Vurdering
12»   Varer pr. side   31 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Parker penna
PARKER DUOFOLD, reservoarpenna, gulddoublé, spets i 18 k guld, längd 136 mm, inkl. originaletui

Varenr: 5631270
DKK 1.718 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 03-04-2020
19:58
Se mere
Leonard Paris, Kleid, Gr.: 46
Leonard Paris, Kleid, Gr. 46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 90 cm, Schulterbreite: 43 cm, Ärmelinnenlänge: 52 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5627562
DKK 1.862 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 03-04-2020
20:07
DKK 298
Marni skärp av rundlar i vitt lila o nougat
MARNI, skärp av rundlar i vit, lila och nougatfärgad mocka, längd 130 cm

Varenr: 5630120
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 04-04-2020
14:18
Se mere
Leonard Paris, Bluse, Gr, 44-46
Leonard Paris, Bluse, Gr, 44-46, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 87 cm, Schulterbreite: 44 cm, Ärmelinnenlänge: 50 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen

Varenr: 5627577
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 04-04-2020
19:30
DKK 372
Mantel, Gotex, Gr.: L
Manetl, Gotex, Gr.: L, gefertigt aus Seide, mit floralem Motiv, mit Label: 'Gotex, made in Israel', Länge: 125 cm, Schulterbreite: 45 cm, Ärmelinnenlänge: 63 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5600618
20:47
DKK 298
Leonard Paris, Mantel, Gr. 46

Varenr: 5600624
DKK 1.862 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 04-04-2020
21:07
DKK 298
Gucci handväska
GUCCI Handväska med axelrem, brun mocka samt läder, detaljer i gulmetall, invändigt sidofack med dragkedja, väskans längd ca 32 cm

Varenr: 5630441
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 04-04-2020
21:41
Se mere
Montblanc reservoarpenna
MONTBLANC, reservoarpenna, "Marlene Dietrich", svart resin med detaljer i pärlemor, spets i 18 k vitguld, längd 14,3 mm, originaletui samt ytterkartong

Varenr: 5632145
DKK 2.062 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 05-04-2020
13:14
Se mere
Leonard Paris, Sakko, Gr.: 46
Leonard Paris, Sakko, Gr.: 46, mit floralem Muster, Länge: 74 cm, Schulterbreite: 46 cm, Ärmelinnenlänge: 54 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchsspuren.

Varenr: 5627576
DKK 1.490 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 05-04-2020
20:48
DKK 298
Modist Susanne Juul. Håndstrikket hat / hue med mink
Modist Susanne Juul. Håndstrikket hat / hue kantet med indfarvet mink. One size vejl. pris 8000 kr Denne vare er en del af større temaauktion over eksklusive hatte og effekter fra Modist Susanne Juul under konkurs.

Varenr: 5602784
DKK 4.000 DK, Hørsholm, Hammervej 1 05-04-2020
20:59
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42, 2 Aussentaschen, Schulterbreite: 54 cm, Rückenlänge: 120 cm, Saumweite: 140 cm. Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren.

Varenr: 5594147
DKK 3.725 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 05-04-2020
21:00
DKK 298
Leonard Paris, Kleid, Gr. 44
Leonard Paris, Kleid, Gr. 44, gefertigt aus Seide, Maße ca.: Länge: 104 cm, Schulterbreite: 43 cm, Ärmelinnenlänge: 56 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.

Varenr: 5627564
21:07
DKK 298
Leonard Paris, Tunika, Gr.: 44-46
Leonard Paris, Tunika, Gr.: 44-46, mit floralem Muster, Maße ca.: Länge: 68 cm, Schulterbreite: 42 cm, Ärmelinnenlänge: 50 cm, Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen

Varenr: 5627578
21:10
DKK 335
Lanvin collier av vita imiterade pärlor
LANVIN, collier av vita imiterade pärlor med brunt siden, längd 150 cm

Varenr: 5632700
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06-04-2020
10:26
Se mere
Pierre Cardin långärmad klänning 1960-tal i svart
PIERRE CARDIN, långärmad klänning, 1960-tal, i svart plisserad sidenblandning med kjol i två lager och tillhörande knytskärp, SV storlek ca 38

Varenr: 5632702
10:28
Se mere
Minkpäls
PÄLS, Mink, mössa medföljer, höjd ca 114, armlängd ca 38, byst ca 56 cm

Varenr: 5632933
DKK < 1.000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 06-04-2020
16:33
Se mere
Herrrock och trenchcoat
BURBERRY, MULBERRY, rock resp trenchcoat, Herr, ull resp bomull, längd ca 125 resp 132 cm

Varenr: 5633027
DKK 1.031 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06-04-2020
19:13
Se mere
Burberry
BURBERRY, herrock, beige bomull med avtagbart ullfoder, längd 104 cm

Varenr: 5633028
19:14
Se mere
Alstermo Bruk attachéväska i African Orange
ALSTERMO BRUK, attachéväska i African Orange AMO-fiber med detaljer i brunt skinn och vitmetall, 40 x 46 x 12 cm, tillhörande nycklar

Varenr: 5633087
20:13
Se mere
Diane Von Furstenberg
DIANE VON FURSTENBERG, långärmad omlottklänning i silke, storlek S, rygglängd mitt bak ca 90 cm

Varenr: 5633088
20:14
Se mere
Klänning
VALENTIO, klänning, storlek ca 34-36 , längd 70 cm

Varenr: 5633089
20:15
Se mere
Starwars. Samling figurer i original emballage fra Hasbro 2002-2010 (61)
Starwars. Samling figurer i original emballage fra Hasbro. Fra 2001-2010. Mange forskellige figurer med tilbehør samt større maskiner mm. Fra forskellige kollektioner. Fremstår i uåbnede originale kasser. (61)

Varenr: 5625161
DKK 6.000 DK, Vejle, Dandyvej 06-04-2020
20:55
Takashi Murakami, Louis Vuitton, Gürtel, Black Monogram, Leder, Paris
Takashi Murakami für Louis Vuitton, Gürtel, Black Monogram, Leder, Paris. Gürtel aus schwarzem Leder mit polychromem Monogrammdruck und einer goldfarbenen Schnalle aus Metall, Schnalle mit Herstellerprägung versehen, im Originalkarton, Größe: 80/32, Länge: 95cm, Breite: 3cm, altersgemäße ...

Varenr: 5612250
DKK 1.118 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 06-04-2020
21:19
DKK 968
Louis Vuitton, Gürtel, Monogram Canvas, Leder, Paris
Louis Vuitton, Gürtel, Monogram Canvas, Leder, Paris. Gürtel aus braunem Leder mit Monogrammdruck und einer goldfarbenen Schnalle aus Metall, Schnalle mit Herstellerprägung versehen, im Originalkarton, Größe: 90/36, Länge: 103,5cm, Breite: 3cm, altersgemäße Tragespuren, partielle Kratzer im ...

Varenr: 5612251
21:24
DKK 410
Louis Vuitton, taske, Black Epi Sablon, læder, Paris
Louis Vuitton, taske, Black Epi Sablon, læder, Paris. Taske i sort, præget læder med lange hanke, guldfarvet lynlås og guldfarvede forbindelseselementer i metal, indvendigt med gråt ruskind og rum, nederst med producentmonogram, H. 27 cm, L. 34 cm, D. 10 cm, fremstår med aldersrelaterede ...

Varenr: 5612415
DKK 3.725 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 06-04-2020
21:41
DKK 596
Chanel, skuldertaske, tote bag, caviar leather, Italien
Chanel, skuldertaske, tote bag, caviar leather, Italien. Skuldertaske af mørkeblåt, præget læder med lange hanke, med to indvendige rum og tryklukning, producentprægning på forsiden, i original beskyttelsespose, H. 30 cm, B. 27,5 cm, D. 10 cm, fremstår med aldersrelaterede brugsspor, let slitage.

Varenr: 5612427
21:58
DKK 2.235
Diane von Furstenberg kjol
DIANE VON FURSTENBERG, kjol med gulmetall spännen, dragkedsfastsättning, storlek ca 38, längd ca 63 cm

Varenr: 5633830
DKK < 1.000 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 07-04-2020
10:18
Se mere
Tory Burch långärmad topp i benvit bomull
TORY BURCH, långärmad topp i benvit genombruten bomull, fodrad med tillhörande underlinne, US storlek 10

Varenr: 5633852
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 07-04-2020
11:02
Se mere
Straeter Lite-On handväska
STRAETER, handväska, "Lite-On", svart läder, 1940/50-tal, invändigt liten glödlampa, förgyllda detaljer, spegel samt fack för cigaretter och läppstift, längd ca 29 cm

Varenr: 5633860
DKK 1.375 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 07-04-2020
11:18
Se mere
Modist Susanne Juul. Håndstrikket hat / hue med fake fur
Modist Susanne Juul. Håndstrikket hat / hue kantet med indfarvet fake fur. One size vejl. pris 2700 kr Denne vare er en del af større temaauktion over eksklusive hatte og effekter fra Modist Susanne Juul under konkurs.

Varenr: 5602799
DKK 1.400 DK, Hørsholm, Hammervej 1 07-04-2020
20:31
12»