Vurdering
12»   Varer pr. side   38 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Mika Tolvanen, 'Visu Lounge Chair', loungestol
Mika Tolvanen for Muuto stole, Model 'Visu Lounge Chair' Stående på grå laseret asketræs ben. Sæde med skål af træfiner betrukket i perforeret mikrofiber. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5537469

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
14:22
Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel. (4)
Fire stk. Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel. Sæde af lys gråmeleret stof fra Kvadrat(Remix 123) med grå ben på drejefod, monteret med hjul. H. 77 cm, B. 54,5 cm, SH. 46 cm. Udleveres i original emballage, bestående af 4 kasser. (4)

Varenr: 5487867

DKK 10.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
14:27
DKK 500
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord
Mika Tolvanen for Muuto. 'Base Table' spisebord. Bordplade af krydsfiner, med laminat/finer på toppen, hvidlakeret aluminiumsstel. H. 73 L. 160 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5494607

DKK 4.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
14:27
Anderssen & Voll for Muuto, Studio Rest, 1,5-personers sofa
Anderssen & Voll for Muuto, Model 'Studio rest', 1.5-personers sofa betrukket i 'Fiord 961' møbelstof Stående på egetræs ben. Mål: H. 72 L. 160 D. 87 cm. Modelfoto. Vejl. udsalgspris kr. 20.995,- Leveres i original indpakning. OBS FARVEN ER MERE GRØN EN GRÅ Se sidste foto i fuld overbelysning

Varenr: 5675950

DKK 13.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
14:32
DKK 500
Anderssen & Voll. Outline Studio sofa, Sherry imiteret læder.
Anderssen & Voll for Muuto. Sofa, model 'Outline Studio'. betrukket med Sherry farvet imiteret læder stående på sorlakeret metal ben. Mål: H. 71 L. 140 cm. Udstillingsmodel Vejl. udsalgspris kr. 19.995,-

Varenr: 5683715

14:32
DKK 500
Iskos-Berlin. Muuto, armstole model 'Fiber Armchair'(2)
To stk. Iskos-Berlin Muuto, armstole model 'Fiber Armchair' Stel af lakeret træben, sæde af grålaceret fiber-komposit skål H. 77 B. 54.5 D. 56 SH. 46 cm Udstillingsmodel.

Varenr: 5220248

17:38
Søren Rose for Muuto. Skænk model 'Reflect Sideboard' af egetræ
Søren Rose for Muuto. Skænk af egetræ. Front med to låger samt skuffer. Fineret korpus, massive fronter. Designet af Søren Rose for Muuto i 2011. H. 70 D. 45 L. 180 cm. Udstillingsmodel. Defekt ben, samt mindre afslag

Varenr: 5686900

DKK 15.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
18:23
DKK 450
Mika Tolvananen for Muuto. Højt bord, model Base Table
Mika Tolvananen for Muuto. Højt bord, model Base Table, lamineret bord plade med sort overflade, stel af sort pulverlakeret metal. H. 95 L. 190 B. 85 cm. Udstillingsmodel, fremstår med ridser, taperester, enkelte stød på kanter.

Varenr: 5672115

18:33
Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel. (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel. Sæde af lys gråmeleret stof fra Kvadrat(Remix 123) med grå ben på drejefod, monteret med hjul. H. 77 cm, B. 54,5 cm, SH. 46 cm. Udleveres i original emballage, bestående af 2 kasser. (2)

Varenr: 5487868

18:38
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk, model Linear Steel Bench
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk i vejrresistent sort pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 46 L. 170 B. 39 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5708537

19:17
DKK 950
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk i vejrresistent hvid pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 46 L. 170 B. 39 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5708526

19:18
DKK 450
Thomas Bentzen for Muuto. Bord, model Linear Steel Table
Thomas Bentzen for Muuto. Bord i vejrresistent sort pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 75 L. 140 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5708740

19:19
Thomas Bentzen for Muuto. Bord i vejrresistent hvid pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 75 L. 140 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5708766

19:20
Thomas Bentzen for Muuto. Bord i vejrresistent hvid pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 75 L. 200 B. 80 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5708775

19:20
DKK 1.200
Iskos-Berlin, 'Fiber Bar Stool - Tube Base' Barstole (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto Barstol, model Fiber Bar Stool. Stel af lakeret metal, sæde og ryg af fiberkomposit, betrykket med Cognac farvet læder. H. 97,5 B. 42.5 D. 44,5 SH. 75 cm. Udstillingsmodel. En stol mangler dub under ene ben (2)

Varenr: 5658903

DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 11-07-2020
19:49
DKK 4.200
Anderssen & Voll for Muuto, Compose, 2-personers sofa
Anderssen & Voll for Muuto. to-personers sofa, model 'Compose'. betrukket med møbelstof 'Wooly Navy 1007' stående på egetræs ben. Mål: H. 69 D. 94 L. 200 cm. Leveres i original indpakning. Vejl. udsalgspris kr. 15.995,-

Varenr: 5666631

19:51
Mika Tolvanen for Muuto. Fire stole, model Visu chair - sled base (4)
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole / stabelstole, model 'Visu chair - Sled base', skal af formbøjet sortlaseret askefiner, monteret med medeben af pulverlakeret sort stål. H. 77 B. 48 Sh. ca. 44 cm. Udstillingsmodeller, ridser og mærker kan forekomme. (4) Modelfoto.

Varenr: 5388575

19:57
DKK 3.200

Varenr: 5487869

20:20
DKK 4.200
Thomas Bentzen for Muuto. Bænk i vejrresistent hvid pulverlakering på stålben, top er galvaniseret og herefter pulverlakeret, ligeledes vejrresistent. Velegnet til udendørs brug. Mål: H. 46 L. 110 B. 39 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto.

Varenr: 5706511

DKK 3.000 DK, Helsingør, Støberivej 12-07-2020
19:09
Thomas Bentzen. Armstol, model Cover Lounge Chair
Thomas Bentzen. Armstol med sæde og kopstykke af formbøjet fineret grålaseret egetræ, stel af massivt grålaseret egetræ. Fremstillet hos Muuto, model Cover Lounge Chair. Udleveres i original emballage bestående af kasse.

Varenr: 5635510

DKK 5.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 12-07-2020
20:42
Muuto. Anderssen & Voll. 'Outline'. hjørnesofa, Remix 873
Anderssen & Voll for Muuto. Hjørnesofa, model 'Outline'. betrukket med kongeblå møbelstof fra Kvadrat ' Remix 873'.: L. 255x255 cm, D: 84 cm, H: 71 cm, SH: 40 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5708531

DKK 25.000 DK, Helsingør, Støberivej 13-07-2020
19:55
DKK 12.500
Muuto. Anderssen & Voll. 'Outline'. hjørnesofa, Remix 133
Anderssen & Voll for Muuto. Hjørnesofa, model 'Outline'. betrukket med gråmeleret møbelstof fra Kvadrat ' Remix 133'.: L. 255x255 cm, D: 84 cm, H: 71 cm, SH: 40 cm. Udstillingsmodel.

Varenr: 5708543

20:30
DKK 13.000
Par Iskos-Berlin for Muuto. Stole, model Fiber (2)
Par Iskos-Berlin for Muuto. Stole med skal af genanvendelig plast. Stel af medeben i pulverlakeret stål. Siddehøjde 45 cm. Fremstillet for Muuto. Model Fiber. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale brugsspor. (2)

Varenr: 5681476

DKK 3.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-07-2020
20:45
Par Iskos-Berlin for Muuto. Fiber armchair swivel (2)
Par Iskos-Berlin for Muuto. Fiber armchair swivel. Sæde af rødt komposit materiale på rødt stel samt sort komposit materiale på sort stel begge med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodel (2)

Varenr: 5681518

DKK 5.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-07-2020
20:45
DKK 1.300
Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber armchair swivel. Sæde af formbøjet rødt komposit materiale, rødlakeret ben af metal på drejefod. H. 77 cm. B. 54,5 cm. SH. 46 cm. Udstillingsmodel. (2)

Varenr: 5635900

20:46
To Mika Tolvanen, 'Visu Lounge Chair', Stole (2)
To stk. Mika Tolvanen for Muuto stole, Model 'Visu Lounge Chair' stående op lys olivengrøn laseret asketræs ben. Sæde med skål af træfiner ligeledes lys olivengrøn asketræs finer. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel (2)

Varenr: 5667026

DKK 8.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 13-07-2020
20:46
Par David Geckeler. Tegnet for Muuto (2)
Par David Geckeler. Tegnet for Muuto. To spisestole Model Nerd. Ben af massiv grålaseret ask. ryg samt sæde af grålaseret aske finér. Sh. 47 cm. Udstillingsmodel, fremstår med få håndteringsspor (2)

Varenr: 5681499

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 14-07-2020
20:38
Tre kontorstole / spisestuestole' Iskos-Berlin for Muuto
Tre kontorstole / spisestuestole' fra Iskos-Berlin for Muuto, Model 'Fiber Side Chair - Swivel w. castors' Sædeskål af fiber komposit, betrukket med oliven grøn 'Remix' stof stående på 'swivel' stel med hjul. H. 77 B. 49,5 D. 53 SH. 46 cm.

Varenr: 5687279

DKK 8.200 DK, Hørsholm, Hammervej 1 14-07-2020
20:45

Varenr: 5388573

DKK 5.000 DK, Helsingør, Støberivej 15-07-2020
13:38
Par Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber side chair swivel. (2)
To stk. Iskos-Berlin, for Muuto. Fiber side chair swivel. Sæde af fiberkomposit med ben på drejefod. En lys grøn samt en Grå. H. 77 cm, B. 47 cm, SH. 46 cm. Udstillingsmodel (2)

Varenr: 5687305

DKK 4.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 15-07-2020
20:35
12»