Vurdering
12345...8»   Varer pr. side   219 resultater ListeGalleri
Beskrivelse Vurdering Showroom Udløbstid Næste bud
Sofabord i massivt genbrugs elmetræ
Sofabord i massivt genbrugs elmetræ, bordet er varmvoksbehandlet. L. 140 cm. B. 80 cm. H. 40 cm. Bordet leveres samlet i en Colli. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er IKKE fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varenr: 5718251

DKK 1.600 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
13:38
DKK 900
Pro Tec Tre værksteds - værkstøjs moduler og kasse
Pro Tec ( ITEC Strasse ) Tre værksteds - værkstøjs moduler og kasse af grønlakeret metal og aluminium, med skuffer og monteret med hjul. kasse H. 43 x30,5 x 66 cm. Skuffemoduler H. 78 x 68-72 x 46 cm. Med brugsspor. (4)

Varenr: 5714168
DKK 2.000 DK, Helsingør, Støberivej 04-08-2020
14:40
Dansk møbelproducent, skrivebord teak
Dansk møbelproducent, skrivebord fineret med teak, front med 9 skuffer, på anden side hylde, 1960'erne. H.74,5 x 135 x 75 cm. Kraftige brugsspor, hul i bagbeklædning.

Varenr: 5730585
DKK 1.200 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-08-2020
15:33
DKK 1.200
H. W. Klein for Bramin: Skænk af fineret mahogni
H. W. Klein for Bramin: Skænk af fineret mahogni. Front med 2 skydelåger, hvorbag hylder samt 4 skuffer. H. 81. B. 45. L. 225 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte ridser og mærker. Se tillige 5730756.

Varenr: 5730755
DKK 1.500 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2020
16:55
DKK 3.600
Nivella Solingen / 'Antoinette' bestik forgyldt med 23/24 kt. guld. (72)
Nivella Solingen / 'Antoinette' bestik af stål forgyldt med 23/24 kt. guld i to bakker bestående af: 12 spiseknive L. 21,5 cm 12 spisegafler L. 19,5 cm 12 spiseskeer L. 19,5 cm 12 kageskeer L. 14 cm 12 kagegafler L. 14 cm 12 serveringsdele - L. 11-28 cm Fremstår ubrugt. (72)

Varenr: 5730485
16:57
DKK 1.200
Sybord
SYBORD, 1900-talets mitt, uppfällbara med lukcor med underliggande lådor och fack, bärbart med handtag, betsad teak, höjd ca 64 samt 50x32 cm

Varenr: 5731725
DKK 1.079 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 04-08-2020
18:27
Se mere
Skab, mahogni
Skab af fineret mahogni, front med to skuffe og låge med intarsia, runde forben. ca. 1900'tallets begyndelse. Nøgle medfølger. H. 160 B. 78 D. 44 cm. Fremstår med brugsspor, to løse ben medfølger, enkelte manglende lister.

Varenr: 5731348
DKK 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:00
Væghængt køkkenskab / vitrineskab 1950'erne
Væghængt køkkenskab af hvidmalet træ, front med to matteret vitrinelåger, bag hvilke hylder, herunder to skuffer med lyseblå bemaling. 1950'erne. H. 60 B. 80 D. 31 cm. Fremstår med senere bemaling.

Varenr: 5730343
19:01
DKK 450
ATBO Funiture. Samling skuffer og hylder af mørk olieret bambus.(14)
ATBO Funiture. Samling skuffer og hylder af mørk olieret bambus bestående af : 7 Hylder 33,1 X 32,6 cm. 2 skuffer H. 16, B.33, D.32,5 cm. 5 skuffer H.10, B.33, D.32,5 cm. Medfølger hyldemontering og greb af børstet stål til skuffer. Fremstår med brugsspor, et greb mangler.(14)

Varenr: 5633714
DKK 3.400 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:09
Konsol, Amerikansk valnød
Konsol i finéret valnød, monteret med runde ben i massiv valnød. Front med 2 skuffer. H. 75 cm. L. 120 cm. D. 48 cm. Fremstår delvist samlet i original emballage (kun ben skal monteres). Emballage mål: 127x67x29 cm.

Varenr: 5360223

DKK 4.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2020
19:10
DKK 850
Søbord Møbelfabrik. Skrivebord af teak og fyr.
Skrivebord af teak med sag af fyr. Front med fem skuffer og messinggreb. Bordplade med mærkat fra Søborg Møbelfabrik. H. 72 cm. B. 184 cm. D. 92 cm. Fremstår med brugsspor.

Varenr: 5729679
DKK 3.000 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:16
Skænk/kommode i hvidt antikbemalet træ
Skænk/kommode i hvidt antikbemalet træ, fem skuffer i sarg, med patineret metal greb. Herunder tre hyldepladser. Mål: H. 90 cm. B. 150 cm. D. 30 cm. Topplade af voksbehandlet genbrugselmetræ. Møbler lavet i genbrugstræ har hvert især deres unikke udtryk. Hvert møbel er unikt og variationer i ...

Varenr: 5722969

DKK 1.800 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:17
DKK 650
Skabsmoduler af eg. (3)
Tre væghængte moduler af massiv eg bestående af to skabsmoduler med to låger bag hvilke hylder og et skuffemodul med 8 skuffer. Greb af stål. Ophængsskinner medfølger ikke. H. 68 cm. B. 80 cm. D. 35 cm. Fremstår med brugsspor. Et modul med skjolder på top.

Varenr: 5729420
DKK 1.500 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:19
DKK 1.200
Fire skabsmoduler udtræksskuffe (4)

Varenr: 5650681
DKK 1.200 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2020
19:27
Dansk møbelproducent. Skænk, teaktræ, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Skænk af fineret teaktræ, front med tre skydelåger, bag hvilke hylder, herunder tre skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 82 L. 160 D. 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varenr: 5682661
DKK 4.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:30
DKK 650
Skrivebord, valnød

Varenr: 5693427

DKK 4.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2020
19:34
DKK 700
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk af delvis bemalet træ
Ubekendt møbeldesign. Lav skænk af delvist bemalet og fineret træ, front med tre skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder, på drejede skråtstillede ben. Af nyere dato. H. 64 cm. L. 190 cm. D. 34 cm. Fremstår med alm brugsspor.

Varenr: 5727817
19:35
Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Musselmalet Helblonde & Riflet. Diverse dele stel (6)
Royal Copenhagen / Kgl.P. Musselmalet Helblonde & Musselmalet Riflet. Diverse dele stel af porcelæn, bestående af: MR: 1 bakke nr. 269 1. sort. 16 x 23 cm 1 asiet m/ flæse kant nr. 140 1. sort. Ø 15 cm 1 ovalt fad nr. 96 1. sort. L. 25 cm 1 rundt fad m/ afstød el. chip på undersiden - nr. ...

Varenr: 5721529
DKK 1.200 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2020
19:39
DKK 1.800
Skovby Pasadena Vitrineskab
Skovby Pasadena Vitrineskab i hvidolieret egefinér med aluminiumsgreb. Skabet har 2 skuffer og 2 højrehængte låger samt glaslåge. H. 200 cm., D. 44,5 cm., B. 50 cm. Udstillingsmodel der fremstår med lette håndteringsspor.

Varenr: 5696287
DKK 3.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:40
Dansk møbelproducent. Lille skab
Dansk møbelproducent. Lille skab af massivt ege- og fyrretræ med københavnertop, front med skuffer og låge med fyldninger. 1900'tallets første halvdel. H. 110 B. 49 D. 22 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor og manglende hylder.

Varenr: 5724029
DKK < 1.000 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:45

Varenr: 5520019

19:49
Henning Korch. Sofabord af palisander
Henning Korch. Sofabord af fineret palisander, monteret med plade af glas, herunder hylde samt skuffer med greb af messing, H. 50 L. 89 B. 85 cm. 1900-tallets anden halvdel. Fremstillet hos CFC Silkeborg. Fremstår med alders- og brugsspor, to små finer afslag.

Varenr: 5730672
DKK 2.400 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2020
19:50
DKK 2.800
Chatol af rosentræ i rokoko stil
Chatol af rosentræ i rokoko stil, udført med intarsia i form af blomster. Cylinderklap bag hvilken små skuffer, opbevaringsrum og udtrækkelig skriveflade, underneden kommodeskuffer, påsatte detaljer af messing. H. 106, B. 95, D. 26/52 cm. Nøgler medfølger. Fremstår med almindelige brugsspor, ...

Varenr: 5729831
19:52
DKK 1.700
Hans. J. Wegner. skænk, Mikael Laursen
Hans J. Wegner. Sjælden udbudt, skænk af egetræ, fronter med to låger, prydet med udskæringer i form af bladranker, bag hvilket hylder i midten fire skuffer med greb af messing. Fremstillet hos Mikael Laursen, Århus. Vist på Købestævnet i 1942. Litteratur: Nyt Tidsskrift for Kunstindustri 1942 s....

Varenr: 5649366
DKK 50.000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2020
20:02
DKK 25.000
Hans J. Wegner for Ry Møbler. To-delt reol. (2)
Hans. J. Wegner. Reol med overdel af egetræ. front med hylder, samt skriveplade hvor bag hylder samt skuffe, underdel med låger. Fremstillet hos Ry Møbelfabrik. H. 180 cm. B. 100 cm. D. 31/49 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor, ledningshul i bagbeklædning på overdel. (2)

Varenr: 5676247
DKK 6.400 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2020
20:05
Skænk, valnød
Skænk af finéret valnød og ben af gummitræ. Front med 2 vippelåger bag hvilke skuffe og hylde. Samt hylde i midtersektion. H. 50. D. 45. L. 180 cm. Fremstår delvis usamlet (kun ben skal monteret) i original emballage. Emballage mål: 187x53x45 cm

Varenr: 5693389

DKK 4.600 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2020
20:05
Carl Aage Skov, kommode af teak og bøg, 1950'erne
Carl Aage Skov. Kommode fineret med teak, stel af bøg med sko af teak, front med tre skuffer. H. 71 B. 54 D. 30 cm. Formgivet i 1957. Fremstillet og stemplet hos Munch’s Møbelfabrik. Fremstår med lette brugsspor.

Varenr: 5730767
DKK 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2020
20:13
DKK 700
Kommode af teaktræ, 1950'erne
Kommode af teaktræ, front med tre skuffer, H. 67 B. 51 D. 28 cm 1950'erne, lette brugsspor.

Varenr: 5731177
DKK < 1.000 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-08-2020
20:13
DKK 650
Barokkommode af mahogni.
Barokkommode af fineret mahogni og nød. Svungen front med tre skuffer monteret med greb af messing. H. 82 cm. B. 107 cm. D. 57 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, et knækket greb (medfølger) og tørrerevner.

Varenr: 5731503

20:15
DKK 2.800
Paul Michel, sideboard fra 1980'erne i art deco-stil, fremstillet hos Roche Bobois, Frankrig
Sideboard fra 1980'erne i art deco-stil. Formgivet af Paul Michel, fremstillet hos Roche Bobois, Frankrig. Betegnet på korpusset med designersignet. Kraftig, rektangulær konstruktion, overflader med sort højglanslak og spejlbelagt glas, med fire skuffer i midten, en klaplåge i hver side. Mål: ...

Varenr: 5693813
DKK 5.588 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 04-08-2020
20:16
DKK 372
12345...8»