Vurdering
   Varer pr. side   7 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Tage Klee, 'Måneskin på Møns klint'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. Måneskin på Møns Klint, digitalprint på alu med en Dibond bagplade. Ingen ramme men monteret med ophæng. Signeret. H. 90 x 60 cm.

Varenr: 6110707

DKK 4.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-12-2021
18:51
Gunnar Bundgaard. Kystparti. cd
Gunnar Bundgaard (1920-2005). Kystparti. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'G. Bundgaard 49'. 49 x 68 (61,5 x 80,5) cm.

Varenr: 6124092
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-12-2021
19:05
DKK 500
Design By Us Harakiri lysekrone
Design By Us

 DKK 40.690,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Christian Larsen. Kystparti med fisker og optrukne både
Christian Larsen (f. 1909-). Kystparti med fisker og optrukne både, olie på plade, sign. Chr. Larsen. 33 x 50 (49 x 65) cm.

Varenr: 6124423
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
18:25
Carlo Hornung-Jensen. Kystparti med udsigt til fyrtårn (cd)
Carlo Hornung-Jensen (1862-1960). Kystparti med udsigt til fyrtårn, olie på plade, signeret C. Hornung Jensen. 25 x 33 (35 x 43) cm.

Varenr: 6124433
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-12-2021
18:26
Johan Neumann. Kystparti fra Samsø med Vesborg fyr
Johan Neumann (1860-1940). Kystparti fra Samsø med Vesborg fyr, olie på lærred, sign. Johan Neumann. 64 x 95 cm (85 x 116 cm). Fremstår med stedvise krakeleringer.

Varenr: 6123274
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 05-12-2021
20:09
DKK 5.000
Johannes Hofmeister. Kystparti med figurer (cd)
Johannes Hofmeister (1914-1990). Kystparti med figurer. Olie på lærred. Sign. JH. 50 x 61 cm (65 x 76 cm).

Varenr: 6119531
DKK 10.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 05-12-2021
20:22
DKK 8.000
Johann Jacob Witte. Kystparti med fiskere på stranden, 1854
Johann Jacob Witte (1816-1894, Tyskland). Kystparti med fiskere på stranden, olie på lærred, sign. J. J. Witte, på bagsiden dateret 1854. 30 x 38 cm (41 x 48 cm). Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer, ganske små / minimale afskalninger.

Varenr: 6073680
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-12-2021
20:04
DKK 6.000