Vurdering
12345...7»   Varer pr. side   190 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Farstrup møbler. Otium lænestol samt skammel (2)
Farstrup møbler. Otium lænestol samt skamme betrukket med gråmeleret uld, stel af bejdset bøgetræ, justerbar ryg og skammel. Sh. 42 cm. Fremstår med få brugsspor. (2)

Varenr: 6098528
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
17:50
Erik Jørgensen. Tre-pers sofa, model EJ-288, lyst møbelstof
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa model EJ-288 fuldtbetrukket med lyst møbelstof, løse hynder med aftageligt hyndebetræk, stel af massivt egetræ, runde ben samt tværpinde. L. 255 cm. Fremstår med lettere brugsspor herunder stedvis smuds, mærke / plet på bagside. Udstillingsmodel.

Varenr: 6097256
DKK 14.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 16-10-2021
18:06
DKK 10.000
Poul Henningsen PH Lounge bord - sort eg
PH Furniture

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Thomas Alken for FDB Møbler. Sofamodul / loungemodul
Thomas Alken for FDB Møbler. Modul betrukket med uld, ben af massiv eg. 135 x 88 x 65 Sh. 35 cm. Et afknækkede ben, medfølger. Udstillingsmodel, fremstår spor efter opbevaring

Varenr: 6098551

DKK 2.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
18:20
DKK 1.200
Thomas Alken for FDB Møbler. Modul betrukket med uld, ben af sort malet eg. 135 x 88 x 65 Sh. 35 cm. Et afknækkede ben, medfølger. Udstillingsmodel, fremstår spor efter opbevaring

Varenr: 6098575

18:21
Thomas Alken for FDB Møbler. Modul betrukket med uld, ben af eg, puder medfølger. 135 x 88 x 65 Sh. 35 cm. Et afknækkede ben, medfølger ikke. Udstillingsmodel, fremstår spor efter opbevaring

Varenr: 6098572

18:22
Børge Mogensen. C. M. Madsen for FDB. Par reoler af egetræ (2)
Børge Mogensen (1914-1972). Par reoler af finéret egetræ med flytbare hylder. Fremstillet hos C. M. Madsen for FDB Møbler. H. 134. B. 122 D. 26 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker. (2)

Varenr: 6098842
DKK 4.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
19:13
DKK 3.200
Nomad DOT modulsofa betrukket møbelstof med stofknapper (6)
Nomad DOT modulsofa, 5-6 personers. betrukket med farvet møbelstof. Ben af sort metal. På ryg er monteret knapper af stof. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: ...

Varenr: 6093135

DKK 12.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
19:30
DKK 9.400
Severin hansen. Sofabord af palisander
Severin Hansen. Sofabord af fineret palisander. H. 50 L. 106 B. 55 cm. Fremstillet hos Haslev Møbler. Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel fra Danmark, bedes man rette henvendelse til myndighederne i det ...

Varenr: 6098858
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
19:33
Poul Henningsen PH Skrivebord - Rød/grønt læder
PH Furniture

 DKK 69.900,00
NYHED LAURITZshop

Ubekendt dansk møbelproducent Teak chatol
Ubekendt dansk møbelproducent Teak chatol. Front med klap bag hvilken skuffer og hylder. To låger og skuffe. B. 94cm, H. 108cm, T. 48/83,5cm. 1970'ernne. Fremstår med brugsspor

Varenr: 6098855
DKK 2.000 DK, Aalborg, Nibevej 16-10-2021
19:35
Thomas Alken for FDB Møbler. Sofamodul / loungemodul(2)
Thomas Alken for FDB Møbler. 2 moduler med stel af egetræ, malet sort, betrukket med uldstof. 90 x 88x64 og Sh:35 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor. Et ben pr modul er knækket, disse medfølger ikke løst . Puder medfølger ikke. (2)

Varenr: 6098566

DKK 1.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
19:42
Sofabord, palisander, 1960'erne, BC Møbler
Sofabord af fineret palisander med koniske ben. Fremstillet hos BC møbler. Udtræksplade med sort formica. L. 165 B. 60 H. 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 6092168
DKK 1.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2021
19:43
DKK 850
Henning Kjærnulf. Armstol
Henning Kjærnulf. Armestol af massivt egetræ, sæde betrukket med cognacfarvet læder. Fremstillet hos EG Møbler. 1960/70'erne. H 97 cm. Sh 44 cm. Fremstår nypolstret ved professionel møbelpolstrer med cognac farvet anilin læder

Varenr: 6096194
DKK 3.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
19:49
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float,
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float . Trepersoners sofa sammensat af tre moduler, betrukket med Gråt møbelstof og knapper med natur-farvet læder i ryg. Designer Emil Lagoni Valbak, har vundet flere priser, bl.a. Danish Entrepreneurship Award - DesignTalent 2015. Emil, ...

Varenr: 6081423

DKK 8.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
19:50
DKK 5.600
Hans Olsen. Sofabord, Riopalisander

Varenr: 5991387
DKK 5.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-10-2021
19:54
Severin Hansen. Lampebord af teak med magasinhylde
Severin Hansen. Lampebord af fineret teak med magasinhylde, fremstillet hos Haslev Møbler. H 51, 59 x 36 cm. Alm. brugsspor.

Varenr: 6092189
DKK 2.400 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-10-2021
20:07
DKK 1.800
Severin Hansen. Et sidebord i teak, model 34 A
Severin Hansen. Et sidebord i teak, model 34 A. Med underliggende hylde af flet. B. 57 cm, H. 52 cm, D. 33 cm. Fremstilllet af Haslev Møbler, model 34 A med mærkat herfra. Fremstår med lette brugsspor, enkelte defekter på flet.

Varenr: 6096889
DKK 5.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2021
20:45
Poul Henningsen PH Loungebord - lys eg
PH Furniture

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float . Trepersoners sofa sammensat af tre moduler, betrukket med Gråt møbelstof og knapper med natur-farvet læder i ryg. Designer Emil Lagoni Valbak, har vundet flere priser, bl.a. Danish Entrepreneurship Award - DesignTalent 2015. Emil,...

Varenr: 6024825

20:51
DKK 5.600
Børge Mogensen. Et sæt på seks 'Folkestole', shakerstole/ spisestole, model J39 (6)
Børge Mogensen (1914-1972). Seks 'Folkestole' af massivt bøgetræ, sæder med flettet papirgarn. Fremstillet hos FDB Møbler, model J39. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, enkelte pletter på flet. (6)

Varenr: 6096576
DKK 18.000 DK, Vejle, Dandyvej 16-10-2021
20:53
DKK 13.000
Stofa møbler. Skrivepult, kirsebærtræ
Stofa møbler. Skrivepult af massivt kirsebærtræ, skråtstillede skriveklap med ilagt sort skind, herunder rum og skuffe. 2000-tallet. H. 120 B. 72 D. 52 cm. Fremstår med brugsspor, mærker i træ.

Varenr: 6099444
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-10-2021
08:40
Dansk møbelproducent 1960-erne. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ.
Dansk møbelproducent 1960-erne. Fritstående skrivebord af fineret teaktræ, front med seks skuffer, bagside med større rum. H. 75. B. 135. D. 73 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor og mærker.

Varenr: 6099413
DKK 2.600 DK, Vejle, Dandyvej 17-10-2021
10:33
DKK 1.800
Boris Berlin for Wendelbo. Cornet loungechair.
Wendelbo. Cornet loungechair fuldpolstret med gråt møbelstof 'Cura col. 60112', på ben af pulverlakeret stål. Mål : 80/82/ h77 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varenr: 6025455

DKK 6.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
11:02
DKK 4.400
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair'
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Fiber Lounge chair' Skal af fiberkomposit polstret med gråt møbelstof , af lakeret stål. H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor.

Varenr: 6036247

DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
11:14
Iskos-Berlin for Muuto. Seks armstole model 'Fiber Armchair' swivel. (6)
Iskos-Berlin for Muuto. Seks Fiber armchair swivel. Sæde betrukket med rødt møbelstof på grålakeret stel med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller. (6)

Varenr: 6045500

DKK 9.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
11:24
DKK 6.000
Madsen & Schubel. Hvilestol, model MS68.
Madsen & Schubell. Hvilestol betrukket med gråt stof, aftagelige hynder betrukket med dybdehæftninger. Drejeligt stel med vippefunktion. Fremstillet hos Nielaus & Jeki møbler. Model MS68. Fremstår med samt pletter.

Varenr: 6095767
DKK 2.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2021
11:27
DKK 1.200
Poul Henningsen PH Loungebord - mahogni
PH Furniture

 DKK 16.900,00
NYHED LAURITZshop

Marte Frøystad for BruunMunch - Tosom chair
Marte Frøystad for BruunMunch - Tosom chair betrukket med gråt stof, stel af sort pulverlakeret stål. B. 112 Sh. ca. 40 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor. Formgivet af Marte Frøystad. Marte Frøystad er en ung norsk designer, med en kandidatgrad i Design fra Oslo National Academy of the ...

Varenr: 6041170
DKK 8.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2021
12:21
DKK 5.000
Erik Jørgensen. Tre-pers. sofa model EJ-288 fuldtbetrukket med lyst møbelstof, løse hynder med aftageligt hyndebetræk, stel af massivt egetræ, runde ben samt tværpinde. L. 255 cm. Fremstår med lettere brugsspor herunder stedvis smuds. Udstillingsmodel.

Varenr: 6097263
DKK 14.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 17-10-2021
15:26
DKK 10.000
Living&more Lænestol med skammel. Model Agnes. (2)
Living&more Lænestol med skammel betrukket med møbelstof samt ben af træ. Model Agnes. Modelfoto. Udstillingsmodel nedpakket i brudt original emballage.

Varenr: 6099999

DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2021
15:48
Christian Hvidt for Søborg Møbler. Skrivebord, elmetræ
Christian Hvidt. Skrivebord af massivt og fineret elmetræ, justerbar hylde. Fremstillet hos Søborg Møbler. H. 73 L. 90 B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte uoriginale skruer i træ.

Varenr: 6100063
16:40
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa.
365° North for Wendelbo. Blade 2 pers. sofa betrukket med gråt møbelstof 'Baleno col.2' Mål 180 X 95 cm H.71 cm. Medfølgende tre puder i assorterede farver. Nedpakket i original emballage. Vejl-udsalgspris med puder 21.995,-

Varenr: 6060917

DKK 14.000 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2021
17:52
DKK 10.000
Vilhelm Wohlert for Søborg Møbler. Fire stole model 402 af egetræ. (4)
Vilhelm Wohlert 1920-2007. Fire stole model 402 med stel af egetræ, sæder med org. stof. Designet 1958. Fremstillet af Søborg Møbelfabrik. Litteratur: Mobilia 1959. H. 75 cm B. 54 cm. Sh 42 cm Fremstår med aldersrelateret brugsspor samt et defekt stol med reparation under sæde. (4)

Varenr: 6098749
DKK 3.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 17-10-2021
18:12
12345...7»