Vurdering
1234»   Varer pr. side   110 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Hay Loop, sengeramme med Jensen Madras
Hay. Loop Bed, 1 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil en Jensen madras. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme.Sengerammer kan forekomme at være adskilt.

Varenr: 5623830
DKK 1.400 DK, Odense, Kratholmvej 03-04-2020
09:07
Børge Mogensen soffa modellnr. 2213
BØRGE MOGENSEN, soffa, modellnr. 2213, Fredericia Stolefabrik, Danmark, tresitsig, klädsel i brunt skinn, ben av bok, sitthöjd 42, längd 220 cm

Varenr: 5631076
DKK 10.309 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 03-04-2020
13:26
Se mere

Varenr: 5623612
16:01
Hay Loop dobbelt seng med 2 Jensen madrasser, samt et May, sengetæppe / bedcover
Hay Loop dobbelt sengeramme, dertil 2 Jensen madrasser, i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Samt et Hay May Bed Cover/ sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor. Bemærk at ...

Varenr: 5538383
DKK 3.000 DK, Odense, Kratholmvej 03-04-2020
16:20
Pottskåp
POTTSKÅP, omkring 1800, sengustavianskt, räfflade dörrar, bemålat, smiedsbeslag, höjd ca 67, 48x32 cm

Varenr: 5631177
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 03-04-2020
17:12
Se mere
Trip Trap. Et par sengeborde af teaktræ (2)
Trip Trap. Et par sengeborde af teaktræ. Front med buet top samt hylde. H. 54 cm. B. 58 cm. D. 38 cm. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. (2)

Varenr: 5555647
DKK < 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 03-04-2020
18:59
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder
Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Luka Design, Kingsize dobbeltseng med to stk. Latex puder. Sengen måler 180x200cm. Topmadras med 5 cm. memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896 stk. 18 cm. høje pocket fjedre med 5 zoner. Liggehøjde 61 cm. Sengen ...

Varenr: 4889053

DKK 6.400 DK, Odense, Kratholmvej 03-04-2020
19:00
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld.
Damask Collection. Sort sengelinned i egyptisk bomuld. Et sæt bestående af ialt 2 x dynebetræk samt 2 x pudebetræk. Mål: L. 200. B. 140 cm. (4)

Varenr: 5560430

19:16
Bertil Fridhagen soffgrupp
BERTIL FRIDHAGEN, soffgrupp (3 dlr) 1900-talets andra hälft, för Bröderna Andersson, bestående av 1 soffa och 1-par fåtöljer, betsat lövträ samt stoppade och djuphäftad textil i ljusblå plysch, sitthöjd ca 45, soffans längd 185 cm

Varenr: 5631305
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 03-04-2020
20:38
Se mere
Furninova soffa svart skinn
FURNINOVA, soffa modell "Tireno", 2000-tal, etikettmärkt furninova, klädd i svart skinn, längd ca 200, djup ca 100, rygghöjd ca 68 cm

Varenr: 5631333
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 03-04-2020
21:24
Se mere
Par sengeborde/sideborde, genbrugstræ (2)
To stk. Natborde/sideborde udført i genbrugstræ, med rester af bemaling. H. 53 B. 50 D. 45 cm. Front med skuffe og hylde. (2)

Varenr: 5346096

DKK 4.400 DK, Helsingør, Støberivej 04-04-2020
14:57
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder.
Luka Design dobbeltseng størrelse 180x200cm. med 2stk. Latex puder. Topmadras med 5cm. Memory skum behandlet med aloe vera. Madrassen er med 896stk. 18cm høje pocket fjedre med 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61cm.

Varenr: 5426638

DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-04-2020
15:20
DKK 500
Dansk møbelproducent. Par senge, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent. Par senge af fineret og massivt teaktræ, tilspidsede ben. 1960'erne. 185 x 90 cm. Fremstår med brugsspor og uden madrasser. (2)

Varenr: 5631451
DKK 1.200 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-04-2020
16:23
DKK 450
Entrékommode, standerlampe, samt sengebord af teak (3)
Entrékommode med 3 skuffer, standerlampe med skærm, samt sengebord af fineret teak, bordstel af jern, Kommode: H. 65 cm. L. 64 cm. B. 30 cm. Lampe med skærm H. 168 cm. Bord: H. 75 cm. L. 63 cm. B. 39 cm. Fremstår med brugsspor, mærker på bord samt flere afslag på kommode. (3)

Varenr: 5630852
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-04-2020
16:31
Stolar 4 st
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, sengustaviansk stil, vitbemålade med detaljer i mässing, sitsar och ryggbricka klädda med blårandig textil, rygghöjd ca 91, bredd ca 44 cm

Varenr: 5630196
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 04-04-2020
16:50
Se mere
Matgrupp 1900-talets första hälft
MATGRUPP, 1900-talets första hälft, lackerad samt bemålad, sitsarna i beige tyg, bestående av: 1 klaffbord (höjd ca 64, 84-124x52 cm), soffa (sitthöjd ca 44, bredd ca 118 cm) samt 2 karmstolar (sitthöjd ca 42 cm)

Varenr: 5630207
17:16
Se mere
Doppelbett mit Matratze, neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Matratze mittlere Härte. Das Bett wurde für High Quality - Hotels. Neu (3).

Varenr: 5594678

DKK 1.118 DE, Hamburg, Große Elbstraße 04-04-2020
18:07
DKK 968
Doppelbett, neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Matratze mittlere Härte. Das Bett wurde für High Quality - Hotels gefertigt. Neu.

Varenr: 5594625

18:08
DKK 820
Doppelbett mit Matratze, neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Neuwertig.

Varenr: 5594623

18:10
DKK 820
Doppelbett mit Matratze, neu.

Varenr: 5594619

18:12
DKK 820
Doppelbett mit Matratze, neu.
Doppelbett bestehend aus zwei separaten Boxspringbetten (Maße ca. 90 x 200 cm) und zwei Kopfteile. Mit Matratze und Matratzenauflage bei. Der Kopfteil aus Hartholz und festen, gewebten Wollstoff in grau. Es werden eine grössere Menge von diesen Betten versteigert.

Varenr: 5594586
18:12
DKK 820
Peter J. Lassen. Montana sengebord, model 6262, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana sengebord, model 6262, der er med et åbent rum samt en skuffe. Skuffen er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger...

Varenr: 5631411
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 04-04-2020
18:44
DKK 500
Jens Jakob Bregnø samt P. Ipsens Enke figurer (2)
Jens Jakob Bregnø. Stående dreng med fad, sandsten, sign. monogram JJB 1939, H. 28 cm. samt P. Ipsens Enke figur nr. 959. Stående dreng fremstår med reparation ved fødder. (2)

Varenr: 5629446
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-04-2020
18:50
DKK 500
Hay May, 2 sengetæpper / bedcovers (2)
Hay May Bed Cover. 2 sengetæpper af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Fremstår med små brugsspor samt smudspletter. Bemærk at senge medfølger ikke, her er kun tale om 2 sengetæpper. Modelfotos. (2)

Varenr: 5631517
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-04-2020
19:13
Parti med 10 enkelte topmadrasser (10)
Part med 10 enkelte topmadrasser. Fremstår med varierende brugsspor. (10)

Varenr: 5608416
19:36
Ronan & Erwan Bouroullec soffa för Hay
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "Can" 2-sistssoffa, Hay, samtida, ram i svart pulverlackat stål, kanvas, textilklädsel,, sitthöjd ca 40, bredd 172 cm . . Ingår i temaauktione Möbeldesign

Varenr: 5630318
DKK 3.436 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 04-04-2020
19:48
Se mere
Luka Design, Kingsize Continental 180 dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina
Luka Design, Kingsize Continental dobbeltseng med gavl samt sideborde, model Regina, polstret med sort Inara 100 uldstof. Lidt om selve konstruktionen af sengen. Topmadras: 6 cm tyk topmadras består af 100% T28 memoryskum, som har ekstra trykaflastende egenskaber. Et ekstra lag med fibervat ...

Varenr: 5554693

DKK 12.000 DK, Odense, Kratholmvej 04-04-2020
Hans J. Wegner. Fritstående reolsystem, model RY-100
Hans J Wegner. Fritstående reolsystem af fineret teak. bestående af 3 skabsmoduler med skydelåger, skabsmodul med nedfaldsklap og lampe, hylder m.v. Fremstillet af Ry Møbler, modle RY-100 Usamlet, Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5620387
DKK 8.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-04-2020
20:32
DKK 5.200
Hans J. Wegner. Par indbygningssenge / reolmodul model RY-100 (2)
Hans J. Wegner. Par indbygningssenge af fineret teaktræ, front med to nedfældige senge, 1960'erne. Fremstillet hos Ry Møbler. H. 206 B. 180 cm, D. 36 cm., udslået D. 210 cm. . MANGLER MÅL

Varenr: 5620392
DKK 15.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-04-2020
20:43
DKK 8.200
Soffa Morrison
JASPER MORRISON, "Soft Modular Sofa", soffa med divan, Vitra, formgivningsår 2016, brun läderklädsel, soffans mått höjd ca 65, 320x90, sitthöjd 35, divanens mått 35, 88x65 cm

Varenr: 5632003
DKK 13.745 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 05-04-2020
10:44
Se mere