Kategori  Vurdering
123» ListeGalleri Varer pr. side
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
TYSKE STATER NPD. 2 sider med bla. flere 18 Kr.
TYSKE STATER NPD. 2 sider med bla. flere 18 Kr. Sider med flere gode mærker bl.a. 18 Kr. 1869 (Mi. 23) stemplet, lidt korte takker ellers flot (€2200)
Varenr: 5588762
DKK 1.500 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
13:32:00
DKK 1.300
Ytterfoder
YTTERFODER, Rörstrand, glaserat gods, höjd ca 13, samt 34x20 cm
Varenr: 5590224
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 20-02-2020
14:08:00
Se mere
Kaffekanna silver empire
KAFFEKANNA, silver, empire, troligen Hans Stephan Liljeblad (verksam 1826-1841) Nyköping, godronnerad form, svärtat handtag, tassfötter, höjd ca 20 cm
Varenr: 5590288
DKK 2.833 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 20-02-2020
16:18:00
Se mere
To europæiske hvide lammeskind (2)
2 hvide bøde tykke langhårede Islandske lammeskind med let krøl. Mål ca. 90 x 55 og 78 x 73cm. Stol medfølger ikke Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen. Model foto...
Varenr: 5390020

DKK 1.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
17:22:00
Madens Folkemøde 15.-16. maj 2020 på Engestofte Gods. Med ophold på Den Gamle Gaard Apartemens i Stubberup ved Guldborgsund for 2 personer i Apartment til 4 personer.
Madens Folkemøde bliver noget for hele Maddanmark, over 70 debatter med navne som Adam Price, Mette Blomsterberg, Claus Meyer m.fl, stor kokkeskole for børn, fællesmiddage, madhåndværksscener og et væld af fødevareproducenter og de bedste food trucks fra hele Danmark. I Week-end Ophold får I2 ...
Varenr: 5585740

DKK 2.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-02-2020
18:16:00
NORGE. God lille samling på gamle sider fra stor Europa samling.
NORGE. God lille samling på gamle sider fra stor Europa samling. God lille samling i generel god kvalitet, bl.a. nr. 1 fuldrandet på lille brevstykke, pæn sæt Oskar, Våbentyper, Posthorn osv. Alle sider fotograferet.
Varenr: 5584949
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
18:57:00
BADEN. God side med bl.a. 2 stk 30 Kr begge prøvet.
BADEN. God side med bl.a. 2 stk 30 Kr begge prøvet. Side med mærker i mest pæn kvalitet for området. Skal nævned bl.a. flot stemplet 3 Kr: 142, 6 Kr. med enringsstempel 164, sjældne 2 stk. 30 Kr. signeret Fuchs og Flemming (nuancer?) (Michel 22: €5200) Landpost porto med den ekstrem sjældne 12 ...
Varenr: 5588954
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
19:33:00
THURN og TAXIS. 2 sider fra gammel samling
THURN og TAXIS. 2 sider fra gammel samling Godt besat i pænere kval. end normalt fra dette område. Inkl. gode mærker som 2 stk. stemplet 5 Gr (2 x €320)1859-61 og 10 Gr (€600) og 30 Gr. (€350) michel 41 1 Gr. i 4-blok (€300) mv.
Varenr: 5584932
19:33:00
DKK 1.300
HANNOVER. God side nogen med signering.
HANNOVER. God side nogen med signering. Side med de fleste værdier inkl. nogen signeret og generel god kvalitet. Inkl. flere højværdier god er disse ikke signeret. 4-blokken er nytryk.
Varenr: 5588879
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
19:44:00
DKK 950
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Virginia
Varenr: 5029309

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 20-02-2020
19:45:00
DKK 3.200
Uberti 45 LC #J27023
Revolver, Uberti "Cattleman" i kal. 45 LC. TL 26,5 cm. LL 12 cm. Våbennr. J27023. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Fungerer mekanisk godt. Fremstår med minimalt brugspræg. SKV II våbentilladelse til sortkrudtsskydning kræves.
Varenr: 5586640
DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 20-02-2020
19:48:00
TYSKE STATER SAXEN. God gammel side.
TYSKE STATER SAXEN. God gammel side. Side med divserse. De 2 første mærker er ikke prøvet.
Varenr: 5588524
19:50:00
DKK 850
ØSTRIG. Samling på mange gamle sider med gode udgaver og sæt.
ØSTRIG. Samling på mange gamle sider med gode udgaver og sæt. God samling med flere tidlige udgaver og bedre ubrugte sæt fra 1920'erne især bl.a. Landskaber 1929 komplet osv. Også godt afsnit "BoB"
Varenr: 5588413
19:55:00
DKK 700
TYRKIET. God samling på gamle sider.
TYRKIET. God samling på gamle sider. Spændende samling med bl.a. 3 stk. første udgave, diverse overtryk mv. Foto af alle sider
Varenr: 5588679
20:04:00
FINLAND. Samling (1856-1989) med bl.a. 10 Kop 1856, 1 Mk Roulette osv.
FINLAND. Samling (1856-1989) med bl.a. 10 Kop 1856, 1 Mk Roulette osv. Samlingen udmærker sig især ved den generelle gode mærke kvalitet. Startende med pæn blæk annulleret 10 Kop, 5 Kop (Facit 3C2b) flot farvefrisk med alle takker, 10 Kop (Facit 4C1b) med alle takker og fuld original gummi, 5 ...
Varenr: 5584760
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
20:10:00
DKK 5.000
SCHLESWIG-HOLSTEIN. Side med bl.a nr.1 med uden garanti
SCHLESWIG-HOLSTEIN. Side med bl.a nr.1 med uden garanti. Side med forskellige mærker inkl. nr. 1: 1 S på lille brevstykke (€7000), men muligvis heller ikke ægte, ellers diverse andre inkl. den gode 4 S (Michel 3 €600).
Varenr: 5584917
20:15:00
DKK 1.200
BERGEDORF. God side inkl. 4 S riststemplet signeret ENGEL.
BERGEDORF. God side inkl. 4 S riststemplet signeret ENGEL. God side med flot 4 S med brede marginer, signeret ENGEL (Michel: 5 = €2500), Kun stemplet kvalitet inkl. Bremen 3 Gr. stemplet.
Varenr: 5588935
DKK 2.400 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
20:22:00
DKK 2.800
1 flaske Madeira 1952
1 flaske Madeira 1952. Verdelho Velho Solera 1952. God farve og stand.
Varenr: 5587387
DKK 1.600 DK, Hørsholm, Hammervej 1 20-02-2020
20:29:00
DKK 950
FN Browning pistol model 1922. kal. 7,65.
FN Browning pistol model 1922. kal. 7,65. Våbennummer: 21216. Pl: 11 cm. Tl: 18 cm. Grebsskaller af plast. Fremstår med god mekanik, og aldersrelaterede brugsspor. Forhandler tilladelse påkrævet
Varenr: 5586630
DKK 1.400 DK, Helsingør, Støberivej 20-02-2020
20:29:00
HELGOLAND. Godt besat side, flere med stempel dog ingen garanti.
HELGOLAND. Godt besat side, flere med stempel dog ingen garanti for ægtheden. Se foto.
Varenr: 5588873
DKK < 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
20:36:00
DKK 850
FÆRØERNE. ½ Flyttekasse med bl.a. god samling og postfrisk parti
FÆRØERNE. ½ Flyttekasse med bl.a. god samling og postfrisk parti. God samling med 2/5 Øre på brevstykke med 5 Øre samt på brev, Prov. 1941 komplet sæt, danske mærker med færøriske stempler mv. Samling FDC med både 4-blokke og enkeltmærker i 7 album til 1998, også album med 50 Øre bølgelinie ...
Varenr: 5533186
DKK 5.400 DK, Vejle, Dandyvej 20-02-2020
20:42:00
DKK 1.800
Stig Lindberg
STIG LINDBERG, skål / fat, 4 st, "Reptil", Gustavsberg, vit och blekgul samt ljusgrönglaserat gods, längd 27-32 cm
Varenr: 5590558
DKK 1.770 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-02-2020
10:40:00
Se mere
Bronzeskulptur forestillende Justitia
Figur i patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer h. 23.5 cm. Modelfoto
Varenr: 5506076

DKK 1.300 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-02-2020
16:29:00
DKK 850
Gustaf Möllenborg silverkanna
GUSTAF MÖLLENBORG (1823-1850), kanna, silver, Stockholm 1936, godronnerat liv, invändigt förgylld, höjd 29 cm, vikt 1228 g
Varenr: 5590672
DKK 4.249 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-02-2020
19:10:00
Se mere
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Kentucky
Klassisk udformet Amerikanske Sydstats dobbeltkamret BBQ offset smoker grill, model Kentucky. Om designet; Grillen er bygget omkring selve røgkamrene, som giver rigelig plads til low and slow cooking/smoking, og brændekamret som er forsynet med en kraftig grillrist til direkte grill med høj ...
Varenr: 5029396

DKK 8.000 DK, Odense, Kratholmvej 21-02-2020
20:00:00
2 melerede islandske lammeskind, str. XL
2 islandske lammeskind - lyse melerede. Tyk og blød kvalitet. Bemærk stole medfølger ikke, 105 x 77 cm. og 110 x 72 cm. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er ...
Varenr: 5557232

DKK 1.400 DK, Kolding, Trianglen 21-02-2020
20:47:00
Fleischmann lok och vagnar
FLEISCHMANN LOK OCH VAGNAR, spår Ho, bestående av 5 lok: ellok 1330, 2 st ånglok 1304, diesellok 1381, ånglok 1309, 5 st personvagnar, 6 godsvagnar
Varenr: 5590801
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-02-2020
11:38:00
Se mere
Jardinjär Rörstrand
JARDINJÄR, porslin, Rörstrand, omkring sekelkiftet 1900, signering och stämplad i godset MK, längd ca 40 cm
Varenr: 5590891
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22-02-2020
15:18:00
Se mere
Godycki Cwirko. Motiv med ænder, olie på lærred, cd
Godycki Cwirko (1908-1988). Motiv med ænder, olie på lærred, sign. Godycki Cwirko, dat. 1955. 30x28,5 cm(38x36 cm)
Varenr: 5584865
DKK < 1.000 DK, Kolding, Trianglen 22-02-2020
18:46:00
Sofa, Menu af Iskos-Berlin, model GoDot
Sofa fra Menu, designet af Iskos-Berlin model GoDot. Betrukket i Lilla Hallingal-stof, fra Kvadrat. H. 74 L. 222 D. 82,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor
Varenr: 5530887

DKK 14.000 DK, Helsingør, Støberivej 22-02-2020
18:50:00
123»