Vurdering
Mine søgeagenter   Gem liste   Opret søgeagent
   Varer pr. side   9 resultater Liste Galleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Ruth Søndergaard. 'Farisær'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'Farisær', mixed media (akryl, læder, trykknapper og lynlås) på lærred, på blændrammen sign. og dateret 2015. 60 x 60 cm (61 x 61 cm). Værket er lavet med en gammel tegnebog. Falskhedens gule farve omkranser lynlåsen, som er af nylon, hvor resten er læder.

Varenr: 6145080
DKK 2.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2022
20:43
Ruth Søndergaard. 'Lyset'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'Lyset', akryl og perler på lærred, sign. RS samt på blændrammen sign. og dateret 2012. 60 x 60 cm. Uden ramme.

Varenr: 6145081
20:48
Poul Henningsen PH Den Store Kommode - sort eg
PH Furniture

 DKK 32.900,00
NYHED LAURITZshop

Køb eksklusivt design til faste priser med fri levering

Ruth Søndergaard. 'Væverens forvandling'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'Væverens forvandling', akryl og stof (vævet af kunstneren selv) på lærred, på blændrammen sign. og dateret 2017. 100 x 100 cm. Uden ramme.

Varenr: 6144601
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2022
20:53
Ruth Søndergaard. 'Gang i hjulene'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'Gang i hjulene', mixed media (akryl, stof og ældre tapet) på lærred, sign. RS samt på blændrammen sign. og dateret 2012. 130 x 90 cm. Uden ramme. Værket fik prisen som Årets kunstværk 2016 i Tørring-Uldum kunstforenings årlige censurerede udstilling.

Varenr: 6144605
20:58
Ruth Søndergaard. 'S.M.'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'S.M.', mixed media (akryl, stof og ældre broderi) på lærred, på blændrammen sign. og dateret 2016. 60 x 50 cm (61 x 51 cm).

Varenr: 6145083
21:03
Ruth Søndergaard. 'Prik på vandring'
Ruth Søndergaard (f. 1960). 'Prik på vandring', akryl på lærred, på blændrammen sign. Ruth Søndergaard. 150 x 120 cm. Uden ramme.

Varenr: 6144606
DKK 7.000 DK, Vejle, Dandyvej 23-01-2022
21:08
DKK 5.000
Jens Søndergaard (cd). Tre modelstudier, bly på papir
Jens Søndergaard (1895 - 1957). Tre modelstudier, 1 stk. Sign. Jens S. 2/12-38. 39 x 20 cm. 1 stk dateret 23/3-30. 28 x 19 cm. 1 stk usigneret. 39 x 21 cm. Alle sat i samme ramme 54 x 78cm.

Varenr: 6148332
DKK 2.000 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-01-2022
19:25
Jens Søndergaard, motiv med heste , olie på lærred (cd)
Jens Søndergaard (1895-1957). Motiv med heste, olie på lærred, signeret på bagsiden samt påstemplet 'Udstillet i Kunstforeningen 1945'. H.68 x 89 cm (71 x 92,5 cm) Et par lange krakeleringer.

Varenr: 6149287
DKK 30.000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-01-2022
20:15
DKK 15.000
Design By Us Punk Deluxe bordlampe
Design By Us

 DKK 4.790,00
NYHED LAURITZshop

Rundvisning: Chr.borg bag murene med Søren Søndergaard - til fordel for Danmarks Indsamling 2022
Bemærk: Denne vare er en oplevelse og kan derfor ikke fortrydes. Rundvisning: Chr.borg bag murene med Søren Søndergaard. Antal: Op til 10 personer Sted: Christiansborg Varighed: Op til 2 timer - ugedag og tidspunkt fleksibelt. Bemærk: Oplevelsen skal anvendes inden 4. juni 2023. ...

Varenr: 6140800
DKK 2.000 DK, Herlev, Dynamovej 29-01-2022
22:24