Vurdering
   Varer pr. side   29 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Minkpäls
MINKPÄLS, brun, Sagamink, 1 knapp samt knäppning med hakar, längd ca 125 cm

Varenr: 5771148
DKK 2.168 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 18-09-2020
19:04
Se mere
Baum Und Pferdgarten lang frakke (str. 38) - til fordel for Ladies Affairs og Støt Brysterne
Baum Und Pferdgarten - Lang figursyet og taljeret frakke med med puf-effekt ved skuldrene og ternede detaljer. Fuldt foret med todelt revers, to lommer foran og knaplukning. Str. 38. Vejl. udsalgspris 2.499 kr. Denne vare er en del af velgørenhedsauktionen til fordel for organisationen ...

Varenr: 5764342
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2020
20:30
DKK 850
Burberry, stor skuldertaske i brun
Burberry, stor skuldertaske i brun. Udført i brunt læder, med hardware af forgyldt metal. Tasken er med metal plakette til front, samt dvs. pyntenitter og ringe. Lukning med lynlås. Indvendigt med klassisk house check foer, et stort rum samt 3 sidelommer hvoraf et er med lynlås. Dustbag ...

Varenr: 5533160
DKK 4.800 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2020
20:31
DKK 1.200
Mélange De Luxe 2 x maxi t-shirts (str S/M) - til fordel for Ladies Affairs og Støt Brysterne
MÉLANGE DE LUXE - 2 x maxi t-shirts broderet med perler fra House of Mua Mua i størrelse S/M. Vejl. udsalgsværdi 2.998 kr. Denne vare er en del af velgørenhedsauktionen til fordel for organisationen Ladies Affair og Støt Brysterne. Se og byd på alle varerne her. Alle indtægter ...

Varenr: 5771692
DKK 1.700 DK, Herlev, Dynamovej 18-09-2020
21:00
Bälte Celine
CELINE, bälte, skinn, förgyllt spänne, längd 90, storlek 75

Varenr: 5771232
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 18-09-2020
21:50
Se mere
Roland VS-880. Digital studio workstation.(3)
Roland VS-880. Digital studio workstation. Manual og ledning medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(3) Denne vare er en del af temaauktionen over elektriske og traditionelle instrumenter og tilbehør fra reparatøren Laur’s samling og det nyligt lukkede ...

Varenr: 5760426
DKK 1.000 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2020
12:55
DKK 450
Oscar de la Renta kjoldress
OSCAR DE LA RENTA, kjoldress, bomull, storlek 6 (US), jackans rygglängd 55 cm, ärmlängd 42 cm, kjolens längd 57, midja 70 cm.

Varenr: 5771300
DKK 1.118 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 19-09-2020
13:36
Se mere
Eveböfoss Jakke, norsk, rød og sort uld, str. 42
Eveböfoss Norsk jakke af rød og sort uld, kantet med vævede kantebånd, samt trenche-lukning. Brystmål 106 cm. Indvendigt ærmemål ca. 38 cm. Små brugsspor, samt lette udsprødninger på syninger i foeret.

Varenr: 5758051
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 20-09-2020
15:56
Ginger docka med tillbehör
GINGER DOCKA, 1950-tal, dessutom en stor mängd kläder, skor, väskor, stumpor, hattar mm, dessutom medöljer, koffert, 2 st garderober, byrå, säng, 2 stolar, sängbord

Varenr: 5773249
DKK 1.445 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 20-09-2020
17:06
Se mere
Chanel Gabrielle hobo bag
CHANEL, "Gabrielle hobo bag", axelremsväska i quiltat svart lammskinn, metallbeslag i patinerad samt guldfärgad metall, dubbla axelremskedjor med inträtt skinnband, invändigt fodrad i vinröd textil, tre fack, varav ett med dragkedja, märkt "CHANEL MADE IN ITALY" samt numrerad, längd 30 cm, höjd 24 cm, bredd 10 cm, certifikat, dustbag, samt originalkartong medföljer.

Varenr: 5773294
DKK 20.233 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20-09-2020
18:09
Se mere
Vertigo kavaj
VERTIGO, kavaj, ullblandning, pälskrage, storlek S, rygglängd 60 cm, ärmlängd 42 cm.

Varenr: 5773329
DKK < 1.000 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 20-09-2020
19:02
Se mere
Chanel Mini Flap Bag
CHANEL, axelremsväska, Mini Flap Bag, svart quiltat lammskinn med monogramprytt lås i vitmetall samt axelremskedja i vitmetall med inträtt skinnband, baksida med ficka samt två fack invändigt, varav ett med dragkedja, märkt "CHANEL MADE IN FRANCE" samt numrerad, längd 20, höjd 12, bredd 6 cm, certifikat, dustbag, samt originalkartong medföljer

Varenr: 5773351
DKK 18.065 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20-09-2020
19:24
Se mere
Chanel Jumbo Double Flap Bag
CHANEL, "Jumbo Double Flap Bag", axelremsväska i quiltat etoupefärgat lammskinn, monogramprytt lås i vitmetall samt dubbla axelremskedjor i vitmetall med inträtt skinnband, baksida med ficka samt fem fack invändigt, varav ett med dragkedja, märkt "CHANEL MADE IN ITALY" samt numrerad, längd 30 cm, höjd 20 cm, bredd 9 cm, certifikat, dustbag, samt originalkartong medföljer.

Varenr: 5773433
DKK 28.904 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 20-09-2020
20:46
Se mere
Quintana Roo. Tri-cykel, model CD 0,1, Ultegra
Quintana Roo. Tri-cykel, model CD 0.1, Ultegra 10-speed. Fuld carbon, str. ML (55 cm.). Overrør 55 cm. Krankbox/top sadel i nuværende opsætning 79 cm. Pedalarme 175 mm. Carbon Clincher hjulsæt, H. 90 mm. udstyret med Bontrager R3 23 mm. dæk. Diverse tilbehør medfølger; Bont Riot sko str. 275 mm. ...

Varenr: 5743174
DKK 16.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 20-09-2020
20:54
DKK 6.200
Bogner, Skihose und Jacke, Schurwolle, Polyester (2)
Bogner, Skihose und Jacke, Schurwolle, Polyester. Konvolut bestehend aus einer schwarzen Skihose aus Schurwolle und Polyamid mit einem goldfarbenen Reißverschluss, zwei Haken und einer seitlichen, goldfarbenen Ziernaht, mit einer Außentasche, innen mit Pflegehinweisen, Gr.76, L.100cm, Bundweite: ...

Varenr: 5735221
DKK 1.192 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-09-2020
21:00
DKK 298
Boss Orange. Taske af sort læder
Boss Orange. Taske udført i sort læder med hulmønster, bred hank med flettet mønster, lynlås lukning. Opdelt i ét stort rum med tre mindre side rum, heraf et rum med lynlås. Sort for. Højde: ca. 29 cm. Bredde: ca. 47 cm. Rent interiør. Fremstår med patina.

Varenr: 5772460
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20-09-2020
21:07
Amerikansk Offset smoker BBQ grill samt Weber 57 kulgrill. (2)
Amerikansk Offset smoker BBQ grill, dobbelt kammer, både vertical og horisontal ryge/grillområder, keramiske riste samt Weber 57 kulgrill. Diverse tilbehør medfølger. Fremstår med alm. brugsspor, Smoker brugt 4 gange, Weber fremstår med en del flere brugsspor, (2)

Varenr: 5669154
DKK 4.400 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2020
13:45
DKK 500
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46
Leonard Paris, Kleid, Gr. 46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 90 cm, Schulterbreite: 43 cm, Ärmelinnenlänge: 52 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5738333
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-09-2020
18:26
DKK 298
Vintage LEGO kuffert med indhold
En Lego kuffert med talrige klodser. 1960'erne. Mål kuffert: H. 25, B. 45, D. 20 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med alderssvarende brugsspor.

Varenr: 5776056
DKK < 1.000 DK, Aalborg, Nibevej 21-09-2020
19:13
Barbour Beaufort, Wachsjacke, Herrenjacke, England
Barbour Beaufort, Wachsjacke, Herrenjacke, England. Wachsjacke aus Baumwolle und Polyester in Oliv mit einem Kragen aus Kord in Dunkelbraun, vorne mit einem goldfarbenen Reißverschluss und Druckknöpfen versehen, mit sechs Außentaschen, innen mit Pflegehinweisen, L.82cm, Armlänge: 64cm, ...

Varenr: 5775774
DKK < 1.000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-09-2020
20:04
DKK 298
Pennor 2 st Ryssland
PENNOR, 2 st, Ryssland, 1960-tal, blyertspenna resp reservoarpenna, originaletui, längd ca 13 cm

Varenr: 5774943
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 21-09-2020
20:05
Se mere
Dampäls
DAMPÄLS, mink, Ivan Petersson, swaggermodell, med fickor, mössa medföljer, strlk ca 38, längd från axel ca 115 cm

Varenr: 5774962
DKK 2.168 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2020
20:24
Se mere
DB. Doubleneck elektrisk guitar 6/12 strenge.
DB. Doubleneck elektrisk guitar 6/12 strenge. Krop i 'flameburst' finish, gribebræt af palisander. Hardcase medfølger. Fremstår minimale brugsspor. Denne vare er en del af temaauktionen over elektriske og traditionelle instrumenter og tilbehør fra reparatøren Laur’s samling og det nyligt ...

Varenr: 5751338
DKK 6.800 DK, Herlev, Dynamovej 21-09-2020
20:53
DKK 3.600
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Varenr: 5600624
21:01
DKK 298
Pels af vaskebjørn, str. 36-38
Pels af vaskebjørn, lang model, sjalskrave, skjult hægtelukning, str. 36-38, L. 120 cm. Ærmelængde 57 cm. Brystmål 88 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varenr: 5767513
DKK < 1.000 DK, Odense, Kratholmvej 23-09-2020
14:26
Nautico Duffelcoat, str. 38
Nautico Duffelcoat med aftagelig hætte, af blå uld med træknapper, påsatte lommer samt dyb læg i ryggen. str. 38. L. 104 ærmelængde 57 cm. Brystmål 104 cm. Fremstår med brugsspor samt flere småhuller og smudspletter.

Varenr: 5767507
14:34
FILA / Ferrari, Company Shirt - Balbir Singh, with signatures, cotton
FILA / Ferrari, company shirt - Balbir Singh with signatures, cotton. Red Ferrari shirt - Balbir Singh, made of cotton, with name plate, sponsor patches, as well as signatures of several racing drivers including Michael Schumacher, size: M, L 71cm, sleeve length: 63cm, shoulder width: 46cm, wear ...

Varenr: 5727797
DKK 4.098 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-09-2020
21:19
DKK 335
Miu Miu, Damenschuhe grüne Leinenoptik, Größe 39
Miu Miu, Damenschuhe grüne Leinenoptik, Größe 39 geringe Gebrauchsspuren.

Varenr: 5484683
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24-09-2020
20:28
DKK 298
Minitrix Togbane m.m. (4)
Minitrix Togbane m.m. Togbane i gammel rejsekuffert samt stor flyttekasse med bl.a. mange lokomotiver og vogne , skinner huse, tilbehør m.m.(4) Denne auktion er en del af Lauritz.com Helsingørs temaauktion over stor samling Märklin tog m.m

Varenr: 5741850
DKK 8.000 DK, Helsingør, Støberivej 27-09-2020
19:24