Vurdering
   Varer pr. side   2 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Kresten Bloch - Knud Andersen for Royal Copenhagen. Vase af stentøj
Kresten Bloch (1912-1970) for Royal Copenhagen. Vase af stentøj dekoreret med okseblodsglasur monteret med stand og låg af forgyldt og patineret bronze udført af Knud Andersen. H. 25 cm. inkl. monteringer. Sign monogram KB, Royal Copenhagen, begge bronze monteringer stemplet monogran KA. 1. ...

Varenr: 6113290
DKK 38.000 DK, Herlev, Dynamovej 06-12-2021
12:38
DKK 30.000
Ge-Kå Kaplan. Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld. Stockholm 1970
Ge-Kå Kaplan. Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld med rigt flettet mønster prydet med 72 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS., afsluttet med integreret kasselås monteret med dobbelte sikkerhedshasper, stemplet GK for Ge-Kå Kaplan, Stockholm 1970. ...

Varenr: 6080851
DKK 40.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
19:58
DKK 29.000
Poul Henningsen PH Loungebord - mahogni
PH Furniture

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering