Vurdering
   Varer pr. side   3 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Perlekæde m/ guldlås i 14 kt i form af dragehoved m/ rubiner
Vintage halskæde af ferskvands kulturperler bundet med knuder ml. hver, monteret med lås i form af dragehoved i 14 kt guld med to små rubiner, L. 96 cm. Lås har sikkerhedshaspe, men ikke beregnet til at åbne. Stemplet 14 kt/585. Perler med vækst- og slidmærker/ fremstår med brugspræg. Perlekæde ...

Varenr: 6087228
DKK 1.300 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-10-2021
15:17
Ubekendt maler. Orientalsk rytter på araberhest
Ubekendt maler. Orientalsk rytter på araberhest, olie på lærred, usign. Lærredet er ikke opspændt på blændramme, monteret i ramme. 175 x 143 cm (179 x 147 cm). Fremstår med afskalninger og enkelte reparationer.

Varenr: 6037182
DKK 20.000 DK, Vejle, Dandyvej 24-10-2021
20:54
DKK 14.500
Reflections Copenhagen Ophelia fyrfadsstage
Reflections Copenhagen

 DKK 900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Kinesisk Jadekunst. Figur af grøn jade i form af Chilong drage, tidligere hidrørerende Prins Henriks samling
Kinesisk Jadekunst. Figur af grøn jade i form af Chilong drage. Vægt 2.000 gram. Længde 19 cm. Denne vare er hidrørende Prins Henriks samling af jade og afrikanske effekter solgt i 2019-2020.Større samling på auktion, nu er det muligt at erhverve sig kinesisk og afrikansk kunst, tidligere ...

Varenr: 6091198
DKK 18.000 DK, Odense, Kratholmvej 27-10-2021
18:57
DKK 12.000