Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
12345...6»   Varer pr. side   158 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Johan Krohn. 'Peters Juul. Vers for Børn', 1870
Johan Krohn. 'Peters Juul. Vers for Børn' med 24 tegninger af Pietro Krohn. Fr. Wøldikes Forlag, København 1870. Slidt eksemplar. Side 8 mangler. Defekt ryg. Fremstår med syrepletter og påtegning på forsiden.

Varenr: 6138120
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
08:27
Bering, damearmbåndsur, gold finish detaljer / rustfrit stål i org. æske
Bering, dameur el. dress watch af rustfrit stål m/ gold finish detaljer - 10122-001. Urskive m/ logo, punktmarkeringer m/ sten m.m., quartz urværk m/ batteri, ur kasse Ø ca. 24 mm inkl. krone, org. rem af rustfrit stål L. ca. 18 cm. Bering gaveæske samt brochure medfølger. Uret gik på ...

Varenr: 6005436

DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
14:19
DKK 900
Poul Henningsen PH Slangetaburet - sort satin
PH Furniture

 DKK 4.490,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole

Varenr: 6112399

DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
14:37
Knud Kyhn. Stor bjør samt hjort med kalv i stentøj (2)
Knyd Kyhn (1880-1964) for Royal Copenhagen. Stående bjørn af stentøj, dekoreret med sungglasur. Dessin nr. 20140, H. 15,5-18 cm. 1.sort. samt liggende hjort med kalv, dessinnr. 21239, 1. sort., H. 24 cm, L. 24 cm, begge sign. monogram KK. samt mærket Royal Copenhagen. Hjørt fremstår med limning ...

Varenr: 6139987
DKK < 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-01-2022
15:29
Arabia Finland: Tre skåle, to vaser (5)
Arabia Finland. Tre skåle Ø 27 cm og to vaser H 15-24 cm med lustreglasur fremstillet 1928-1932. Mærket AAA i bund. Brugsspor, samt 1 fad og den lille vase revnet. (5)

Varenr: 6130461
DKK 1.500 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-01-2022
17:46
DKK 500
Georg Jensen. Magnoliakrans 2016 (30)
Georg Jensen. Juleuro, Magnoliakrans 2016, messing belagt med 24 kt. guld. Design af Helena Rohner. Art. nr. 3410216. I originale æsker.(30) Vejl. udsalgspris DKK 11970.

Varenr: 5970731

DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
18:34
DKK 1.800
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 1 dråbe (2)

Varenr: 6112788

DKK 2.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
18:53

Varenr: 6087895

18:59
DKK 1.800
Skriver Collection bademåtte - hvid (80x120 cm)
Skriver Collection

 DKK 599,00
NYHED LAURITZshop

Qknives. Japansk knivsæt samt strygestål og skærebræt af eg (7)
Qknives, Japansk knivsæt med fem knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt strygestål og skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. bladet ...

Varenr: 6130142

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21-01-2022
19:05
DKK 3.200
Cathrine Raben Davidsen. Komposition. (cd)
Cathrine Raben Davidsen f. 1972. Komposition. Litografi nr. 5/24. Sign. og dat. CRD 13. 50 x 66 cm. Uindrammet

Varenr: 6143679
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 21-01-2022
19:48
Melano. Cross-over brillant-cocktailring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.91 ct
Melano. Bred cross-over brillant-cocktailring af 18 kt. guld prydet med 24 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.91 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS-SI. Stemplet på siden Melano, 750 samt med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 16,1 g. Front B. 1,55 cm. Ringstr. 64/20,5. Lettere ...

Varenr: 6131760
DKK 14.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
19:49
DKK 11.000
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 2 dråber (2)

Varenr: 6112822

DKK 2.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
19:53
DKK 1.200
Safir- og brillant tennis-brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 10.35 ct
Safir- og brillant tennis-brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 24 ovale facetslebne safirer, i alt ca. 9.99 ct., flankeret af 48 små brillantslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.36 ct. Caraten på¨safirer og brillanter er stemplet i armbåndet. Vægt ca. 10,4 g. B. 0,49 cm. L. 17,5 cm.

Varenr: 6136925
DKK 23.000 DK, Vejle, Dandyvej 21-01-2022
19:54
DKK 18.000
Royal Copenhagen. Samling juleplatter (24)
Royal Copenhagen. Samling juleplatter, årgang 1912, 1913, 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1923, 1928, 1929, 1930, 1944, 1945, 2 stk. 1946, 1948, 1949, 1950, 1954, 1955, 1956, 1957, 1958, 1959. I alt 24 stk. 1. sort. (24)

Varenr: 6144465
DKK 6.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
20:04
DKK 5.000
Lego Dimensions. Starter set, XBox m.m. (18)
LEGO – DIMENSIONS – 71173 – Starter Set, XBOX 360 (ÅR 2015), 71201 – Back to the Future (ÅR 2015), 71203 – Portal 2, Chell (ÅR 2015), 71204 – Doctor Who (ÅR 2015), 71210 – Cyborg (ÅR 2015), 71213 – Bad Cop (ÅR 2015), 71216 – Ninjago, Nya (ÅR 2015), 71219 – Legolas (ÅR 2015), 71220 – Gimli (ÅR ...

Varenr: 6050019
DKK 3.200 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2022
20:30
Gertrud Vasegaard for Royal Copenhagen. 'Gemini' service (39)
Gertrud Vasegaard for Royal Copenhagen. 'Gemini' stel bestående af: terrin, sauceskål, 5 tallerkener Ø 24 cm, 2 dybe tallerkener Ø 20 cm, 10 kagetallerkener Ø 18 cm, 6 kaffekopper, 10 underkopper, 2 runde skåle, firkantet skål, elipseformet bakke, firkantet fad. I alt 39 dele. 1 sort. (39)

Varenr: 6146191
DKK 1.500 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-01-2022
20:52
Max M. Book - fotogravure
BORCH Editions

 DKK 2.800,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6139387

21:04
DKK 1.800
Alfred Homann for Louis Poulsen, fire M2 udendørs væglamper (4)
Alfred Homann for Louis Poulsen, M2 udendørs væglamper af hvidlakeret aluminium, H. 20 B. 24 cm. plastskærme mangler. Brugsspor, revner i plast i kanten på to stk (4)

Varenr: 6147420
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
11:12
Halskæde med vedhæng med koral af 14 kt. guld (2)
Halskæde af 14 kt. guld med vedhæng med motiv af Fatimas hånd, med koraler. L. 24 cm. Længde på vedhæng 5 cm. Samlet vægt 6,9 g. (2)

Varenr: 6136633
DKK 2.400 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
12:08
DKK 1.800
Alfred Homann for Louis Poulsen, seks M2 udendørs væglamper (6)
Alfred Homann for Louis Poulsen, M2 udendørs væglamper af hvidlakeret aluminium, H. 20 B. 24 cm. plastskærme mangler. Brugsspor (6)

Varenr: 6147417
DKK 1.800 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
12:13
Sæt på seks hynder til Hans J. Wegners 'Y-stolen'/CH24 - cognac (6)
Sæt på seks hynder af cognacfarvet semianilin læder til Hans. J. Wegners 'Y-stolen'/CH 24. B. 49, D. 39 cm, tykkelse 3 cm. Læder er overfladebehandlet for lettere vedligeholdelse. Stol medfølger ikke. Modelfotos. (6)

Varenr: 6113610

DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:11
Murano og Holmegaard mm. (7)
Murano elefant Made in Italy', H 26 cm - B 15 cm. Holmegaard to blomsterformede fyrfadsstager H. 7/10 cm. to Vmc lysetager H. 5 cm. To vaser af krystalglas H. 17/24 cm. (7)

Varenr: 6112223
DKK 1.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
13:18
DKK 500
Qknives. Japansk knivsæt samt strygestål, skærebræt af eg og knivblok (10)
Qknives, Japansk knivsæt med syv knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt knivblok, strygestål og skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. ...

Varenr: 6130153

DKK 5.600 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:20
DKK 4.400
Dansk møbelproducent. Reol, teaktræ
Dansk møbelproducent. Reol af fineret og massivt teaktræ, front med enkelt hylde samt åbne rum, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 98 B. 78 D. 24 cm. Fremstår med ridser og mærker, smuds på hylde, løshed på bagbeklædning.

Varenr: 6124731
DKK 1.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:32
Skriver Collection Baby Alpaca plaid - brun/grå
Skriver Collection

 DKK 1.599,00
NYHED LAURITZshop

Varenr: 6130143

DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:35
DKK 3.200

Varenr: 6130144

13:59
DKK 3.200
House of Amber. To halskæder af ravperler, ca. 24 g (2)
House of Amber. To halskæder af rav i henholdsvis aflange og rombe formede perler i doseret forløb. Farverne cognac-, cherry- og mælkerav. En med karabinlås og en med skruelukning. Længde ca. 45 og 50 cm. Vægt ca. 24 g. Vejl. udsalgspris 2.590 DKK. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varenr: 6145950

DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-01-2022
14:17
Qknives. Japansk knivsæt samt skærebræt af eg (5)
Qknives, Japansk knivsæt med fire knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. bladet udgør 20,5 ...

Varenr: 6130149

DKK 2.800 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
14:26
Kai Kristiansen. Vangesystem, teaktræ
Kai Kristiansen. Vangersystem af fineret teaktræ best. af fire hylder L. 85 D. 18-24 cm, en reol med front af to rum, H. 72 L. 86 D. 29 cm., to vanger, H. 200 cm. Fremstår med lettere brugsspor, reol med hul på bagbeklædning.

Varenr: 6097247
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
15:06
Ni dele Kgl. Porcelæn/Royal Copenhagen (9)
Ni dele Kgl. Porcelæn/Royal Copenhagen bestående af: Tre vaser H 18-24 cm (1. og 3. sortering.), lille musikant med tromme nr 3647 (1. sortering), to pointer hvalpe nr 260 (2. sortering), ørred nr 2676 (1. sortering), ældre dyb tallerken slut 1800-tallet Ø 22 cm, DKF platte 1910 (1. sortering) og...

Varenr: 6130499
DKK 2.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
15:11
12345...6»