Vurdering
   Varer pr. side   2 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ubekendt maler. Orientalsk rytter på araberhest
Ubekendt maler. Orientalsk rytter på araberhest, olie på lærred, usign. Lærredet er ikke opspændt på blændramme, monteret i ramme. 175 x 143 cm (179 x 147 cm). Fremstår med afskalninger og enkelte reparationer.

Varenr: 6037182
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
09:24
Stor bronzevase med drager, Kina eller Japan, 1800-tallet
Stor vase af bronze, udsmykket på korpus med to drager, der jager den brændende perle, på halsen et kinesisk tegn. Kina eller Japan. H. 49 cm. Vægt 12,8 kg. Fremstår med aldersrelateret patina.

Varenr: 6040371
DKK 8.000 DK, Vejle, Dandyvej 04-08-2021
20:28
Poul Henningsen PH Øksebord med hvid lampe - lys eg/hvid bordplade
PH Furniture

 DKK 27.895,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering