Johs. Aagaard m.fl. En samling diamantsmykker i 14 kt. guld (6)
Solitairering i 14 kt. hvidguld fra Jens Johs. Aagaard prydet med en brillantsleben diamant på 0.10 ct. (carat stemplet i ringskinnen). Farve: Wesselton (H), klarhed: VVS. Ringstr. 59/18,8. Vægt 3,4 g. Brillanthalssmykke af 14 kt. hvidguld i form af tyr prydet med brillantsleben diamant på ca. ...

Varenr: 6084697
DKK 10.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2021
15:31
DKK 7.000
Hans J. Wegner Opala pendel - mini
Pandul

 DKK 4.994,00
NYHED LAURITZshop

Parti julekugler, sølvfarvet, plast, ass. str. (34)
Parti julekugler af plast, sølvfarvet, med og uden ophæng. 10 stk. Ø.15 cm. 24 stk. Ø. 20 cm. Fremstår med brugsspor samt afskalninger kan forekomme. (34)

Varenr: 6021194
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
16:32
24 flasker Brobjerggaard Cabernet Sauvignon 2016 (2)
24 flasker Brobjerggaard Cabernet Sauvignon 2016 fra Argentina. 750 ml. Alc. 13,6 %. 12 flasker i hver kasse. Vinen har været opbevaret korrekt. Lauritz.com indestår ikke for vinens drikkelighed. (2)

Varenr: 6087636
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
16:33
Kgl. porc./Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl. Porcelænsfigurer (5)
Samling porcelænsfigurer bestående af: Kgl. porc./Royal Copenhagen. Figur nr. 1317 - "Siddende Amagerpige", 2. sort., højde: 25 cm. Cirkulært fad/skål nr. 2559 med blomsterbemaling, 1. sort. Ø: 18.5 cm. Bing & Grøndahl: Figur nr. 1684 - "Kvinde med guitar", 2. sort., højde: 24 cm. Fremstår med...

Varenr: 6095597
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
18:35
Arne og Jacob Bang samling C.L.O.C. karafler (6)
Samling C.L.O.C. karafler; Arne Bang karaffel af keramik, H. 15 cm. sign. monogram i bunden. Jacob bang for Holmegaard 2 glas karafler med tinmontering 2 uden, H. 18 - 24 cm. (6)

Varenr: 6098577
DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
18:39
Fire glasbægre i romersk stil (4)
Fire glasbægre i romersk stil fra 1900-tallet. H op til 24 cm. (4)

Varenr: 6091013
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-10-2021
18:59
Emporio Armani. Herrearmbåndsur af stål
Herrearmbåndsur fra Emporio Armani. Ref nr. Ar-2434. Urkasse i stål, sort skive med rillet mønster, stregindeks, datovisning, 24 timers visning, riflet krone med logo, pushers, quartz urværk, monteret på stållænke. Ø. 43 mm, ca. indvendig L. 14 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. Uret gik på ...

Varenr: 6097853
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 16-10-2021
19:26
Ældre vine (24)
Ældre vine. Lot vine netop udtaget fra privat vinkælder bl.a. 10 fl. Domaine de la Chanteleuserie Bourgueil Vieilles Vignes 1982 5 fl. Domaine La Garrigue Vacqueyras Cotes-du-Rhone 1982 (prøvesmagt) 6 fl. Domaine Les Goubert Cotes du Rhone, Sablet 1981 En flaske er prøvesmagt, og ...

Varenr: 6093938
DKK 4.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 16-10-2021
19:56
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.

Varenr: 5970731

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
20:04
DKK 1.800
Skriver Collection Hotmadi Pude - Rust (45x45 cm)
Skriver Collection

 DKK 699,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6098846

20:16
DKK 1.800
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Seks figurer af stentøj. (6)
Knud Kyhn for Royal Copenhagen. En samling figurer af stentøj, bl.a. dekoreret med sungglasur, bestående af: Liggende rådyr, nr. 20214. 1. sort. H. 20,5 cm. L. 24 cm. To bjørne, nr. 21915. 1. sort. H. 14 cm. Bjørn, nr. 21519. 1. sort. H. 15 cm. Liggende bjørneunde, nr. 21434, 2. sortering. H....

Varenr: 6097186
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
21:05
Parti husholdningsapperater, legetøj samt hjemme elektronik (24)
Parti husholdningsapperater, legetøj samt hjemme elektronik bestående af: Stiga Kompostkværn, Tristar mini ovn. Bosch Athlet Stanstøvsuger. OBH Grill/Panini maker. digifoto display. Rystepudser. TV-ophæng. Nordlux udendørslamper. Avocor Soundbar. Bodum Stempelkande. Bullit Blender. OralB el ...

Varenr: 6082244
DKK 6.000 DK, Odense, Kratholmvej 16-10-2021
21:10
Gertruud Hartog. 2 stk. 'Big Ladies' (cd)(2)
Gertruud Hartog, Holland 20./21. årh. 2 stk. 'Big Ladies'. Figurer af kunstsstof. H. 24 cm. Guldbemalet, usign, 108/125. Blå, sign. GH, 19/125. Udstillingsmodeller. Fremstår med håndteringsspor, den ene uden originalemballage. (2)Varen er en del af temaauktionen "Art World ApS under konkurs" med ...

Varenr: 6045661
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
21:19
Automatisk svingportåbner til dobbeltlåget port
Automatik til dobbeltlåget smedejerns/alu port. Specifikationer: Model 1102. 230V / 50 Hz. Motor 24 V DC. 385 mm sving. Fart 16 mm/s. Max vægt: 200 kg. Max bredde på port 300 cm. Der medfølger to portåbnere, to fjernbetjeninger samt en strømstyring. Fremstår i original emballage ...

Varenr: 5688154

DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2021
13:24
Model Peppercorn, 24 pendler og 6 bordlamper med skærme (30)
Model Peppercorn, 24 pendler og 6 bordlamper med skærme, bemalet metal, sort / sølv, Diam. Ø på pendlerne er 14 og 25 cm. Diam. Ø på bordlamperne er 25 cm. H. 35 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emballage i org. emb. (30)

Varenr: 6087168

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2021
13:40
Friis og Moltke. Pendel, model FM 1954
Friis & Moltke. Pendel af sortlakeret metal. Model, FM 1954. Fremstillet hos Lampas. H. 24 Ø 35 cm. Fremstår med brugsspor og mærker.

Varenr: 6083565
DKK 1.300 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
15:12
Samling Bornholm/Royal Copenhagen stentøj Skåle mm.(6)
Samling Bornholm/Royal Copenhagen stentøj Skåle mm bestående af1 Michael Andersen Døbefont nr. 4645 - 2, H 15cm, Ø 15cm1 Hjorth miniature Pindsvin1 Michael Andersen Vægrelief 30,5 cm x 32 cm1 Fiskekone i keramik H. 24 cm(malerpletter)2 Royal Copenhagen Skåle i stentøj nr. 21388 Ø. 25 cmFremstår ...

Varenr: 6089952
DKK 1.400 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2021
15:25
Design By Us Fat B**** lounge sofa
Design By Us

 DKK 26.490,00
NYHED LAURITZshop

Carlsberg ølkasse - pap
Carlsberg ølkasse af pap til 24 øl stemplet 1956. 24x29x44. Brugsspor.

Varenr: 6080326
DKK < 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2021
15:27
6906 Nishiki herrecykel
Nishiki herrecykel med 24 gear. Str. 59 cm. Stelnr. WN18103Z. Fremstår låst, med brugsspor, huller i sadel, slidte greb, rust på kæde og skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varenr: 6099405
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
15:28
Grethe Meyer for Royal Copenhagen/Aluminia. 'Blåkant' service.(123)
Grethe Meyer for Royal Copenhagen/Aluminia. 'Blåkant' service bestående af13 Kaffekopper14 Underkopper2 Tekopper2 Underkopper15 Kagetallerkner2 Sukkerskåle m/låg2 Flødekander m/låg4 Yogurtskåle4 Æggebægre12 Spisetallerkner Ø. 25 cm12 dybe Tallerkner Ø. 21 cm1 Kande7 Smørbrikker1 Sovseskål m/låg3 ...

Varenr: 6098303
DKK 3.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 17-10-2021
16:14
DKK 1.800
Robert Storm Petersen. Original tegning, tusch på papir
Robert Storm Petersen (1882-1949). Original tuschtegning forestillende tryllekunstneren Aage Darling i selskab med 'De Tre Små Mænd'. Tusch på papir. Sign. Storm P. 22 x 15,5 (24 x 17,5) cm. Fremstår med enkelte syrepletter.

Varenr: 6097019
DKK 4.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
16:48
DKK 4.200
Parti på 32 pendler, model Reno, silver, Diam. Ø 24 cm. (32)
Parti på 32 pendler, model Reno, sølvfinish på hammerslået metal, Diam. Ø 24 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (32)

Varenr: 6050151

DKK 5.000 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2021
16:48

Varenr: 6087637
DKK 1.500 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-10-2021
17:15